- Majdnem 20 évvel később befejezték a rajongók a PC-s Grand Theft Auto IV-et
- Milyen notebookot vegyek?
- Projektor topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Azonnali fotós kérdések órája
- Elhagyja a 32 bites módot a Steam
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Új hozzászólás Aktív témák
-
ZoliZoli
csendes tag
Sziasztok!
Van egy ASUS GTX 670 2GB DCU2 videokártyám, a kártya bios frissítést követően használhatatlanná vált, mert a frissítési folyamat közben volt egy kis áramszünet sajnos.
A kártya a gépbe rakva csak annyi életjelet add magáról, hogy a ventik elindulnak, a tápellátás visszajelző ledek szép zölden világítanak, azonban kártya nem látszik a rendszerben. A windows nem érzékeli semmilyen formában.
A következőket próbáltam ezidáig.
Csináltam egy bootolható USB kulcsot (Rufus-al).
Erre felmásoltam az NVFLASH 5.136 DOS-os programot és a Tech PowerUp-ról leszedtem egy ASUS GTX670 2GB verziójú BIOS filet, amit bios mellé feltöltött, kártyáról készült kép alapján választottam ki. Mert ez hasonlított az enyémhez a legjobban.
A bios paramétereket nagyon nem nézegettem, mert nincs mihez viszonytanom, ugyanis az eredeti nincs meg nekem sajnos.A problémám az, hogy nem tudom flashelni a kártyát, azt írja ki az "nvflash --list" parancsra, hogy nvidia adapter not found. A kényszerített flashelési parancsra is ugyanezt az üzenetet kapom.
Az alaplapom, amiről próbálom végre hajtani a javítást, egy Gigabyte Z68AP-D3 EFI "fél" UEFI bios-os lap egy i5-ös CPU-val így a flashléshez szükséges látvány biztosításáért az IGP felel. Sok fórumot, fölég külföldit olvasgattam át és ott olyasmit vettem ki a leírtakból, hogy az integrált vga okozhat ilyesfajta problémát tégla állapotú vga biosok frissítésénél.
Aztán van még egy opció, azt azonban még nem mertem kipróbálni ugyan is nem egyértelmű számomra.
A bios chipek két bizonyos lábát kell összezárni, ahhoz hogy a flashelő program számára láthatóvá váljon a téglásított chip az újraíráshoz. Na most az én kártyámon egy 8 lábú PM25LD020-as bios chip található.Külföldi fórumokon eddig 2 változatot találtam a lábak összekötésére, csak egy másik chip a PM25LD010-es amelyen bemutatják. Igaz lényegében ez majdnem ugyan az mint 020-as végződésű.
Az első az 1-es és 8-as lábat zárja össze. A második verzióban pedig a 3-as és 8-as lábat zárják direktbe. Kérdem én, melyik az amelyikkel nekem működni fog, vagy netalántán az egyik verzió kinyírja végleg a bios chipet.
Aztán vannak olyan tippek is, hogy régi PCI-os kártyáról kell indítani a rendszert, meg ott van BLIND FLASH, utóbbit már próbáltam de az se hozott eredményt.
Szóval elég komplex ez a téma és most már úgy érzem muszáj segítséget kérnem, mert úgy érzem egyedül nem jutok előrébb. Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni nekem.
Új hozzászólás Aktív témák
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Poco F7
- Ennyibe kerülhet a Xiaomi Watch S4 európai változata
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Háztartási gépek
- YouTube
- Autós topik
- Majdnem 20 évvel később befejezték a rajongók a PC-s Grand Theft Auto IV-et
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2107, 100% Akkumulátor
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
- Utolsó 1 darab - Sennheiser MOMENTUM 4 fejhallgatók
- HP 65W töltő eladó
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 64GB 1TB 5500M 8GB garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest