Hirdetés
- Az Enermax tényleg nem viccel, ha az új tápjának garanciaidejéről van szó
- Egybegép lesz vagy ház? A Corsair sem tudja eldönteni.
- A Qwertykeys új klaviatúrái szépek, igényesek és sokrétűek
- Összement a mosásban az ASUS új VGA-inak PCI Express 5.0 csatlakozója
- Billentyűzet-választó: mechanikus vs membrános – kinek melyik a jobb?
- Összement a mosásban az ASUS új VGA-inak PCI Express 5.0 csatlakozója
- Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád
- Apple MacBook
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- És akkor a memóriapánik után beköszöntött a HDD-pánik
- Milyen videókártyát?
- Projektor topic
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
MPeter87
őstag
válasz
pappesz
#42005
üzenetére
Ha használt cuccok is szóba jöhetnek (a ram miatt) akkor én az alábbit venném:
Asrock Deskmini 110
G4600(ehhez kell előtte egy BIOS frissítés), de pl egy G3900 (ez nem igényel frissítést) is simán elég erre a feladatra, vagy valami használt proci
apróról 2*4 giga laptop ram (ilyen kell a deskmini-be, ezért min 15k-t spórolsz a ramon)
120as vagy 240es SSD, pl Goodram Iridium Pro
+ egy wifis adapter bele, ha wifire van szükséged (a Deskminiből van wifis is, de nem tudom kapható-e itthon)Nekem ilyen gépem van (+1 WD 1TB Black). A proci gyári hűtőjével is csendes lesz, de egy ID-Cooling IS-40V3 hűtővel +5k-ért totál csendessé tudod tenni (20% venti fordulat bőven sok a procihoz és hangtalan).
Minden felsorolt tétellel együtt is 100k alatt vagy. -
#16939776
törölt tag
válasz
pappesz
#42008
üzenetére
Magára a Video+ppt. feladatra nevetségesen erős a hardver, egyedül a win10 miatt keresnék sokkal erősebb hardvert, hogy egy esetleges háttérben futó frissítés alatt ne lehessen megégni vele a főnökség előtt.
Ha valakinek magán célra megy, és nem múlik azon pénz hogy megy/nem megy akkor OK.
(#42007): Egy kéz fent!
-
Ispy
nagyúr
válasz
pappesz
#42008
üzenetére
Azt a lapot nem raknám be egy wines, officeos gépbe, ahhoz szerintem karcsú, ez inkább ilyen HTPC-be való lap, filmezéshez.
4GB rammal kb. 105k, házon még lehet fogni, mondjuk egy chieftec ház 350-es táppal és akkor belefér a 8gb ram is, de csendes nem lesz, persze a hangját nem fogod hallani 1 méterről, szerintem.
-
Ispy
nagyúr
válasz
pappesz
#42005
üzenetére
Én erre egy ilyen gépet raknék össze:
Proci: Intel G4600
RAM: 2X4GB corsair
Háttértár: 120-as SSD HyperX Fury
Lap: valami alap H-s itx (asrock H110M, biosfrissítést kérni kell a boltban)
Ház: Raijintek Metis (
)
Táp: nem tudom most mi a bestbuy, tápos topikban meg kell kérdezni, nem biztos, hogy a 100k-ba belefér egy félpasszív táp.Mondjuk a RAM árak miatt ez már nem fér be 100k-ba, de én ez alá nem adnám.
Ja és 100k-nál sokkal több kell, hogy teljesen hangtalan gépet építsél, vannak itt páran, akik már megpróbálták, nem tudom sikerült-e nekik.

Új hozzászólás Aktív témák
- Windows 11
- Összement a mosásban az ASUS új VGA-inak PCI Express 5.0 csatlakozója
- Elindult a Fallout TV sorozat 2. szezonja
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AliExpress tapasztalatok
- Bittorrent topik
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Formula-1
- Gumi és felni topik
- További aktív témák...
- Intel XMP és AMD Expo Compatible! Corsair Vengeance RGB DDR5 2x32GB (64GB) Kit!
- Új, bontatlan Kingston FURY Beast 32GB DDR5 5600MHz CL 40- 2 év garancia
- Új, bontatlan Kingston FURY Beast White RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL 30 EXPO/XMP -2 év garancia
- Eladó egy Corsair vengeance 48 Gb (2x24gb) ram RGB.
- Bontatlan ASUS TUF GAMING Z690-PLUS WIFI
- JBL Charge 5
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell UltraSharp U2913WM 29" 2560 1080 monitor + Dell Sound Bar AX510 10W
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I3 14100F / RTX 3060Ti / 16GB DDR5 / 1TB SSD
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G6 - i7-8GEN I 16GB I 512GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
)


