Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    próbálgattam picit ezt az online adást. Azt hiszem a telekomos kapcsolatuk szivatja a mindigtv szolgáltatóját.
    Páran panaszkodtak, hogy akad a videó. Magam is tapasztaltam. Viszont másik helyen, invitelről netezve nem jelentkezett. Ma este kipróbáltam a vezetékes telekom és a mobil telenor netemről is.

    Megnéztem a böngésző f12-es hálózati analózáló részében.
    A videó chunkok 1-2 MB közti méretben jönnek. A nagyobb méretű chunkoknál látni, hogy telekomos nettel az első MB egy pillantás alatt megjön (kevesebb mint 1 másodperc), de felette lévő pár száz kB van hogy 5-10 másodpercig tölt.

    Átváltottam telenorra, ekkor a 2MB közeli chunkok is kevesebb, mint 1 másodperc alatt betöltődtek. Az egész chunk egy pillanat, nem lassul le a darab végére. Semmi probléma a sebességgel.

    A traceroute alapján úgy tűnik, hogy a telenoros netnél BIX-en át jön az adat.
    Ahogy látom telekom esetén közvetlen kapcsolat van a connectmedia szerverével, végig telekomos ip-ken megy.

    A megoldás: a telekom és a connectmedia közvetlen kapcsolata vacak. Az 1MB feletti adatméret felett leszabályozza a sebességet, ezért akad el gyakran a stream. Lehet oda kéne csapni nekik, mert valaki szivatást végez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák