Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junkpod

    veterán

    válasz Pro Koryak #89691 üzenetére

    A HDR és az sdr két különböző dolog.
    1. Ha az sdr max fényerőt felallitod a 100nit (?) fölé akkor minden extra fényes lesz, nem csak az és úgy ahogy a HDR filmekben beállítják (csillanas, villanás, robbanások, lézer...). Ha 100%-ra rakod akkor egy fehér lap is vakító fényerejű folt lesz. És ezzel együtt ez elviszi az összes színt is. Teljesen téves használat szerintem 30-40% fölé tekerni az sdr fényerőt normál szobai fényesség esetén.
    2. A HDR modokban a fényerő 100%, de ott a film erre van előkészítve. Úgy csak ott lesz erős a fény ahol a képen az indokolt.

    Amit viszont a filmkészítők csinálnak az teljesen önmagáért való, felesleges: minden ami picit is fényes az csillanjon akkorát mint az atomvillanás, illetve minden mást sotetitsunk le 1nitre, hogy még ütősebb legye5a kontraszt. Na én ezt nem szeretem, ez nem HDR tv funkció.

Új hozzászólás Aktív témák