Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    válasz Hun'reeth #41 üzenetére

    Ezzel szerintem sokan vannak így. Minél többen vagyunk, annál jobb, csak így lehet kikényszeríteni az árcsökkenést. Ha csak nem lesz drasztikus árcsökkenés az alaplapoknál, nekem ez a platform kimarad, vagy újra Intel -es leszek.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • fanti

    addikt

    válasz Hun'reeth #41 üzenetére

    Jómagam is éppen így látom a dolgokat.

    Idehaza 3 db asztali gépünk van.
    Feleségemnek B450 + 32GB + 5600G, Lányomnak B450 + 64GB + 3800X + RX6700XT, és nekem B550 + 64GB + 5950X + RX6800.

    Tartok szekrényben egy vadi új B450-es lapot tartaléknak, RAM-ot is, és egy B550-es tartaléklap is van, pont olyan, amiben most az 5950X van.

    Mert teszem azt, meghibásodna a mostani B550-es lapom, és mondjuk jövő ilyenkor mit kapnék vissza garanciába? Feltehetőleg egy AM5-ös lapot abban az ársávban, de azzal mit kezdenék?
    A procik bőven elegek az igényekhez, a memóriák dettó. Azaz 7-10 éves távlatban is elvagyunk velük jól, de ha már még gariba sem tudnak AM4-es lapot adni...? Akkor van a gebasz... De így, tartalékokkal nincs gáz akkor sem!

    Másik fontos az elvi kérdés!

    Én sem vagyok hajlandó megfizetni az új, de még béta tesztes hardverek iszonyúan megnövekedett árát! Nem! Én Nem!
    Szükségem sincsen rájuk, és pénzem sem, de ha meg is lenne minden mennyiségben a pénz, akkor sem fizetném ki ezt az extraprofitot a cégeknek, mert egész egyszerűen ez hülyeség lenne! Ellemkezik minden józan ész adta érvvel.

    De örökké semmi sem tart, majd ez a dolog is egyszer a kardjába dől, és előjönnek a 3-400 ezres konfigok, amik jók játszani is, mert az emberek többségének olyan kell! És az is legalább 5-7 évre...

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • Weaver

    senior tag

    válasz Hun'reeth #41 üzenetére

    pontosan, ahogy mondod. de ha sokan (remélem) gondolják így, hogy protestálnak, az majd zavarja őket. másfél éve vettem az asus b550 lapomat kb 30000ért.
    idővel a ryz5 5600 -> ryz 5800x3d, és 16gb -> 32gb fejlesztést meglépem, mire nem lesz elég? vga-kat meg cserélgetem lépésről lépésre használtan (most 1660Ti -> 6600XT az elképzelés). ha az árkülönbözeteket nézem, ezek nem kifizetethetlen összegek, és van egy jó középkat gépem.

Új hozzászólás Aktív témák