Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz stro-B #10 üzenetére

    Hi

    Én sokáig kizárólagos gépként használtam note-ot, és sokfélét.
    Tapasztalatom, egyfelől, ''márkás'' nem ''márkás között belül, azaz mint computer semmi különbség nincs. A lényegi különbség a ház anyaga kialakítása az aksi minősége, és a hozzáadott szoftver. Ez azt jelenti hogy a nagyon olcsó gépeknek vékony, nem túl merev házuk van és elég gyenge nem ''smart'' aksijuk, azaz nem tart sokáig és még csak megjósolni sem tudod hogy mikor merül le, ez álltalában rajtaütésszerűen pár pillanat alatt történik meg.


    De hangsúlyozom ez a _nagyon_ olcsó nem ''brand'' gépekre vonatkozik. Ilyet is érdemes venni, annek aki a gépet többnyire asztalon, hálózatról használja.


    Hogy mi márkás és mi nem, az a notebook világában máshogy néz ki mint mondjuk az asztali gépeknél, ugyanis a note-ok nagy részét 3 cég gyártja ezt forgalmazzák a különböző márkák a saját nevük alatt. Ezért egy portocom ugyanannyira márkás mint egy compaq. A különbség hogy a nem olyan nagy nevek bevesznek a termékpalettára egész olcsó gépeket is, amikről már írtam _de_ vannak nagyon jó gépeik, erről is írt itt már valaki.

    A legfontosabb szerintem hogy eldöntsd hogy mire kell a gép. Mint írtad most raktál össze egy asztali gépet ez gondolom elég izmos is. Tehát ha sokat cipeled (majd) a note-ot akkor nem célszerű mindent az egybe gépet venni, komoly feladatra ott az asztali gép, és minden + eszköz amit a note-ba raknak + súly és + fogyasztás.

    na egyelőre ennyi mert már begörcsölt a kezem :) . Ha kell még írok.

    www.simson4t.hu

Aktív témák