Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • plus44

    veterán

    válasz somasz #4041 üzenetére

    Én azt mondanám neked (úgy hogy nem tudom mennyire van meghalva a pipád), hogy tanácsos lenne beszerezni egy új, normálisat (már 10-ért bőven kapni) és ha komolyan gondolod a pipázást, akár haverokkal, akár egyedül, de összedobni rendes dohányra a pénzt. Nem akarok tudatlanul véleményt formálni, de a saját katyvasz dohány sosem lesz olyan, mint a melaszban fürdetett "gyári". A tied azért ég meg, mert: 1 száraz a dohány (tuti), illet 2: e mellé sok rajta a szén. A jó pipa alapja a jó dohány és a természetes szén. Igen, igaz, kell neki 5-10 perc mire rendesen beizzik, de utána hidd el, a másfél, 2 órás pipázás simán megvan, 2x2 szénből. A jó dohány nem dobja el az ízt olyan hamar, mi egyszer 3 órán keresztül szívtuk az Al fakher szőlő-menta dohányát és a vége is finom volt még.

    Érdekes amúgy, amit mondasz, én a páncélfóliát egyáltalán nem szeretem, sima alufóliát 2x összehajtva (4 réteg) sosem ég meg a dohány. Erre 2 kocka szén és tökéletes. Szóval én azt mondom neked, szerezz be egy új pipát és szánd/szánjátok rá, azt a 1700-1800 forintot és vegyetek rendes dohányt (Al Fakher, vagy Nahkla). E mellé természetes szén kell, de ha egyszer rendesen megcsinálod, hidd el, érezni fogod a különbséget, nem is kicsit. Később majd cserélheted a csövet egy moshatóra, a vortexet phunnelre. Egy doboz dohány okosan használva 3 tömésre elég, az nálam kitart 2 hétig, heti másfél pipával számolva.

    “This is where the road crashed into the ocean...”

Új hozzászólás Aktív témák