Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Iramirez
#88730
üzenetére
Nem engem kérdeztél, de elmondom én mit csináltam, mi lett:
55m2 lakás, nem panel, hanem a 4 szintes tömblakás, szintenként 3 lakás, egymásból nyíló szoba (a kis szoba a fürdőből is)
Itt én meghagytam a régi kábeleket is a lámpa miatt!Egyik új ág: a nagy szobát úgy oldottam meg, hogy a laminált padló szegélylécébe vezettem el a kábelt, és onnan fel a konnektort (kb. 25 m 3x1,5 kábel és a konnektorok)
Másik új ág: kis szobát hasonlóan, plusz előtte a fürdőben tettem egy kötődobozt, ahonnan a mosógép mostani konnektorát váltottam ki (kb. 25 m 3x1,5 kábel és a konnektorok), illetve előszobában a gázcsövön elég szépen eltűnik a kábel, ott csatorna csak a bejárati ajtónál kellett a fí relés dobozig/szekrényig.
A szekrényt korábban ki kellett cserélni, mert a konyhába került szárítógép miatt kellett cserélni azt az ágat, ezáltal új kábel oda és szekrény csere, biztosíték csere, Fí relé... (kb 10-15 m 3*1,5, +konnektorok)Előszobában lett egy kicsit csúnya egyelőre, ott látszik csatorna, illetve még a most vett beépített szekrény helyén lévő szekrény elülső részét még meg kell csinálni, ott ronda az elvezetés, a szekrény alatt meg úgy se látszódik...
Így 3 ággal le lett fedve az egész lakás új konnektor része (korábban is 3-on ágon ment, illetve megy is, csak az már nincs használva), a régi 3 ágból a lámpák megmaradtak használatban.
Anyag költsége nagyjából 100-120.000 Ft (75 méter kb elég 3*1,5, plusz konnektorok ami kell, meg szekrény és az abba való biztik, egyebek), plusz a szerelés díja (az új ágak kihúzását meg tudtam csinálni, így árat nem tudok rá mondani) -
Pacák
senior tag
válasz
Iramirez
#88730
üzenetére
Lakás méretétől és a falmunkáktól, festéstől, tapétától is függően 800-900+ ezertől a csillagos égig jön ki egy ilyen dolog.
Nagyjából a meglévő falban futó függőleges kábelcsatornát használhattuk, az előszobában, konyhában, wc-ben a plafon melletti saroknál felfúrt műanyag kábelcsatornát használtunk.
Mivel én is tudtam, hogy mit akarok és a lakásban mindketten ismertük a gyári csatornák helyét, így egyedül a konyhában kellett horonymarót használni egyetlen falon, hogy két kettős szigetelésű, háromeres vezetéket átvigyünk két doboz között.
A szobákban lecseréltük az eredeti parketta szegélyeket kábelcsatornás változatra. — Tapasztalatnak is jó volt, de ennél a szegőnél volt jobban szerelhető is a szerelő srác szerint, de végeredményben ezekkel is mindent meg tudtuk oldani és nem utolsósorban ezek szebben is néznek ki.
A szobák a rendetlenségtől eltekintve megúszták némi tapéta javítással, az előszoba szét volt bombázva a nyers betonig, meg a konyhában az egyik rövidebb fal ugyanígy. -
-
ToBeY
nagyúr
válasz
Iramirez
#83544
üzenetére
Nálunk bejött,mást nem cseréltünk és 380 kW körüli fogyasztásról lementünk 170-180kW/h körülire, és mást nem cseréltünk akkoriban.
De nyilván nem mondhatom 100%-ra,hogy lépd meg és minden frankó lesz utána, mert ahogy
fentebb is írták egy ilyen nagy háztartási gép cseréje drága móka és nem biztos megtérül.
A mi hűtőnk már full sz@r volt,úgy búgott. alig lehetett tőle aludni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vadonatúj, bontatlan iScooter i9Max elektromos roller, 1 év gari 35 km/h
- ADATA XPG Lancer Blade 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL34 - XMP/EXPO - 120 hó garancia
- Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 - XMP/EXPO - 120 hó garancia
- Kingston FURY Beast 32GB (1x32GB) DDR5 5200MHz CL40 - XMP/EXPO - 120 hó garancia
- Kingston FURY Beast 32GB (1x32GB) DDR5 6400MHz CL32 - XMP/EXPO - 120 hó garancia
- ÁRCSÖKKENTÉS Xiaomi Redmi 13C 8/256 mint az új, garanciával eladó
- BESZÁMÍTÁS! Dell XPS 13 9305 13 FHD üzleti notebook -i5 1135G7 8GB DDR4 512GB SSD Intel IRIS XE W11
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- Samsung Galaxy Z Fold4 Graygreen Duplakijelzős produktivitás, 120 Hz, Garancia 2026. 03. 22-ig
- AKCIÓ! Honor 200 Lite 8GB 256GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest




