Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz pc360 #43298 üzenetére

    + (#43299) ollie

    "Az csak egy app. Nem az fogja betartatni veled a törvényeket."

    Jó vicc. Hogy tartsam be a törvényeket, ha az app alapból nem tudja és a megvalósításához ismernem kell(ene) egyrészt magát a törvényt (az egy dolog, mert a nem ismerése nem mentesít), de a másik pedig az, hogy a megvalósítása rendkívül nehéz. A felhasználó, amikor meglátja az alkalmazást joggal azt gondolhatja (persze ezt inkább csak érzi, nem szó szerint gondolja át), hogy törvényes helyen, törvényes eléréssel tudja letölteni, tehát valószínűleg jogszerű a használata.
    Ez szerintem nem ugyanaz mint a sebességmérő, mert azzal nem tudom átlépni a sebességhatárt. Nem ugyanaz mint a torrentezés, mert azt lehet teljesen jogszerűen és nagyon egyszerűen legálisan is használni.
    Megnézném azt, hogy ki az aki a beszélgetés közben bemondja, vagy bemondatja automatikusan, hogy a hívás rögzítésre kerül. Gyanítom, hogy a felvételt lehetővé tevő app felhasználók 1%-a sem tartja be ezt a törvényt.

    "már azok közül is egyre több figyelmeztet"

    Csak olyat lehetne az EU-n belül forgalmazni, ami ezt használat közben minimum jelzi és alapból ezt automatikusan is lehetővé teszi. A jelzés akkor lehetne tökéletes, ha az app automatikusan jelet küldene a másik félnek, aki a telefonján látná, hogy a beszélgetése felvételre kerül. Ez lehetne a legegyszerűbb.

    Olyan ez, mintha fegyvert árulnának, és azt bárki megvehetné, de csak az használhatja, akinek engedélye van hozzá. Tudomásom szerint fegyvert csak fegyverhasználati engedéllyel lehet vásárolni. Azaz, szerintem nem olyan egyértelmű és nem is tiszta a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák