-
PROHARDVER!
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
válasz
MasterDeeJay #5291 üzenetére
mmcx-rpsma pigtail-re lesz szükséged, aminek az egyik végét rádugod a routerboardra, a másik végére meg mezei antennát lehet csavarni.
-
bambano
titán
válasz
janos666 #5283 üzenetére
"miért ne használjuk és miiért mondjuk azt, hogy nincs semmi megoldás?": ezt csak az mondja, aki nem tud különbséget tenni az általam írt "hogy ezt azon a ponton lehet megcsinálni rendesen, ahol a csomag elindul." és az általad számba adni próbált "semmi megoldás" között.
az nem hatékony megoldás, hogy nem használod ki a vonaladat, ezzel elkerülve a torlódást.
-
bambano
titán
válasz
janos666 #5281 üzenetére
"De sokszor olvastam már tőled a traffic shaping / QoS kérdésben a fenti is idézett kijelentést (és most láttam, hogy a Mikrotik sem ért vele egyet, mert jön a feature).": ha nem értesz egyet a kijelentésemmel, miért akarod cáfolni azt olyan linkkel, ami alátámasztja?
hint: a gentoos linkeden levő wiki oldalon ott van a magyarázat: "The main reason for traffic shaping is that we cannot control the packet queues or prioritisation made by our ISP or in the external link.".
Képzeld el az internet szolgáltatásodat, mint egy pláza bejáratát fekete pénteken. A pláza előtti téren is lazán vannak az emberek, a plázában is elférnek, de az ajtón nem bírnak bejutni. Akkor normálisan a pláza előtt csinálnak terelőkorlátokat, nem a plázán belül, a szűk keresztmetszet után.
Tehát bármit is csinál a mikrotik, tisztességes ts/qos-t nem lehet a fogadó oldalon csinálni. elvileg sem lehet, ezen nincs mit vitatni. pótmegoldások vagy kerülőutak léteznek, ezt már ezer éve csinálják, le van írva a routingbibliában (lartc). Azt lehet csinálni, hogy a nyugtázásokkal (ha van ilyen), visszafogni a feladó oldalt, hogy az isp-nél ne legyen torlódás az ottani traffic shapingnál. De ez látszatmegoldás, nem igazi.
-
bambano
titán
egyébként pedig a terhelésmegosztás és a forgalomszabályozás alaptétele, hogy ezt azon a ponton lehet megcsinálni rendesen, ahol a csomag elindul. azon a ponton, ahol a csomag érkezik, nullához közelítő hatékonyságot lehet elérni.
tehát valójában nem a gigás switch chip akadályoz, hogy load balancing-et csinálj két drótra, hanem az, hogy a drót túlvégéhez nem férsz hozzá.
-
bambano
titán
válasz
macimeister #5272 üzenetére
ha bármilyen szelekciós tényezővel szét tudod válogatni, hogy melyik forgalom merre menjen, akkor nem nagy durranás megcsinálni a dual wan-t. az, hogy a wifi az egyik, a drótos a másik, ilyen.
azt, hogy többszálú letöltés kihasználja a két drótot, már nagyon nem triviális, de szerintem azt is meg lehet csinálni mikrotikkel.
azt, hogy egy szál menjen a két kapcsolatra, csak vaskos beruházással lehet megcsinálni.
-
bambano
titán
válasz
macimeister #5263 üzenetére
szerintem te nem tudod összehozni azt, hogy egy szálon is meg legyen osztva a két kapcsolat, elvileg is csak nagyon bonyolultan lehet, úgyhogy hagyd a fenébe.
-
-
bambano
titán
drótnélküli bolt, ipon.
debrecenben az ostelsat árul mikrotiket, csak el vannak maradva a kínálattal...
-
bambano
titán
már rég nincsen "olyan" ára a hardvernek.
ha windowsosol, az aquantia chipes kártyák 27-40k között elérhetőek, és lehet, még drivert is találsz hozzájuk. azért ez már nem "olyan" ár.
50-60k-ból van sfp+ portos switch, 10k körül van optikai és rezes 10g-s modul is. lehet venni készre gyártott optikát, az sem eszeveszett árú már rég.az más kérdés, hogy amit ebből a kategóriából láttam, az intel volt, 140 rugóért és működött, vagy más gyártmány volt, olcsóért, és hulladék
-
bambano
titán
válasz
MasterDeeJay #5219 üzenetére
rf kábelnek hívják, vagy rg6-os koax, ha jól emlékszem.
ebben egyáltalán nincs antenna, tehát antenna nélkül 10 centire se ad.de ez az ár túl alacsonynak tűnik, ez vagy hullott áru, vagy használt.
-
bambano
titán
válasz
MasterDeeJay #5217 üzenetére
"Wifi kábelből milyen kell neki?": vezeték nélküli vezetékből milyen kábel kell? lájtos
-
bambano
titán
válasz
Ablakos #5189 üzenetére
"Hibás (kontakt) utp kábeltől lehetséges lan portok tönkremenetele?": az attól függ, hogy hol van az a kábel.
Szerintem ha normálisan van összerakva a kábel környéke, akkor nem.
Szerintem tovább kellene nyomoznod, hogy mitől pukkannak el a portok. Ha kültéri a kábel, vagy annak egyik fele, akkor meg kell nézni, hogy túlfeszültség keletkezhet-e rajta. Beltéren meg az okozhat problémát, ha nem egy fázisról mennek a cuccok, ami a kábel két végén van. Ilyenkor érdemes lehet megfontolni, hogy optikát húzol a két eszköz közé.egyébként a mikrotik nem fogadja el garanciális hibának a port eldurranását, mert azt mondja, hogy tegyél rá túlfeszültségvédőt, és akkor nem fog elpukkanni.
-
bambano
titán
beülsz egy autóba, kimész a bótba, megveszed, hazajössz, örülsz.
Albertirsán vannak, Pestről nincs messze.
persze csak ha fontos, hogy legyen egy routered.egyébként ha éjjel beregisztrálod magad, és reggelig feladod a megrendelést, azt délig el szokta vinni a futárjuk, és pénteken kézhez kapod. legalábbis ide, világvége tábla utánra ki szokott érni rákövetkező munkanap.
szerk: nem foglalkoznak azzal, hogy ki milyen státuszban regisztrál.
-
bambano
titán
válasz
Adamo_sx #5096 üzenetére
"A "befelé" irány számomra, ha mondjuk a pc-re letöltök valamit az internetről.": igen.
ezért nem tudod szabályozni. a befelé irány azt jelenti, hogy a szűk keresztmetszet (bejövő drót) túlvégén vagy, ahol már nincs értelme és nem is lehet semmit szabályozni.qos-t két feltétel teljesülésével lehet csinálni:
- torlódásnak kell lenni
- mindig annak a drótnak az indulási oldalán kell, amelyen szabályozni kell.sorbanállás is mindig egy szűkös erőforrás előtt van, nem utána. a teszkó pénztárban sem állnak sorba a pénztár után.
-
bambano
titán
a listán nagyjából azok a címek szerepelnek, amelyeket valamilyen speciális feladatra rezervált az illetékes hatóság, aminek következtében publikus gerinchálózatra nem kerülhetnek fel.
az ilyet illik szűrni kifelé menő forgalomban mindenképpen, de ha jót akarsz, és a szolgáltatód megoldása nem tesz keresztbe, akkor a befelé jövőn is.azért "nagyjából", mert most a válasz kedvéért nem vettem elő a szabványt, és nem vetettem össze, hogy minden passzol-e, de ránézésre igen.
-
bambano
titán
szerintem értelmetlen google dns-t használni, semmit nem javít.
de nem kell ezt túlgondolni, meg lehet nézni forgalomelemzővel, hogy a dns-nél akadt fel a szeme vagy máshol.inkább azt írd meg, hogy milyen szolgáltatótól van a neted, mert ha pppoe-s, akkor clamp-mss-to-pmtu kell.
-
bambano
titán
válasz
#68216320 #4963 üzenetére
ha szerverre akarsz feltölteni adatot, a diszkjeire írni, akkor a feltöltés számít.
ebben az esetben viszont a kliens antenna minősége jobban számít, mint ahogy én írtam pár hsz-szel ezelőtt.egyébkét nem volna nagy hülyeség, ha a kérdésben a lényeges körülmények megjelennének, nem találgatásra vagy utólag kellene választ korrigálni.
-
bambano
titán
megint a köznyelv és a matematikus nyelv akad össze.
az otthoni internet megosztás topicban folyton azt erőltetik, hogy a jobb antenna a routeren semmit nem javít az átvitelen, ami nem igaz. muszáj deklarálni, hogy de, javít. hogy mennyit, az már az eset körülményeitől függ.ráadásul, ha feltételezzük, hogy aszimetrikusan veszik igénybe a netet, tehát a parkban kószálók többet forgalmaznak letöltés irányban, mint feltöltés irányban, akkor nem rossz az a megoldás sem, hogy lefelé a jó antennával megy az ac-s moduláció, felfelé a rosszabb átvitel miatt meg valami nagyon alap modulációval mennek a nyugtázás csomagok.
ebben a konkrét esetben a kérdező azt írta, hogy a fontos irányból nincs zavarás, csak másfelől. ezt írta: "Sajnos az 5GHZ-es csatornák is foglaltak a környezetből érkező gyenge intenzitású jelekkel, de szerencsére nem abból a 120fokos irányból érkeznek, amerre az antenna nézne."
-
bambano
titán
úgy érted, hogy egy olyan mikrotik eszköz, amivel 5 gigán átlövök 8-10 kilométert, 150 méteren akadozni fog egy fa miatt? szerintem nem fog.
"Ha visszaolvasol, számtalanszor elmagyaráztam, hogy hiába az "erősebb" AP, az érzékenységet is növelni kellene, illetve a kliensek adóteljesítményét is, ami egyrészt nem megoldható": ezt a téveszmét miért nem lehet kiirtani végre? ha az ap-n rendes antennát használsz, akkor az ap szemszögéből nézve a vétel is javulni fog attól függetlenül, hogy a kliensen az adóteljesítmény nem változott. A rendes antenna nemcsak az adási paramétereket javítja, hanem a vételiket is.
-
bambano
titán
ez mindig kérdés, de jól láthatóan eljött az az idő, hogy akinek kevés a gigás link, de nem akar intel áron 10 gigákat, az drótozhat magának elfogadható áron 2.5 vagy 5 gigát, vagy akár 10-et is.
az asusnak van olyan kártyája, amelyik 1/2.5/5/10 Gbps kompatibilis, és pont egy százassal olcsóbb, mint az intel 10Gbps. ha a mikrotik csinál hozzá normális áron switchet, akkor ezzel le lehet tarolni a piacot, mert igény lesz rá szerintem.
meg lesz értelme cat6-tal kábelezni. höhö
-
bambano
titán
jééézus miféle switchek jönnek: CRS312-4C+8XG és CRS332-32S+RM meg a többi...
-
bambano
titán
de árulnak 10 gigás rezes switchet is, mostanában már nem is olyan drágán.
10 gigás interfészű routerre akkor lesz szükséged, ha a digi 10g-t fog árulni, addig nem. amíg a kijáratod csak 1g, addig elég a rezes gigás ethernet a routerbe. a fájlszerveredet meg felkötöd egy 10 gigás interfészű switchre, meg mellé a desktopodat, a gigás interfészekre meg az apróságokat.
(pl. asus)
más: nekem rossz tapasztalatom volt ubnt switch-csel, azóta nálam tiltólistásak
szerk: milyen alaplap?
-
bambano
titán
ahx2-t én hanyagolnám.
viszont ha választanom kellene, akkor se 3011-et vennék, hanem ahx4-et. nem mondom, hogy olcsó.más: nem tudom, milyen pppoe-t használ a ros, de ami a linuxokban van, az egyáltalán nem zabál sok procit. tehát ha azt tették a rosba is, akkor nem lesz túl nagy fékező erő.
más2: minek sfp? giga az is, mint a réz. plugin modulnak akkor lenne értelme, ha sfp+, ami 10 gigáig jó.
-
bambano
titán
a frissen megjelent 6.42-es ros jó? vagy azzal is csak téglázni fogok, mint a 6.41.4-gyel?
-
bambano
titán
válasz
WolfLenny #4859 üzenetére
ez nem elég konkrét így.
a probléma az, hogy csak az első bridge-ben lehet bekapcsolni a hw gyorsítást, tehát az első bridge az szilíciumban megy full hw sebességgel, a többi meg cpu-n keresztül.
ezért jobb megcsinálni azt, hogy bevlanozod az egész switchet, és raksz a tetejére összesen pontosan egy darab bridge-t.
-
bambano
titán
válasz
MasterDeeJay #4851 üzenetére
nem mikrotik hiba.
mint az közismert, a programok nem ugyanazt a rezolver libraryt használják. Az egyik kezeli a search domain-t, a másik meg nem. Azért működik pingelés után, mert a pingeléshez meg kell csinálni a rezolválást, az bekerül a helyi dns cache-be, és utána már a másik program is képes feloldani a nevet.
próbálj meg dhcp-ből domain nevet is osztani és az legyen benne a helyi dns szerverben.
