Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norby1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Még újonc vagyok a témában és segítségeteket kérném. Egy mini-ITX PC összeállítását tervezem. A legfőbb ok a mobilitás és a kisebb fogyasztás. Nem igazán szoktam játszani, főleg a mai csúcs játékokkal nem. Általában net, film, photoshop, gimp programokat használok, Ubuntu alatt. Tehát nem kellene egy csúcs gép, de azért menjenek rajta a felhasználói programok gördülékenyen, és legyen benne tartalék!

    Laikusként kinéztem ezt az alaplapot: [link]
    Árban jónak tűnik, meg dual core processzor is, de sajnos ezzel az a baj, hogy nincs PCI-E csatlakozása, én pedig nem igazán bízok az integrált vga kártyájában, ráadásul Intel vga...

    Az szeretném kérdezni, hogy milyen alaplapot ajánlotok nekem?
    Kikötés, hogy nVidia kártya legyen rajta ( integrálva vagy PIC-E ), és árban is kedvező legyen. Nem feltétlen ragaszkodom az Asrock márkához, bár jónak mondják...

    [ Szerkesztve ]

  • norby1

    csendes tag

    Köszönöm a segítőkészségeteket!

    Megnézem a linkeket, és lapokat amit ajánlotok, de látom annyira nem egyértelmű, hogy milyen teljesítményt akarok, ezért sokkal pontosabban leírom. Ezzel kellett volna kezdenem!

    Jelenleg a normál asztali gépemben a következő hardverek vannak:
    - asus p5b
    - E2180 CPU
    - nv 8500GT

    Lehetséges-e, egy ehhez hasonló teljesítményű ITX-et megfizethető áron megépíteni?
    Az A330ION -nal én is szemezgettem, csak jó lenne tudni, hogy mit tud?
    Persze az AMD vonalat sem vetem el, csak mondjuk az ATI-t Ubuntu nem kedveli...

    Ha az elvárásomhoz nem sikerül ITX-et egyeztetni, akkor marad az mATX, de ahhoz nem lehet frankó kis házakat venni :))

Új hozzászólás Aktív témák