Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Anonymus23 #90550 üzenetére

    Érdekes kérdést feszegetsz és persze én is gondoltam rá.

    Az még csak az egyik dolog, hogy szerintem alapjaitól kellene egy teljesen új dolgot írni, mert manapság már egyre kevesebb embert érdekel, hogy pl. mi a különbség a "sima" meg a dual-band N -es routerek között vagy éppen az utóbbi miért jobb. Avagy akár a 100 Mbps -es portokkal rendelkező routerek, meg az olyan gigabit -es portokkal rendelkező routerek csoportjai melyek 140 Mbps-t tudnak NAT -olni vagy éppen 300 -at ...

    Sokkal inkább olyan gigabit -es routerek érdeklik, melyek AC -sak legalább. Akár a multigigabit -es routerek (pl. 2/1 Gbps internethez), AX -es mellett adott esetben "mikor jön" a WiFi 6E stb. Ezek mellett talán még érdeklődésre tarthatna számot a mesh WiFi rendszerek - ezek működése illetve akár összehasonlítása. IPTV kezelése esetleg egyebek. Kültéri vagy PtP vagy PtMP megoldások (itt is előkerülnek párszor). Alternatív megoldások pl. PowerLine, MoCA 2.5, G.hn egyebek. Mindezek mellett SIM -es routerek, ezeknél mikre kell odafigyelni, milyen kompromisszumokat érdemes meghozni (pl. mobilhálózati sávszélesség, WiFi, LAN portok és funkciók tekintetében a mobilhálózat sebessége és elérhetősége stb. függvényében). OK, a hálózatépítési alapelvek meg hasonlók már túlzás lenne ... :)

    Itt ugye érdemes lenne külön rejtett topikban összerakni ezt és az eredményt véleményeztetni moderátorral, topikgazda társsal - ui. nem úgy megy, hogy csak úgy szólás nélkül "szétcsapom" a mostanit ...

    Aztán van egy olyan érdekes dolog, hogy nálam a pm -ek jobban pörög, mint pl. ez a topik (ez nem felkérés táncra - vannak elegen jelenleg is :) ). Persze, ha lehet akkor terelem a dolgokat a szaktopikok felé (router márka topikok, egyéb hálózati dolgok, NAS, vezetékezés stb.), de nem mindig ez a megoldás. Persze más topikokban is aktív vagyok ...

    Mentalitásbeli kérdés. Én inkább ilyen "problémamegoldó" alkat vagyok. Engem ez érdekel itt a topikban is. Például sokkal hamarabb írok egy háromoldalas pm -et (pedig 4K monitorom van nagyítás nélkül :) ) válaszként valakinek, mint egy általános összefoglalót ami úgymond senkinek nem (ugyanakkor egyúttal mindenkinek) szól ...

    Úgyhogy alapvetően nem zárkózom el semmitől, volt hogy össze is írtam egy vázlatot, hogy hogy épüljön fel, meg miről szóljon - csak "venni kéne egy mély levegőt" (nomeg csinálni egy új vázlatot, mert az már nincs meg ...) ...

    @Awesome Zoll, #90551

    Első ránézésre egy C6 vagy C6U teljesen megfelelő lehetne a számodra. Az egyetlen dolog ami aggaszthat kicsit az a "2 db vályogfalon keresztül is" meg a "vályog házfőfalon keresztül a kertbe is" kitétel. OK, az utóbbival kapcsolatban megoldás lehetne, ha kertre néző ablakba tudnád rakni, de az előbbi kérdéses lehet így is.

    Általánosságban mi a tapasztalat a WiFI -vel "2 db vályogfalon keresztül is"? Mennyire fogja meg Nálad? Van esetleg UTP kábel két helyiség között és amennyiben igen, akkor melyik kettő között (adott esetben a két vályogfalon túlra)?

Új hozzászólás Aktív témák