Új hozzászólás Aktív témák
-
Burt1793
veterán
válasz
szabog4 #16359 üzenetére
Üdv!
A vga-t bárhogyan elforgathatod. Több olyan házat is gyártanak, amikbe alapból fordítva kerül be az alaplap (jobb oldalt van az ajtajuk, bal oldalra kell a lapot felszerelni).
Nekem is volt ilyen házam:
Tipp, nem neked válaszolva: ilyen szűkös házat senki se vegyen magának 3 hdd-hez és egy ssd-hez...
Gyorsan túladtam rajta.A hdd-ket meg általában be lehet rakni fejjel lefele, oldalt már csak párat, google-n olvass utána az adott hdd-nek.
-
Burt1793
veterán
válasz
razorbenke92 #16164 üzenetére
Oké, köszi szépen. 2 db 2 terrás seagate barracudáról van amúgy szó.
-
Burt1793
veterán
válasz
razorbenke92 #16161 üzenetére
Ez szuper és ezt menet közben (az ssd-s táp csati külön van, így az mindig menne.
), tehát a windows futása közben is tudom kapcsolgatni vagy az K.O. ?
-
Burt1793
veterán
Sziasztok!
Lehet esetleg olyan kapcsolót csinálni, amivel kívülről le tudom állítani a hdd-ket?
Ritkán vannak használatban, de nem szeretnék mindig a biosba belépni azért, hogy ki vagy bekapcsoljam őket. -
Burt1793
veterán
-
Burt1793
veterán
Sziasztok!
Fel szeretném dobni a házamat (konfig az adatlapomon) egy kis külső világítással.
Mivel szigetelt és zárt a ház, olyan cucc kéne, ami a külsején, kikapcsolt állapotban is szépen mutat.
Köszi az infókat előre is. -
Burt1793
veterán
Oké, köszi, ezek a vga-ra rakható cserehűtők milyenek? Most a gyári gainward hűtő van rajta, egy kb 7 centis ventivel, ez elég hangos, 1300 rpm-en forog. Valami olyat szeretnék, ami csendes és mondjuk 400-500 rpm-en forog alapból. Procira én is egy scythe-t gondoltam, nekem egy ashurám van, pont ráfért a mATX-es lapra, éppen nem ér össze a bordával a vga. De az ashuránál olcsóbb is jó lesz itt szerintem, mert a processzor nem nagyon van hajtva. Bár a 14 cm-es venti eléggé kecsegtető.
Tápra csereventit bármilyet lehet rakni? 12 cm-es fsp 400-as a táp, elég hangos a ventije, gari már nincs rá. -
Burt1793
veterán
Sziasztok!
Van egy i5-ös gép idehaza, régebbi darab, ennek szeretném lecserélni a cpu, vga, táp hűtőjét és ehhez keresek itt, ebben a topikban erre megoldást. És esetleg, ha tudtok, egy olcsó (15k körüli), kábelmenedzsmentes (lehetőleg, de nem muszáj) mATX-es házat. Tehát inkább legyen praktikusabb, mint mATX-es.
A silverstone ps07 jó lenne, de drága.
Egy HDD, egy ODD és egy ssd van a gépben, nem is lesz több.
A vga egy gainward gtx 550ti (ehhez kéne egy új hűtő), a táp egy fsp 400w-os darab, a proci egy i5 2400 (erre kéne egy új borda), az alaplap egy p8h61-mes verzió.
Az lenne egy utolsó kérdésem, hogy a prociban lévő integrált vga (intel 2000) mire elég?Amúgy netezésre, dokumentumszerkesztésre van használva, csak este van általában kikapcsolva, fontos, hogy nagyon csendes legyen (mármint a sok csereventi, a ház jobb, ha szellőzős), a hdd szinte sose megy, mert családi képek vannak csak rajta, minden más a 120 gigás ssd-n van.
Az egészre olyan 30 ezer forint lenne. Persze a ház menne eladósorba, így valszeg több.
Nagyon szépen köszi a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- VR topik
- Milyen egeret válasszak?
- Hardcore café
- Hosszab bemutatót kapott a Mafia: The Old Country
- Yettel topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Filmgyűjtés
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Home server / házi szerver építése
- Víztisztító berendezések - kancsók - szűrőbetétek
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A13/Samsung Galaxy A33/Samsung Galaxy A53
- LG 55G3 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
- 118 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4070 (ELKELT)
- Telefon felvásárlás!! Huawei P20 Lite/Huawei P20/Huawei P30 Lite/Huawei P30/Huawei P30 Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest