- 3D nyomtatás
- Milyen TV-t vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Zeneszerkesztő és DJ topic
- Milyen széket vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- 16 GB RAM 2025-ben? 🤨 – Ma már tényleg kevés lehet!
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
-
PROHARDVER!
Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!
Új hozzászólás Aktív témák
-
J.Cs.
tag
válasz
hali13 #46921 üzenetére
Ha a kereted megengedi akkor egyértelműen a Crucial a nyerő. Teljesítményt tekintve minden aspektusban veri a WD-t, illetve 3 év garancia az 1 évvel szemben. Ha őszinte akarok lenni, akkor a WD-t amúgy se ajánlanám. Ha már ennyi pénzt költesz, akkor inkább vegyél olyant ami megbízható. 1 év garancia nagyon kevés...
Ha téged a számok győznek meg inkább (én ilyen ember vagyok) akkor katt IDE
-
Frawly
veterán
válasz
hali13 #46737 üzenetére
Ha van akkorára szükséged, akkor érdemes. Egyrészt minden adatod sebesebben éred el, másrészt meg az SSD-k ahhoz képest nem drágák, ha megnézed, hogy a nagy pendrive-ok, memóriakártyák, memória is ilyen milyen rettenet drágák, azok még drágábbak is. Nyilván, HDD-hez képest drága, vaskos a felár, de azért kapsz is valamit cserébe.
Az 1 TB-nyi felhasználói fiókot és programokat nem tudom elképzelni. Max. ha a felhasználói fiókba töltesz le böngészővel, meg a torrentfájlok is itt vannak, meg videóvágó szoftvert használsz, és ahhoz tárolsz videófájlokat, vagy töménytelen sok játékot tettél fel (pl. Steam-fiók). Csak így normál felhasználói programokból nem tudom hogy jöhet össze ennyi.
-
Frawly
veterán
válasz
hali13 #46720 üzenetére
Ezt neked kell tudni, hogy anyagilag mennyit tudsz rászánni. Ha van rá bőven keret, akkor én az 1TB SSD-t venném, a HDD-t meg csak archiválásra tartanám meg. Az áruk valamennyit mérséklődött már az SSD-knek, de ez nem azért van, mert a kereslet csökkent volna, hanem a gyártók kihozták az új szériákat, a régi modelleket meg futtatják ki, főleg a 120 gigásoknak, meg a belépő kategóriának esett sokat az ára. Várni nem érdemes vele, nem valószínű, hogy egyhamar lemennek érdemben az árak ennél jobban.
A második is járható út, hogy 250 gigás SSD, arra csak OS-t teszel, meg a progik közül azt, ami HDD-ről túl lassan tölt, és még ráfér az SSD-re. Ami nem olyan sebességkritikus, meg film, zene, stb. az meg maradhat a HDD-n.
-
Bismarck24
tag
válasz
hali13 #46720 üzenetére
Szia!
Végigolvasva az írásodat én mindenféleképpen ajánlom az ssd vásárlását. Jelen pillanatban a gépemben egy samsung 850 evo 512gb ssd teljesít szolgálatot és nagyon meg vagyok vele elégedve. Azon kívül, hogy az oprendszer gyorsan elindul a programok is gyorsabban futnak rajta. Amire én leginkább használom az ssd-t.
1. Operációs rendszer ezen van (Win 10 64 bit)
2. Programok ezen futnak
3. Mivel elég sűrűn játszok, ezért azokat is az ssd-re pakolom. (A játékbeli fps számot az ssd nem növeli meg, a pályák közötti töltési idők viszont jelentős mértékben lerövidülnek.)
Nos az élettartamát tekintve annyira nem szörnyű a helyzet. Minden gyártó saját weboldalán közzéteszi hogy mennyi TB adatot képes írni. A fent említett ssd 150TB-nyi adat írására képes, s mindezt 5 év garanciával adják, akkor ha egy kicsit utána számolunk a dolgoknak akkor 150TB=150000GB/365*5=150000/1825=82GB/Nap. Tehát ha jól számoltam akkor ennyit képes napi szinten írni az ssd-re, ami valljuk be őszintén nem rossz, pláne egy átlagos használat mellett.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Milyen SSD-t vegyek?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Igazi csúcskészülék lett a Poco F7 Ultra
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Futás, futópályák
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- 3D nyomtatás
- LEGO klub
- Építő/felújító topik
- A Honor 400-ak is beszállnak a számháborúba
- Eredeti játékok OFF topik
- Milyen TV-t vegyek?
- További aktív témák...
- SAMSUNG 2TB 990 PRO M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7450-6900 MBs - Eladó!
- Samsung 990 EVO Plus 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4/5.0 x2 - Új - Eladó!
- 2x Kingston SATA SSD 240GB (480GB)
- Hozz a Nyuszi Tárolót? Hozzon! Yó áron érdekel? Persze! WD 2TB LILA (WD20PURZ) INGYÉ FOX-al mégjobb?
- 1 TB 2230 M.2 PCI-E NVME SSD BAZÁR - Samsung, SK Hynix, Kioxia, WD - STEAM DECK
- Csere-Beszámítás! ASROCK Radeon RX 9070 16GB GDDR6 Steel Legend OC Videokártya
- Csere-Beszámítás! Kezdő Gamer számítógép. I5 6400 / GTX 1060 3GB / 16GB DDR4 / 250SSD + 1TB HDD
- Bomba ár! HP ZBook Fury 15 G7 - i9-10885H I 32GB I 1TBSSD I 15,6" 4KDreamColor I Cam I W11 I Gar
- Android 4K TV okosítók / új állapotban / 12 hónap garanciával
- AKCIÓ! GIGABYTE B360 i5 9600K 16GB DDR4 512GB SSD RX 7600 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest