- Hisense LCD és LED TV-k
- SSD kibeszélő
- A karmos/ujjbegyes fogásokkal nyomulók örömére megjött az Arye szénszálas egere
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Projektor topic
- Milyen alaplapot vegyek?
- Bemutatkoztak a be quiet! Light Base 500 szériás, kábeleket rejtő házai
- GeForce Now
- Milyen széket vegyek?
Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
CPU erőben ~90W TDP az ésszerű limit felfelé, memóriában 2db slot áll rendelkezésre, megoldástól függően 8-32GB felső limittet jelent, így a nyers erő bőven meg van egy 17x17cm-es deszkán, ez a része nem jelenthet gondot.
Inkább a szűk keresztmetszet az lesz, hogy olyan házat találj, amibe belefér érdemi hűtéssel együtt a 2db 3,5"-os (gondolom) lemez.
illetve, most vagy egyszer majd komolyabb desktop CPU-t szeretnél bele, vagy nem a sufniban elhelyezni a szervert, akkor a cpu-ra kerülő "csendes" hűtésnek is bele kell férnie ebbe a dobozba, valamint esztétikailag is kielégítőnek kell lennie, nem csak funkcionálisan.
Szerintem ez fogja képezni inkább a "nehezített" részét a feladattak, egyértelműen az ITX méret kompromisszumai miatt. -
Archttila
veterán
-
#25954560
törölt tag
mindegyikre lehet jo itx-es megoldast kitalalni. csak ahogy mesz lefele meretben, sokszor ugyanazert a teljesitmenyert tobbet kell fizetned. ha egyben torrentkliens es mediaszerver is, akkor azert nem szeretned h a ketto megfogja egymast, pedig van ra esely ha tul gyenge a vasad. oprendszertol fuggoen en mar gondolkodnek a pinnelesen (man taskset)
-
#16939776
törölt tag
Előre bocsájtom, hogy nem értek a torrentek titkos belső életéhez, de annyit tudok, hogy a torrentek mennyisége, és a kihajtani vágyott hálózati sebesség függvényében érdemes a feladathoz processzort választani, ez dönt el hogy egy lapra forrasztott SOC is elég hozzá, vagy egy két mag+HT-s desktop processzort kell alá venni.
Új hozzászólás Aktív témák
- GIGABYTE Z390 AORUS MASTER WiFi Alaplap
- ASUS PRIME Z590-P
- MEGÉRKEZTEK + VAN ÚJ és Jönnek MÉG! - 1GB (15db) - 2GB (15db) - 512MB (1db) DDR2 RAM-ok (és Kitek)
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) G.Skill Ripjaws V 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Corsair Vengeance RGB 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 - Új, 1 év gari - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 980 Pro NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor X7a 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BLUESUMMERS NVMe SSD adapter
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3271, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest