Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Udv, azt szeretnem, tudni, hogy nagyjabol mekkora ellenalast forrasszak egy ventilator piros kabelere, hogy 50% os lassulast eredmenyezzen<

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Sziasztok.

    10 év után lecseréltem a gépházat, és örömmel tapasztalom hogy rendkívül sokat fejlődött azóta a felépítése. Az alaplapom megvan egy ideje, de az előző háznak semmi extrája nem volt, szóval csak reset meg power gomb volt bekötve.

    Most sok jó dolgot kaptam a házhoz, majdnem mindent bekötöttem, kivétel egyet, aminél nem értem hogy kellene kiderítsem melyik oldalán van a 12V, mivel a csatlakozó fején nem írja, és nincs semmilyen biztonsági pin ami nem engedné fordítva bedugni. A ház led világításához kell, ami nem olyan fontos, de érdekel hogy működik.

    A másik kérdésem, hogy erre, én legszívesebben nem a ház ledjeit kötném, mert azt úgysem használom, inkább egy külső led csíkot, ami a monitor hátára van felragasztva, hogy este világítson, és nem legyen akkora kontraszt a világos monitor és fekete fal között.
    Van valami kábel ami forrasztható, vagy elég hosszú ahhoz, hogy a házból kivezetve elérjen a monitorig, és csak onnantól kezdődjön a led csík, esetleg van ennek egy spéci neve?

    FONTOS kérdés, hogy az alaplap JLED1 portjára kötött ledcsíkot, hogy lehet vezérleni? Indul a géppel és ennyi? Nekem sima meleg fehér kellene, nem bonyolítanám túl, de ha nem lehet ki be kapcsolni akkor felejtős. Viszont nagyon boldog lennék ha windowson belül időzíthetném, és magától felkapcsolna 5 órakkor miután lemegy a nap.

    Jelenleg ez a rendszer egy 4 pines MOLEX csatlakozó 12 voltjáról üzemel, amit később megszakítottam egy kapcsolóval.
    De ha már az alaplaphoz van kötve, nem szívesen forrasztgatnék rá kapcsolót, nehogy zárlatos legyen egyszer, és lefőzze az egész alaplapot.

    --

    Ha még szeretne valaki segíteni itt egy kép az alaplap-ról, a bekeretezett portokról nem tudom hogy micsodák, érdekelne, hogy azok mire valók, nem lehet-e valami okosságot kezdeni azokkal is.

    KÖSZÖNÖM

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    A gépház egy Deepcool MATREXX 55 a lap pedig egy msi B350 Mortar.

    A kábel a ház csatlakozója ahogy írted te is, de van egy molex csatlakozó is, és én azt használva dugtam rá, így is világít, de nem fogom használni, csak ki akartam próbálni.

    Na most ez a "12VGRB" fogalmam sincs mit jelent, ezt kellene írja a dobozán? Amennyiben sikerülne hozzákötni a gépemhez, szoftveresen lehetne kapcsolgatni? Nem valami modern lap, biztos tud ez ilyesmit?
    Továbbra sem tiszta miért nincs jelölve melyik a 12v, a kábelen ami rámegy, a sima led csíkoknál, amelyek rendelkeznek ilyen csatlakozóval, jelölve van?

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy van jobb allrounder töltő, mint ez az anker? [Anker 735 Charger (GaNPrime 65W)]

    Amire szükségem lenne
    3 port
    65W vagy több hogy a jövőben is jó legyen
    60 euro körül

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák