Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz parandroid #42946 üzenetére

    Én szeretem a meleget, a napsütést is, de nálam is előfordul a tünet akkor, ha hosszabb hideg idő után hirtelen meleg lesz, mint pl. most pár napja. -13 után 2 nappal +12. Tehát nálam is vagy melegfront érzékenység, vagy simán a megváltozó légnyomás/vérnyomás hatása. Melegből hideg irányban nem jön elő.

    Viszont nekem amúgy alapból magas a vérnyomásom, túlsúlyomtól függetlenül is, bár az is van. És nekem bizonyos típusú másnaposságnál jön elő kifejezetten. Van amikor csak érzem, hogy a gyomrom kavarog, vagy szédülök kicsit, esetleg fáradtnak tűnök, de bizonyos esetekben (nem mindig mennyiség, inkább minőség, vagy mixelés kérdése) kifejezett szemkinyomós-késelős, pulzusra lüktetős a dolog. Olyankor ha le kell hajolnom, vagy erőlködni kell, mindig azt hiszem, hogy szétpattan valami a szememben.

    Egyébként észrevettem egy gyakori "fej"fájást, ami akkor jön elő, mikor sokáig kell előrehajolva a fejemet tartani, és olyankor is kínzóan rámtör, hasonlóan a szemkipattanóshoz, csak ott a szemem nem bántja. Erre viszont rájöttem, hogy a hátsó tarkótájéki nyaki izmok begörcsölnek, megfeszülnek, és azt érzem úgy, mint a fejfájás. Ezen 10 percig tartó párna nélküli hanyattfekvés segít, kétpercenként enyhén ide-oda oldalra fordított fejjel. Ha így kilazul az izom, nyomtalanul elmúlik a fájás.

    Na és most abba kell hagynom a decemberi ünnepi zabálást, egyrészt mert január van, másrészt mert ismét megfeszülnek az ingjeim, sőt, van amit már fel sem tudok venni, és érzem belül is az állandó nyomást. És a vérnyomásomnak sem tesz jót.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • EQMontoya

    veterán

    válasz parandroid #42946 üzenetére

    Az enyémet 8g rammal vettem, így ezzel nincs gond. SSD van benne egy 64 gigás samu 830, rendszerlemeznek. Azért az durva, hogy a 4 lemezes raid5 tömb lineáris írásban gyorsabb, mint az SSD.
    Az egyetlen hátránya, hogy annyira nem halk... Pedig bent van egy polcban.

    Viszont hang pl. nincs rajta, tehát ha htpc-t akarnék csinálni belőle, akkor egy értelmes hangkártya is kellene.
    Persze vannak isteni dacok, amik előfoknak is jók, van USD bemenetük és minden egyéb, mondjuk a Marantz HD-DAC1, de azt egyelőre nem szeretném megfizetni. :)

    NoLF: ment pm. is, hétfő is és kedd is jónak tűnik egyelőre.

    Same rules apply!

  • lenox

    veterán

    válasz parandroid #42946 üzenetére

    Mire kell annyi ram? Ugy ertem bongeszon kivul, vagy valami jatekon kivul? Nekem a htpc kb. 256 MB-ot hasznal a benne levo 1 GB-bol.

    Openelec van rajta, androidrol is szepen taviranyithato.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák