- Hisense LCD és LED TV-k
- Milyen házat vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Az előírások megszegése miatt éghet le egyes alaplapokon a Socket AM5 foglalat
- HP notebook topic
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Ízléses lett a Drop kompakt, vezeték nélküli klaviatúrja
- OLED TV topic
- Autós kamerák
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
válasz
Pista0001 #15645 üzenetére
Off, de a Samsung LCD TV topicban írtam le pár dolgot amire figyelni kell, nálam LG TV-kre is ugyanazok a beállítások voltak jók. Ott próbálj meg utánaolvasni.
A lényeg:
1. Natív felbontás, tehát 1920x1080, ha a TV-d is ilyen felbontású.
2. Catalystban minden módban amit használsz (1920x1080 24/50/60Hz) az overscan-t 0-ra húzni.
3. TV-n elolvasni, hogy melyik HDMI bemenet támogatja a PC módot. Arra rádugni és átnevezni PC-re. Ha ez rendben van akkor a 60Hz-es módban a TV képfunkciók 90%-a letiltásra kerül a menüben. Ilyenkor a legkisebb a lag, legélesebb a kép, nincs semmilyen utómunka a képen. Ha az élesség még állítható akkor azt kell beállítani. Általában 50%-ra, de ezt majd meglátod... A képméretezési módok közül általában csak a 4:3 és 16:9 elérhető, utóbbira kell tenni.
4. A többi módban (24 és 50Hz) nincs PC mód, hiába van átnevezve a bemenet, a képjavítók aktívak a TV-n, az összes méretezés is. Ilyenkor "Eredeti", "Teljes kitöltés" vagy vmi hasonló nevű méretezést kell állítani és az élességet 0-ra venni. minden képjavítót kilőni: élkiemelés, zajcsökkentések, stb... 100Hz maradhat, ha használni szeretnéd.Elvileg így mindhárom módban (a 60Hz PC és a 24/50Hz nem PC módokban is) éles, pixelhelyes képet kell, hogy kapj.
Innentől már csak a lejátszó progit kell beállítani, hogy váltson frekit és a TV automatikusan váltani fog:
Desktop: 60Hz, minimális lag, 100Hz off.
Film alatt 24/50Hz-en pedig: 24/50Hz, lag, 100Hz on.
Új hozzászólás Aktív témák
- Prémium gépház most fantasztikus áron!
- BESZÁMÍTÁS! Asus PRIME B450M R5 2600X 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1060 3GB AeroCool Quantum Mesh V3 400W
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3139, 95% Akkumulátor
- Bomba ár! HP EliteBook Folio 1040 G3 - i5-G6 I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A14/Samsung Galaxy A34/Samsung Galaxy A54
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest