- Nagyon erős ajánlattá kezd válni a SteamOS
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Micro Four Thirds
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Fájdalmasan gyenge kijelzőt válaszott a Switch 2-höz a Nintendo
- Feketehalálra váltja a kékhalált a Microsoft
- Steam Deck
-
PROHARDVER!
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Arrin
tag
válasz
Norbi46 #27895 üzenetére
Jogosnak tűnik(képre a kettő azért elsőre egyforma, csak xms2 feliratban más, most meg hirtelen nem tudom megmondani melyik van, mert gariban ülnek) Bár akárhogy is, mint mondtam azért elfutott szépen sokáig, csak meghalt. De nem is az a kérdés, hogy jó ramom volt, vagy nem, hanem hogy milyet vegyek 4GB-ig a helyére.
-
Arrin
tag
válasz
Norbi46 #27890 üzenetére
Természetesen garanciában szó nélkül visszavették, csak elég lassúcska az ügyintézés és már lassan egy hónapja áll megint a gépem. A deszka támogatja a ramokat, és természetesen dobozában vettem őket párosával, úgyhogy ez nem okozhatott volna gondot. Ment is szépen(látszólag) 1 évig a második eresztés, de most az is megadta magát. Igaz, gyári beállításaival futott, nem piszkáltam meg sehol, dehát ettől még csak nem kéne elhalálozniuk, vagy tévedek?
-
Arrin
tag
válasz
Norbi46 #27879 üzenetére
Az egyik fél bemondta az unalmast. (2x1GB 1066) Nem volt hajlandó indulni a gép, amíg mindkét egység a lapban volt. És ezt kétszer, az egyik alapból, a másik egy jó év után játszotta el ugyanezt. Pedig tudomásom szerint nem szokása ez a Corsair ramoknak, és lehetséges, hogy csak én voltam peches szériában velük, de most valami mást is kipróbálnék.
Szóval szerintetek DS4-hez 4GB-ig mit érdemes helyette(vagy győzzetek meg, hogy a 2x2-es kit nem fog ilyet tenni velem)?
-
Rover623
félisten
válasz
Norbi46 #27785 üzenetére
Nem.
Azt jelenti, hogy azokkal példányokkal, amikkel az Asus tesztelte azt a lapot, vagy lapokat, azokkal nem ment.
Lehet hogy neked fog, lehet hogy nem...neked az az előnyöd, hogy piszkálhatod a feszültséget meg az időzítéseket...a hátrányod meg az, hogy csak egy alaplap és egy csomag RAM áll a rendelkezésedre.
Jó az a QVL...
Három sor is van benne, ahol a memókból kettő nem megy együtt, de négy igen.. -
04ahgy
nagyúr
válasz
Norbi46 #27590 üzenetére
Gondolom úgy értetted, hogy 1066MHz-en 2*2GB kétoldalas modullal is stabil-e az 1066MHz-es működés CL5-ön. Jelentem, igen. 8GB RAM esetén, azaz 4 modulnál szokott előfordulni néha, hogy MCH feszültségnöveléshez kell folyamodni.
daa-raa: mivel több postra válaszoltam, melyek eléggé elkülönültek, így a válasz gomb használatát (kattintásokkal történő visszakövethetőség) mindkettő külön esetben megfelelőbbnek éreztem, semmint egy hozzászólásba írni mindkettejükre vonatkozó információadagomat.
HGyu
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Yettel topik
- Formula-1
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Nagyon erős ajánlattá kezd válni a SteamOS
- Autós topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Synology NAS
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Lexus, Toyota topik
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! AMD Ryzen 5 9600X Processzor!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Új monitor állvány - csak össze lett szerelve
- AKCIÓ! Csere-Beszámítás! Manli RTX 3070Ti 8GB GDDR6X Videokártya!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest