-
PROHARDVER!
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bacus
őstag
válasz
atlagenber #12619 üzenetére
-
iceQ!
addikt
válasz
atlagenber #12621 üzenetére
Sziasztok,
Kapucsengő valamiért nem csatlakozik a hálózatra. CAPsMAN-el kidobtam az ablakba egy mAP Lite-ot. Rx Signal ez előtt -89 volt, ment is viszont nem csöngött a telón, illetve bent. mAP segített rajta, 2 napig ment is (nem változott semmi), most nézem és ezt írja( rx signal erőssége -65/-60 körül volt, tehát jobb lett)
xx:xx:xx:xx:xx:xx@mAP-Cap-2.4Ghz disconnected, extensive data loss. Ez mitől lehet?
Bocs nem neked akartam válaszolni atlagenber.
-
Core2duo6600
veterán
válasz
atlagenber #12621 üzenetére
39 - 41
39 es engedi magát sstp kapcsolatot a 443 as porton
40 es átjárást enged a hálózat ra a lan a cél, de talán a wifisre is át mehetne a forgalom, de az nem cél
a 41 es meg magának a miki nek az elérését teszi lehetővé távolról -
Core2duo6600
veterán
válasz
atlagenber #12619 üzenetére
Én úgy csináltam meg a vpn -t, hogy teljesen külön hálózatba kerül.
Amire ugyanúgy megcsináltam a nat szabályt a net felé, így ki tudom kerülni a céges tűzfalat, egyszerűbb volt engedélyeztetni, az egy dyn dns em felé menő forgalmat, mint az összes egyebet amit el akarok érni, és, akkor még torrentről nem is beszéltünk.Van egy input szabályom a vpn hálózatot megadva forrásként, és egy van egy forwars szabályom szintén a vpn háló forrásként megjelölésével.
Így mindent elérek, igaz csak közvetlen ip vel...egyes kliensek miért látszanak míg a többi nem.
Nekem a win 10 tűzfala szivatott így meg, hogy csak a saját alhálójában lévő gépekkel áll szóba (korábban ment, de x ideje nem megy)
Lehet nálad is hasonló ok van. -
jerry311
nagyúr
válasz
atlagenber #12616 üzenetére
Az a baj a közös IP tartománnyal, hogy ARP alapon működik. Ha valaki beszélni akar egy másik valakivel, akkor broadcastba küldenek egy ARP kérést, ha valaki válaszol a cél MAC címével, akkor működik. Na most, ha a routeren nincs proxy ARP, akkor nem működik.
Ha külön IP tartományban vannak, akkor nincs ilyen gond, mert a másik IP tartományba menő csomagokat a def gw-nek küldi automatikusan. -
bacus
őstag
válasz
atlagenber #12612 üzenetére
Ez nem jó, nem szabad ugyan azt a poolt használni amit a dhcp is kioszthat, mert ki is osztja.
Két pool kell egymás mellett, mondjuk 10-30 vpn pool, 50-150 dhcpNincs hátránya azonos tartománynak, ha van elég ip címed, akkor jó lehet ez így.
Kérdésem lenne, hogy mit jelent a "látszanak". Nem tudod pingelni? vagy ezeknek saját webes management felülete van? netán csak "név" szerint nem működik pl a nas?
-
atlagenber
csendes tag
válasz
atlagenber #12612 üzenetére
Még így sem teljes az örömöm. Nem minden hálózati elemet tudok a vpn-en lógó androidról scannelni. Ami fura hogy csak a nyomtató és a Sonoff okoskapcsolók látszanak. A kapcsolók közül is csak azok, amelyeknek gyári firmware van még. Amelyiken Tasmota van, azt már nem látja. Nyilván a NAS sem látszik, ami a lényeg lenne.
-
jerry311
nagyúr
válasz
atlagenber #12607 üzenetére
Ha a VPN megy de forgalom nincs, akkor marad a NAT meg a tűzfal.
-
bacus
őstag
válasz
atlagenber #12607 üzenetére
látod, hogy kell, különben már most menne
pár hsz-el előbb megírtam, hogy akár egy rossz srcnat szabály is lehet a ludas, ami a normál poolból minden fele natol.
Kicsit többet kéne látni a tűzfal szabályaidból.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Linux kezdőknek
- Itthon is kapható lesz a kerámia Xiaomi Band 10
- PlayStation 1 / 2
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- EAFC 25
- Medence topik
- Sweet.tv - internetes TV
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Elemlámpa, zseblámpa
- További aktív témák...
- GAMER PC : RYZEN 5 4500 / 16GB DDR4 / ASUS RX 480 8GB / WiFi / Bluetooth / 512GB M.2 SSD / 500GB HDD
- Dell Latitude 7390, 13,3" FHD IPS , I5-7300U CPU, 16GB DDR4, 512GB SSD, WIN 11, ( olvasd végig )
- Acer PREDATOR HELIOS NEO 16 / i9-14900HX / RTX 4070 (140W) / 1 TB SSD / 240HZ
- Topping A70 Pro fejhallgató erősítő
- Topping D70 Pro Octo DAC
- Intel Core i7-8700, i7-9700 CPU, processzor - Számla, garancia
- LG 32SQ700S-W - 32" VA Smart - 3840x2160 4K UHD - 62Hz 5ms - WebOS - Wifi + BT - USB-C - Hangszórók
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte GA-A620M R5 7600 32GB DDR5 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA Corsair 750W
- Apple iPhone 13 Pro , 128GB , Kártyafüggetlen
- LG 48C2 - 48" OLED EVO - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen5 CPU
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged