Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz mr_ricsi #6697 üzenetére

    Nem csak úgy lóg a winchester, valamennyire ki is van feszítve.

    Tény, hogy a kar mozgása seekeléskor megpróbálja elforgatni az egész winchestert a forgástengely körül, ám ez csak a vízszintes síkban történik és igen kis mértékben, mert a kifeszített bugyigumi csillapítja az elmozdulást. Függőlegesen nem mozdul el, mert nincs olyan irányú erő, a forgástengelyt meg a giroszkóphatás stabilizálja.

    A fejpozícionálás elvileg romolhat, seekeléskor kézzel érezni is lehet a fent említett vízszintes rezgéseket, az előbb ellenőriztem. Az otthoni winchesteremen (WD 500 GB AAKS), amely majdnem fél éves és elejétől fogva 24/7 működik a képen bemutatottnál kicsit lazább felfüggesztéssel, a SMART szerint nincs egyetlen read error vagy seek error sem, ezt az előbb ellenőriztem.

    Anyám gépében, amelynél most ülök, egy 6 éves, 80GB-os Seagate ST380021A működik. Idén márciusban függesztettem fel a bugyigumira, előtte fixen becsavarozva működött. Márciustól egy hónappal ezelőttig összesen egy hetet járt talán, az utóbbi egy hónapban, amióta itt vagyok, folyamatosan megy. Egy 4.3GB-os film felszabdalása (Total Commander split parancs) előtt és után ilyen értékeket olvastam:

    Raw read error rate: D935F10 - E4236F6
    Seek error rate: 511ED2B - 512A6F7
    Hardware ECC Recovered: D935F10 - D935F10
    UATA CRC error rate: 11 - 11
    Write error rate: 0 - 0

    Tehát láthatóan sok az olvasási és seekelési hiba, kérdés, vajon a felfüggesztés vagy a 6 év alatt kissé megkopott csapágyazás (ez már folyadékcsapágyas) okozza-e őket . Ha lesz egy kis lelkierőm, akkor teszek egy próbát fixen becsavarozva is.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák