-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
VitaD5
tag
válasz
Pista0001 #22792 üzenetére
Hát igen, ez szerelem első látásra, csak sajnos egyirányú.
Amúgy, azért "Gaming" lapokat nézek, mert ezekbe általába valamivel jobb integrált hangkártyát tesznek, illetve a "Gaming" szócska vele járója a piros-fekete szín párosítás. Mondjuk néztem olcsóbban is az MSI B85I Gaming lapot is, ennek kb. 30 000 Ft-os ára van.
Ami miatt az Impact nagyon megtetszet, az az "integrált" hangkártya. Menni mindent megdolgoznék egy nagyon jó hangzásért, hisz a Metal nem kímél, az Electro meg néha magas. Ráadásul az kicsi design! Csak annyi van, ami kell. Igaz, hogy van olcsóbban, de nem ilyen hanggal. Áh, a szerelem beszél belőlem.Azóta rátaláltam egy másik csodára, a BitFenix Prodigy házikóra.
(#22800) AxBattler: Pont ma hajnalban jutott tudomásomra az ehhez hasonló elosztók létezése, ráadásul molex átalakítós is van. Kicsit elhamarkodott volt az a "csak" 1 van rajta válasz.
-
válasz
Pista0001 #22792 üzenetére
+1, szerintem is elég egy max. 25k-s mITX lap, mondjuk egy MSI H87I, ebbe meg tökéletes egy kiegyensúlyozott konfig, pl. i3/i5 + GTX750ti, vagy R6-260X.
A ventikre meg ne legyen gond, egy ilyen Akasa elosztóval lazán tud az ember kezelni többet is!
Új hozzászólás Aktív témák
- Kingmax 1x2GB DDR3-1333 RAM
- Bomba ár! Dell Latitude 5310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! MacBook AIR 13" 2018 - i5-8210Y I 16GB I 512SSD I OS X Sonoma I Cam I Gari!
- AKCIÓ! MSI B550 R7 3700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
- Csere-Beszámítás! Olcsó Számítógép PC Akár játékra! Intel X5650 / GTX 1650 / 24GB / 240SSD+ 500HDD
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged