Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • omfgk

    addikt

    válasz rasotamas #6105 üzenetére

    Mármint mi a csalódás?

    A többi gyártó is hasonlóan állítja be. Esetleg 60 fok helyett 55 fokon kapcsol be a ventilátor.

    És a terhelés megszűnése után máshogy állítja le.
    Tehát az egyik addig működik míg nem megy vissza mondjuk 50 fok alá a hőmérséklet, a másiknál ugyanúgy 55 a határ.

    Ez utóbbi nem szerencsés mert megeshet az ,hogy ha nincs kellően terhelve a kártya (fps limit), akkor bizony bekapcsol - kikapcsol - bekapcsol - kikapcsol.

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz rasotamas #6105 üzenetére

    És ez is olyan mint a Phoenix, hogy ha pl. nem akarod h világítson, fel kell tegyed a gyári szoftverét, ahol lekapcsolod, viszont ez a szoftver bekavar az msi afterburnernek, ergo ha msi afterburnereznél pl. a frequency/voltage curve miatt, akkor le kell törölnöd a gyári szoftvert és hoppá, már világít is a kártya megint?
    Inno3D-nél megjegyezte és nem világított miután letörölted a saját gyártói szoftverét :)

    Most ez persze sokakat nem zavar, de pl. a gainward kártya (phoenix gs) powerlimitet kitolva (ezt tudja a gyári szoftver is) 1920-1980MHz között ment, míg finomhangolva (msi afterburner kell hozzá) stabilan tartotta 1980-1995MHz-et, az Inno3D iChill x4 pedig a 2025MHz-et. Aki utóbbiakat el akarja érni úgy, hogy közben ne villogjon a kártya, az a gainward phoenix-el megszívta, kérdés a phantom is ilyen-e?

    A zero fan-os dolog sztem is sajnálatos dolog, de egyik kártya hangját sem hallottam min. fordulaton (30%), ami asszem 1200 volt a phoenix-nek és 1300 az ichill-nek, de nyilván mindenkinek más a toleranciája, sztem 1650es fordulatig minden simán bőven halk :)

Új hozzászólás Aktív témák