-
bambano
titán
válasz
E.Kaufmann #4835 üzenetére
"nem kellene külsős szakit hívni optikához": ebből látom, hogy tájékozatlan vagy.
próbáld meg újragondolni a készreszerelt optika kifejezést.a kábelfutárnál készre szerelt optikai kábelt tudsz venni többféle méretben, a 40 méteres például 11 ezer forint bruttó. Ha a két switch, amit 5 gigás rézzel akarsz most összekötni, közelebb van egymáshoz nyomvonalon, mint 40 méter, akkor 11 rugóért van szabványos, normális 10 gigát átvivő kábeled, amit csak be kell húzni. ha nem töröd el húzás közben, akkor nem kell hozzá szakember. Van belőle rövidebb is. Az ehhez való sfp+ modul darabja 2 rugóval olcsóbb, mint a 10gigás rezes sfp+.
tehát ha jól számolok, bruttó 7 ezer forint választja el a tisztességes, időtálló megoldást a barkácsolástól. tehát vagy tájékozatlan voltál, hogy erről nem tudtál, vagy olyan elvárásai vannak a főnöködnek, amitől jobb menekülni
én a magam részéről továbbra is ahhoz tartom magam, hogy amit vettem, marék rezes sfp+, az kuka, és veszek helyette optikát meg optikai sfp+-t. se tüzet, se a berendezések hőterhelés miatti fáradását nem fogom kockáztatni ilyen aprópénzen.
a fenti 7 ezer forint tekintetében kéretik újragondolni a nagyképűsködést is.
-
bambano
titán
válasz
E.Kaufmann #4833 üzenetére
értem, tehát a vezetés belemegy a 19790 forintos sfp+ rezes modulba, ami melegszik, de nem megy bele a 17290 forintos multimódusú miktorik 10 gigás optikai modulba (aminél van olcsóbb, nem mikrotik).
a vezetés belemegy, hogy cat7-es vagy 7a-s kábelt vegyél, aranyárban, 3-5 ezer forintos csatlakozókkal, de nem megy bele 10-12 rugós készreszerelt optikai kábel megvásárlásába?
megkérdezem: a vezetésed idióta?
-
bambano
titán
válasz
E.Kaufmann #4831 üzenetére
én kipróbáltam, majd kihajítottam a fenébe az egészet.
ennek oka, hogy a szabvány szerint nem lehet megcsinálni a 10 gigát rezes sfp+ modullal, mert nem bírja el az áramfelvételt a modul. a mikrotik megcsinálta, ennek az lett az eredménye, hogy a modul melegszik, mint az állat.én úgy voltam vele, hogy nem akarom felgyújtani az épületet, ezért lett kuka a cucc. ha 10 gigát akarsz, húzz optikát, az se olyan drága mostanában.
-
bambano
titán
válasz
MasterDeeJay #4812 üzenetére
ipv6-ból is van olyan, ami lelkében olyan, mint az apipa.
egy megadott /64-es prefixhez az ethernet kártya mac címéből generálnak link local egyedi v6-os címeket.(#4813) Fooler89: a linux addig erőlteti, amíg kap dhcp-n ip címet. a windowst nem ismerem.
-
bambano
titán
válasz
MasterDeeJay #4810 üzenetére
"Aztán úgy is át akarok állni mindenben ip címekre, valahogy abban jobban bízok mint a nevekben.": azután majd amikor valamiért címcserét kell csinálnod, rájössz, mekkora ritka hülye ötlet volt...
"Szóval a mikrotik dns szervere nem regisztrálja be a belső hálón lévő gépek neveit a dns-be": ennek az is lehet az oka, hogy ezt a dhcp szervernek kell megtennie, nem a dns szervernek.
-
bambano
titán
válasz
nrbi001 #4797 üzenetére
szerintem nem.
disztribútoremlékeim szerint a hap ac2 nagyon új cucc, ezért lehet, hogy nem találsz még sehol.
-
bambano
titán
válasz
MasterDeeJay #4781 üzenetére
dhcp: lehet, de akkor a telefon mindig ugyanazt az ip-t kapja dhcp-ből.
a legegyszerűbb, hogy egyszer adsz neki változó ip-t a poolból, majd van egy statikussá tevő parancs a rosban, azzal statikussá teszed és átírod az ip-t.a sávszél kérdést a nagy cégek úgy oldják meg, hogy a sávszélt a telefonok használják, a sáv közepét meg a gépek.
-
bambano
titán
redundáns tűzfalat faragok.
szerintetek mi a legegyszerűbb módja annak, hogy a két tűzfalban a konfigot (pontosabban egy részét, az ip firewall alattit) szinkronban tartsam? -
bambano
titán
válasz
Gyurka6 #4750 üzenetére
az ip címből ki lehetne deríteni, hogy a zte router melyik oldalán van az lhg-5.
számomra nyilvánvaló, hogy a lan oldalán, tehát a zte switchébe van bedugva. ekkor viszont az lhg5-ön átmenő forgalom nem megy át a zte router router funkcionalitású részén, csak a switch chipen, vagyis hiába állítana be routing szabályt a zte-n, azt nem venné figyelembe.pontosabban kifejtve az történne, hogy a ház2 gépei a zte-nek küldenék azt a forgalmat, ami a nasra menne, viszont a zte tudná magáról, hogy nem oda kell küldeni, ezért küldene egy icmp routing redirect választ a klienseknek. ezt meg lehetne előzni azzal, hogy minden ház2 gépre feltesz egy statikus routing bejegyzést, ami megmondja, hogy a nas-t a ház2-ben levő lhg5 ip címén keresztül tudja elérni.
ezt a routing bejegyzést vagy felteszi kézzel minden gépre, vagy megmondja a dhcp szervernek, hogy tolja le statikus routing opcióként a kliensekre. na ezt nem fogja tudni megcsinálni szerintem a zte-vel.
viszont ha a ház2ben a zte wan oldalán van valami módon az lhg5, akkor sima ügy, mert a klienseknek először a zte-re kell küldeni a forgalmat, és majd az áttolja a rádión a nas felé.
a másik lehetséges verzió, hogy van a nasban még egy ethernet kártya, akkor az eredeti kártyának kioszt egy 150-es ip-t, ahogy eddig, a "mégegy" kártyának egy 1-est, és az lhg5-öket bridge-ként konfigurálva egyszerűen behúzza a nast a ház2 hálózatába is.
-
bambano
titán
erről a remek ábráról csak a két legfontosabb adat maradt le: az lhg-5-ök ip címe.
szerk: meg azt is jó lenne tudni, hogy hány ethernet lába van a nasnak. mert ha véletlenül van még benne egy kihasználatlan láb, akkor azt a lhg-5-ökkel összebridge-lheted a másik hálózattal, és akkor nem kell semmi routingot faragni.
-
bambano
titán
friss hír: megjelent a CRS328-24P-4S+RM. királyság
-
bambano
titán
nekem kétségeim vannak afelől, hogyha egy gépbe bejött a csomag, és a kernel meghozta a routing döntését, hogy az lokális, akkor te rá tudod venni, hogy kitolja magából.
de elfogadom, ha valaki azt mondja, hogy ebben tévedek.ott kell megoldani az átirányítást, ahonnan a forgalom elindul. tehát a határon, vagy a kliensen.
a másik lehetőség, hogy applikációs szintű proxyt kell felrakni, az biztosan működik. nem tudom, mikrotikben van-e ilyen, sima linuxon van.
-
bambano
titán
válasz
Kiratheonly #4696 üzenetére
ahelyett, hogy vennél egy ap-vá butítható routert, miért nem veszel egy ap-t, amit már nem kell butítani?
-
bambano
titán
ha betéglázta a routerét azáltal, hogy a boothoz használt fájlrendszert csak félig sikerült az agyába tölteni, akkor hiába resetelget meg hallgatózik a wifin.
ez úgynevezett jobbkéz-balváll helyzet. fogja a routerét, és a jobb kezével a bal válla fölött kihajítja.
egyéb javítási lehetőség lenne a processzor soros portját megtalálni, megnézni, hogy a first stage boot megvan-e, és ha igen, akkor kermittel feltölteni a second stage loadert. ha sikerült, és el is indul, akkor a second stage loaderrel lehet netbootoltatni a cuccot.ha ezeket fejbecsapta azzal, hogy flash írás közben elszállt a berendezés, akkor ytong.
-
-
bambano
titán
hogy illik mostanában szeparált (szigetes) switchet csinálni?
amit régen úgy csináltam, hogy több master-port, a slaveket beraktam valamelyik alá, stb. és akkor a switch úgy csinált, mintha több diszjunkt switch lenne.na ezt most hogy illik?
-
bambano
titán
válasz
Adamo_sx #4607 üzenetére
2011-es fórumtémákat nem sok értelme van már elolvasni, annyi minden változott a rosban.
a netflow-val az a baj, hogy a címfordítási táblázatot nem adja ki.
amit meg abban a fórumban írtak, az nettó hülyeség: azt mondja ott valaki, hogy lehetetlen, hogy komplett nat tábla legyen a routerben, mert nem férne el a ramban. ez azért marhaság, mert ha nem lenne komplett nat tábla a routerben, nem tudna natolni.de mindjárt előkapok egy üres routert és megtesztelem, hogy a teljes conntrack tábla kijön-e belőle vagy csak csonkítva.
-
bambano
titán
válasz
Adamo_sx #4604 üzenetére
nem teljesen.
miután rendszeresen szükségem lenne a conntrack tábla tartalmára, így a kézi buherálás nem működik.viszont az egy érdekes lehetőség, hogy lehet neki fájlnevet megadni... ha a fájlnévbe tudnék dátumot kódolni, majd ki tudnám szedni a routerből, az nagy dobás lenne...
-
bambano
titán
nem tudom, kérdeztem-e már, de a conntrack táblához hozzá lehet férni valami normális módszerrel?
-
bambano
titán
nekem szánta, ne aggódj
az utóbbi 2-3 évben többet foglalkoztam mikrotikkel, de nekem pl. nincs a sufniban galléros 1w-os adóteljesítményű mikrotik... amikor azt írta, hogy nem akar 500k-t költeni rá, abból lehetett tudni, hogy ócsóér kell. Olyat nem tudok, ezt kapta a válaszban. Azt viszont nem írta meg, hogy nála a használt cucc raktár vetekszik a wireless bolttal...
-
bambano
titán
"RB951Ui-2HnD": próbáltad letekerni az adási jelszintet? esetleg az l2mtu-t lejjebb venni? a hálózat méretét lejjebb venni?
nem tudom, telefonok hogy kezelik, ha a mikrotik összerak 2-3 ethernet csomagot egy wifi keretbe, ennek a ki-be kapcsolásával is lehetne próbálkozni.
illetve meg kellene nézni pontosan, hogy a tplink milyen paraméterekkel ad.a másik problémádnál meg első körben azt kellene megnézni, hogy milyen forgalom, terhelés van az egyes interfészeken. az ac-s wifivel simán ki lehet tömni a drótot is, meg ha kevés a kijáratuk, akkor a kijáratot is. mert előfordulhat, hogy minden szuper, csak nagyon megörültek a wifinek és megborították forgalommal.
első körben lehet, hogy sebességkorlátozást tennék abba az eszközbe, amelyiken a kijárat van. meg kihajítanám a 3011-et, ahogy a régi nóta mondja: hej dude!
-
bambano
titán
most fedeztem fel, hogy a mikrotiknek van 10 gigás rezes sfp+-sza is: s+rj10 néven.
eddig nem is kerestem, mert azt írták róla, hogy nem lehet megcsinálni a nagy áramigény miatt.viszont ha veszel egy crs326-ot, két asus xg100c-t meg két ilyen sfp+-t, akkor a szerver meg a munkaállomás össze lesz kapcsolva 10 gigán, és a többi gép is hozzáfér a switchen keresztül a szerverhez.
így első ránézésre ez tűnik a legjobb megoldásnak. ráadásul ez az s+rj10 a seneticnél bruttó 18k alatt van.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Asztali PC , i5 10400F , RX 6600 XT , 16GB DDR4 , 512GB NVME
- INGYEN POSTA - ÚJ GAMER PC - DDR5 - i5-14400F - RTX 5060Ti - 16GB RAM - 1TB SSD -www.olcsogamerpc.hu
- Wharfedale WH 20 CENTER
- iPhone 11 Pro Max 64 GB - 90%-os akkumulátor
- INGYEN POSTA - ÚJ GAMER PC - DDR5 - i5-12400F - RTX 5060Ti - 16GB RAM -1TB SSD -www.olcsogamerpc.hu
- Eladnád a telefonod? KÉSZPÉNZES OKOSTELEFON FELVÁSÁRLÁS azonnali fizetéssel!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dixit 4 Eredet (bontatlan, fóliás kártyacsomag)
- PlayStation Network Card (PSN) ajándékkártyák, egyenesen a Sony-tól!
- Azonnali készpénzes AMD Ryzen 1xxx 2xxx 3xxx 5xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest