- Eredetileg x86-os dizájnnak készült az NVIDIA Denver projekt
- A vártnál is jobb a 2 nm-es TSMC node kihozatala
- Kína már készül az USA új elnökének beharangozott vámpolitikájára
- XPPen Artist Pro 24 (Gen 2) 4K rajztábla - nagy méret, nagy felbontás
- Védelmébe vette az Intel volt vezére az Intel 18A node-ot
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Raspberry Pi
- Eredetileg x86-os dizájnnak készült az NVIDIA Denver projekt
- A vártnál is jobb a 2 nm-es TSMC node kihozatala
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Kína már készül az USA új elnökének beharangozott vámpolitikájára
- Vezetékes FEJhallgatók
- Apple asztali gépek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Televan74
nagyúr
Konzolt kell venni, PC -t meg hagyni megdögleni a saját ürülékében! A megfelelő hardverek extrém drágák lettek, de sokan még így is kifizetik, mert remélik hogy minden rendben lesz. Pedig nem, sosem fognak megváltozni a hardvergyártók. Egy jövőbeli szép ígéretért adják el nekünk a drága hardvereket, amik ma sem használhatóak optimálisan.
[ Szerkesztve ]
Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!
-
A lefordított cucc megosztásánál nem személyes adatról van szó, de valóban szükséges a felhasználó hozzájárulása (hasonlóan a Windows Update megosztásához). Ugyanakkor itt azért kemény biztonsági kérdések is merülnek fel: egy megbuherált shader kódot töltök fel elsőként, ettől kezdve az összes ilyen hardveres ezt fogja megkapni. Ráadásul a lefordított cuccok letöltése sem ezredmásodpercek alatt történik meg.
A tej élet, erő, egészség.
-
copass
veterán
-
paprobert
őstag
Remek cikk lett, köszönjük!
Én úgy veszem észre, hogy minden futásbeli probléma megszűnik, ha nincs valós idejű fordítás.
Igazából ez a gond, hogy a valós idejű fordítás nem éppen valós idejű.A felvázolt lehetőségek közül az indításkori shader fordítás kávézgatással (COD-nál működik), vagy egy központi shader shader cache adatbázisból való letöltése tűnik életképesnek.
A Steam és egyéb játékáruházak korában az utóbbi kifejezetten adná magát, mint megoldás.[ Szerkesztve ]
640 KB mindenre elég. - Steve Jobs
-
nonsen5e
addikt
Ez. Meg nem mintha nem duplázódott volna a konzolok ára is, és azzal semmi mást nem tudok csinálni mint játszani, azon kívül egy díszdoboz a nappaliban.
Illetve ha nem akar valaki 16K + ultrán játszani (Steam survey szerint a játékosok 65%-ának van fullHD, és 2.6%-ának 4K, szóval valóban nem akarnak), akkor nevetve elvan még ma is ősrégi konfigokkal, utóbbi pár évben kb. 1-2 kivételtől eltekintve nem nőttek a minimum gépigények.paprobert: Ez a lényeg. Nem értem miért nincs több játékban vagy fixen, vagy legalább opcióként a shader fordítás induláskor. Kibírok új játékonként egy egyszeri 5 percet; kimegyek mosdóba, főzök egy kávét, meglocsolom a macskát, megetetem a virágokat, feltöltöm a kontrollert...
[ Szerkesztve ]
D4: hunPH, nonsense#2596
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
"Technikailag tehát adja magát az ötlet, hogy legyen a PC-s shader fordítás közösségi szintre emelve, de jogi értelemben ez sem egy egyszerű kérdéskor." - de nem ezt csinálja már egy ideje a Steam?
Régebben még volt, hogy akár 15 percet is dolgozott 100%-on a vga-m, mielőtt elindult volna az utolsó Tomb Raider egy játék vagy driver frissítés után. Ma már csak annyit látok, hogy shader előtöltési izé letöltése és már megy is a játék.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
yarsley
aktív tag
Ez amúgy érdekes kérdés, mert ha MS akarná akkor windows is futtatható lenne a hardveren, az erő megvan benne, de az ára biztos nem 200k lenne hanem 300-400.
De valószínüleg jobban félnek attól hogy feltörik, mint hogy így adjon el több konzolt.... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir
-
sh4d0w
félisten
A leforditott shaderek megosztasa johetne akar a fejlesztoktol is, akkor nincs jogi problema a megosztassal.
De ez az egesz, ugy, ahogy van, rohejes. Volt egy pre-DX12 korszak, ahol a driverek es a DX reteg kozosen megoldottak ezt a feladatot. Aztan jott a DX12, hogy hu, mennyire jo lesz, nem lesz olyan vastag a koztesreteg. Most kiderul, hogy megsem jo, mert a gyartok nem csapatjatekosok. Korabban a DX11 draw callok szama limitalta erosen a sebesseget, ma a shaderek forditasa.
Vicc.
https://www.coreinfinity.tech
-
Emcski
lelkes újonc
Callisto protocol látványosan rossz volt az ampere gpu-s eszközeimmel a shader forditás nem volt meg ugye korrekten oldva. A dx11 es módra átkapcsolás csak rontott a sebességen. Annyival jobban nem futott 7900 xtx el sem. A hidnál ahol be lehetett látni a cellákat félkörben meg sok volt a tűz 3x fps volt ezzel a kártyával is meg 3080 as kártyával is. Cpu bottleneckes durván ez a tákolmány játék rtvel együtt. Nélküle sokkal jobban fut!
[ Szerkesztve ]
-
szasanyi
félisten
A "külön játékra tartani egy eszközt luxus még mindig" kijelentésed nem kicsit fura.
A játékkonzolok célhardverek ezért játékra jobban használhatóak (tulajdonképpen ezt a cikk is alátámasztja, bár más megfogalmazásban). És akinek mondjuk a PS5 csak játékra luxus annak a sokszázerzes dVGA nem az? Csak kérdezem... főként mert az csupán a PC egy komponense. És ha legalább annyira képes mint egy PS5 akkor sokkal (!) többe kerül. Ha meg nem elég a Dynamic 4K@60-90FPS hanem natív kell... akkor millióhoz közeli tétel a komplett PC). -
Solten
őstag
külön játékra tartani egy eszközt luxus még mindig
Nem egeszen, mikor a banyaszat meno volt, egy csucs VGA araba siman belefert egy Switch-XBOX-PS kombo. Sok ember tobb-fele konzolt birtokol es attert a konzolokra mert nem is lehetett szinte ertelmes dVGA-t kapni, a belepok meg meregdragak voltak. Es ez csak egy komponens.
Saor Alba
-
#88750080
törölt tag
A PSO és shader-specializálási "probléma" a kezdetektől fogva megvolt, csak az implicit APIk esetében a driver gondoskodott az összerakásukról (a Draw és Dispatch API-hívások pillanatában meglevő állapotból), a szükséges fizikai (GPU bájtkódos) shadervariánsok fordítgatásáról, cache-eléséről, stb., tipikusan háttérszálon.
Az explicit APIkkal (DX12, Vulkan) az volt az említett "forradalmi" lépés, hogy mindezt már nem csinálja meg a driver, az egész feladatot odadobja a fejlesztőnek, aki cserébe akár több szálon is építhet command listeket, és akár kínlódhat a videómemória manuális lapozgatásával is (régen az is automatikus volt). Tyuhaj, végre nem csak egy CPU mag dolgozik egyetlen cmdlist-en, hanem többet is be lehet fogni, ha a rendering egymással párhuzamosítható részekre osztható, és a csúnya memórialapozás sem akasztgatja meg a folyamatot, szép sima konzolos játékélményt kapunk jó CPU-kihasználtsággal!
Illetve volt még egy "forradalmi" lépés: megjelentek a magasabb szintű (IL) shader kódok, amelyek GPU-s bájtkódra történő fordítása több időt vesz igénybe, mint a régi DXBC, amely olyan alacsonyszintű fogalmakkal dolgozik, mint pl. a regiszter. Ezt pont azért dobta a MS az újkeletű, modernebb DXIL kedvéért, mert pl. a GPU wave-műveletek leírására már nagyon nem volt alkalmas. Sőt, a MS tovább is ment, ha a driver támogatja a DXIL-t, akkor DX12-höz a DXBC-s shader kódot röptében DXIL-re konvertálja, és csak úgy adja oda a drivernek (dxilconv.dll).
A gyakorlatban explicit API-hoz vagy egy kiforrott engine-t vagy keretrendszert használ az ember, vagy inkább neki se álljon, mert egyrészt a pipeline-objektumok kezelését szinte biztos nem fogja olyan hatékonyan megoldani, mint egy driver a korábbi API-kkal, másrészt háttérszálon sem fogja mindezt olyan hatékonyan vagy egyáltalán kezelni, mint egy driver a korábbi API-kkal, tehát ha csak a korábbi lineárisan renderelő (egy cmdlist-es) cuccunkat írjuk át explicit API-ra, akkor még lassabb és xarabb is lesz.
Ja, a shaderek "elő"- és "utótagja" alatt valószínűleg az input/output signature-t érti a szerző, vagy esetleg a kódtörzs elején levő dcl_* (declare) pseudo-utasításokat, amelyek metainformációt adnak arról, hogy a kód milyen becsatolt erőforrásokat ér el (textúrák, konst bufferek, stb), milyen formában (pl. statikus, dinamikus indexelés), hány temporális regisztert használ, stb. Shader model 4.0 előtt ezek nagy része nem volt meg, akár assembly-ben is írhattál shadert, és a metaadatot (shader reflection) a drivernek (vagy esetleg az API frontendnek a driver számára) kb. magából a kódtörzsből kellett kibányásznia, ami egy plusz interpretációs menetet is jelenthetett (mint a kétmenetes assemblernél ).
Nem tudom, hogy ezeken az elő- és utótagokon mit kell a cikk szerint változtatni, mert kb. semmit. A szerző arra gondolhatott, hogy a konkrét GPU-s bájtkódot nemcsak maga az absztrakt shaderkód határozza meg, hanem a pipeline más állapotai is, ebből következően az FXC-vel vagy DXC-vel lefordított bájtkódok csak template-ek a driver számára, amiből aztán a PSO-k összerakásakor különböző verziók fordulnak. Egy példa erre: ha írsz egy SM2.0-s pixel shadert DX9-hez, de a pipeline-on az alpha testing vagy a pixelköd engedélyezve van, akkor azt modern hardveren jó eséllyel magába a shaderbe kell belefordítani, mert az már nem támogatja a régi "fixed function" jellegű dolgokat, mint a korabeli GPU-k, amikre az API-t kitalálták. Jó élmény volt ezekkel elszórakozni, rengeteg cache hatékony kezelését kívánja meg.
Egyébként nem tudom, mit csinálnak a mai játékok, mi a francot fordítgatnak olyan sokáig. Régen a sok shadervariáns elkerülése miatt írtak übershadereket, mindenféle feltételes elágazásokkal és paraméterezéssel. A mai GPU-khoz ez pont illene, hiszen arra mennek rá, hogy minél kevesebb Draw-hívással inkább a GPU-t dolgoztasd, úgyis sok feldolgozó pipeline-ja van. De über-shaderekhez miért kell ennyi fordítási idő?
Az Oblivion IV (DX9) pl. azzal kezdi, hogy induláskor legyárt az API-n kb. 300+ vertex/pixel shadert, amit aztán használni is fog, de ezek DXIL-re konvertálásából sem láttam semmi drasztikus perfromance-csökkenést, nemhogy percekig tartó fordítgatást. -
Csabis
aktív tag
Azt az egyet nem vágom hogy miért is van osszehasonlitva a konzol a pc-vel.
Tudva levő hogy 1 tipusú vga hardvare van benne igy kb nem kell semerre sem kb 50féle termékre optimalizálni.
Illetve azokat is PC n irják.. majd forditják Konzolra..
Illet hogy az árak elmentek .. az kb a kapitalizmus eredménye.. illetve hogy az eszköz amivel fizetni kell érte.. nem annyi az értéke mint 20 éve kb.. pedig 30éve is az uj gép 1500 dodo volt most is annyi kb -
Pikari
addikt
A probléma a shader és maga a GPU. A nem is olyan távoli jövőben szorosabbra fogják a grafikai funkcionalitást integrálni a processzorokban, és maga az igp is el fog tűnni. A grafikára optimizált áramkörök valószínűleg elérhetőek lesznek utasítás szinten, és ahol az általános célú fordítóprogram nem fordít eléggé hatékony kódot, ott egy kis inline assemblyvel belenyúl majd a grafikus engine fejlesztője.
Persze ettől a forgatókönyvtől az olyan vállalatok, mint például az nvidia, rettegnek, és foggal körömmel kapaszkodva menekülnek olyan 500w körüli videókártyákba, akár azon az áron is, hogy nyugodtan leolvadhat a tápcsatlakozó, hiszen a low-end kártyák már egyre inkább képtelenek a processzorokkal (igpkkel, de akár egy llvmpipeal szemben is) piacképesnek maradni.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
copass
veterán
meh...az ugye nem fordul meg a fejedben hogy a PC-t "BÁRMIRE" használhatod és fejlesztheted,mindenféle korlátozás nélkül...
a célhardver, meg célhardver. esetünkben azé van hogy jáccá és persze hogy fizess mindenért...slusszpassz. akinek csak erre kell hajrá.
ha nincs pénzed akkor nem kell RTX-et venni, de attól még tudsz játszani mással.
funfact 170E már kapsz egy 3060-at, amin minden megy.
Solten: senkit nem érdekel már az ETH, szarér hugyér veszel most már VGA-t felesleges azt idehozni. de akkor se vettél szart se mert miattuk chiphiány volt mindenhol, tehát PS5 se volt...
Chaser: nemidevalósivagy?!"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"
-
addikt
Rendhagyó cikk, már nagyon ideje volt, köszönjük!
Ami a shader fordítást illeti, az nem lehetne megoldás, hogy a proci vagy VGA-gyártók beintegrálnának a lapkára egy hardveresen gyorsított shaderfordító blokkot, ami sokkal hatékonyabban el tudná végezni az amúgy hagyományos processzormagra rót feladatot? Azt értem, hogy amíg az emberek így is megveszik a hardvert, minek dolgozzanak ezzel, de nem tudna ebből az egyik gyártó előnyt kovácsolni és erre felépíteni a marketinget, hogy ők ezt a dolgot hardveresen megoldották és ezért az ő hardverükön simább a játékélmény?
Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix - Acer ED347CKR Ultrawide \\ Asus Zenbook 14 UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955
-
L.Edit
tag
válasz Hopkins95 #19 üzenetére
Én úgy veszem ki a cikkből, hogy nem az a fő probléma, hogy mennyi időt vesz igénybe a folyamat, hanem az, hogy valakinek meg kell csinálnia, valamilyen értékes erőforrást elhasználni rá és ehhez nincs túl nagy kedv. Röviden: nyűg.
Ez az egész tanácstalanság csak arról szól, hogy kit szivassanak. Ha bekerül egy fix funkciós egység a cpu-ba, ami csak ezt csinálja, az sem találtatna 100%-os megoldásnak. Mert azt le kell valakinek terveznie, valamint megeszi a tranzisztort/területet olyan egységek elől, amiket jóval univerzálisabban fel lehet használni, ergo 2x kerül pénzébe a CPU gyártónak, ha beleáll ebbe a feladatba.
[ Szerkesztve ]
Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.
-
kurta9999
tag
A cikk remek, viszont: nemtudom miért baj az a pár perc várakozási idő a játékok elején, inkább betöltés előtt fordítsa le a shadereket, mint realtime futás közben ami következtében csökken az FPS esetleg mikrolaggok is lesznek. Inkább kivárom azt a pár percet. Pl COD Warzone és Horizon Zero Dawn is így csinálja, és az égvilágon semmi gond nem volt velük. Amúgyis egyre jobban terjednek el a 6 - 8+ magos processzorok, ezek normális időn belül megbirkóznak a feladattal.
-
copass
veterán
csak hogy értsd: tavaly márciusban 340E volt egy RTX 3060 12GB, onnan tudom mert akkor vettem! egyrészt örültem hogy kaptam, mert akkor már várólistás volt a boltokban is. melóhoz kellett, az összeset (~-5-6 db) megvettem amit kapott a bolt.
használtan [link] 100E már kapsz egyet. mert a bányászok örülnek ha megveszi tőlük bárki is. ha rámenős vagy 70E is megkapod...tapasztalat.
MSRP-re meg nem kell hivatkozni, az semmit se számít..."amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"
-
Sinesol
veterán
Aza baj, hogy az játékon kivül nemigen jó semmire, sőt még játékra sem minden esetben optimális megoldás. Na meg azért nincs itt akkora probléma, mint amit a cikk sugall, csak ugye kellett valami tartalom, plusz meg kellett lennie a napi csunya zöldek, kékek mantrának is..
[ Szerkesztve ]
-
Solten
őstag
PS5 nem erdekel, jo meg a PS4, siman tudtam venni az uj boxot az elsok kozott, a scalperek sem olyan gyorsak mint az emberek gondoljak... Ha nagon akartam volna PS5-t, megoldom. Amugy tojok ra mennyi lett a dVGA, nem fogok mar tobbet venni, sokkal jobb a celeszkoz, joval olcsobban. A francnak kell egy sokat zabalo tegla a leego csatlakozojaval.
[ Szerkesztve ]
Saor Alba
-
JulianSinulf
senior tag
Engem csak az zavar, hogy:
a) a játék nem írja ki, hogy várjál már, mert még nem jó,
b) egyes játékok sokkal gyorsabban dolgoznak, mint mások, így van, ahol egyáltalán nem tapasztalható akadás.Nekem tetszett, hogy a konzollal össze lett hasonlítva, így sokat dobott az érthetőségen. Főleg, hogy konzolon miért úgy fut, ahogy.
Más esetben a konzol és PC nem igazán tehető egymás mellé. A konzol adott beállításokkal dolgozik, adott grafika mellett. PS5-ön váltható, hogy minőség vagy gyorsaság. Egyszer próbáltam ki a minőséget, különbséget nem láttam, de akadást igen. Gyorsaságra menve is nagyon szépek a játékok. Viszont PC-n feljebb lehet lépni a szépségben akadás nélkül. És van, akinek ez is számít. Vagy az, hogy egyes játékok nincsenek konzolra, esetleg kontrollerrel nem olyan jó játszani egy-két játékot. Nekem van mind a kettő. Így azt is eldönthetem, hogy hova, mennyit adok ki egy játékért. De a PC nem csak játékra van használva, viszont a játék miatt van benne erős VGA. -
copass
veterán
"Ha nagon akartam volna PS5-t, megoldom."
az egész világon hiányt volt belőle, de te tudtál volna szerezni...persze-persze!
kinek mi a prioritás, nekem nincs szükségem egy plusz eszközre amin csak játszani tudok.
dVGA? 960 × 640?"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"
-
addikt
Én ezt is megértem, hogy a grafikus kártya gyártók akarnak ezzel foglalkozni, de én olyasmire gondolok itt, hogy a Sony vagy a Microsoft tervezett a lapkára egy dedikált hardveresen gyorsított adatkitömörítő blokkot, hogy az adatot egyből a memóriába lehessen streamelni.
Na most ha már annyiba kerülnek ezek az új számítógép processzorok, amennyibe, nem lenne szerintem földtől elrugaszkodott dolog elvárni, hogy ha láthatóan szoftveres módon a cégek nem hajlandóak megoldani a problémát, akkor fogom a hardvert és megoldom legalább az én hardveremen.
De tudom, ez vágyálom marad csak, mert ahogy a cikk is írja, amíg az emberek megveszik a drága hardvert a játékokhoz, eszükben sincs elkezdeni ilyeneken gondolkodni.Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix - Acer ED347CKR Ultrawide \\ Asus Zenbook 14 UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955
-
PuMbA
titán
Ez a netről letöltés jó ötlet. Én a játék menüjében történő fordítással is rendben lennék, kivárom azt a 10-15 percet, de akkor ne frissítgessék hetente a VGA drivert és a játékot, hogy állandóan újra kelljen fordítgatni.
[ Szerkesztve ]
-
pzg
tag
válasz #88750080 #13 üzenetére
Az übershader nem a sok lefordított variáns elkerülésére van, hanem hogy a sok variánst mégis egyetlen forráskódban megírt fájlban lehessen kezelni/áttekinteni. Tehát nem futáskori if() {...} else {...} elágazóblokkokkal van tele, hanem fordításkori #ifdef-#else-#endif-ekkel. Ezáltal ha a programozók használnak mondjuk tizenötfajta #define címkét egy übershaderben, akkor a játék indulásakor le lehet ennek a 15-nek mindenfajta kombinációjára fordíttatni a géppel egy-egy shadert, és a játék minden helyzetben meg tudja hívni a még éppen "legrövidebbet és leggyorsabbat". Mégis forráskód szinten csak egy közös überváltozat létezik.
Úgy kell elképzelni, hogy mondjuk valakinek van A, B és C változója, és kell neki egy program (shader), ami kiszámolja A*B*C értékét. De mivel a hardvere lassú, ezért ha előre tudja, hogy most éppen B=1, akkor érdemes egy olyan programot futtatnia, ami csak A*C értékét számolja ki. Ezért, hogy ne kelljen hétfajta programot írnia, ezt így írja meg:
float ret = 1;
#ifdef A
ret = ret * a;
#endif
#ifdef B
ret = ret * b;
#endif
#ifdef C
ret = ret * c;
#endif
return ret;És így egy ilyen übershaderből tud hétféle shadert fordítani.
-
-
Csokissütis
kezdő
Ahogy többen megjegyezték, vannak játékok akik jól tudják kezelni a shader fordítást. Ez a cikk egy elcseszett játék a callisto problémáját lovagolja meg, és hangulatkeltésre használja a szarul megírt játékot, hogy mehessen az intel/nv szarozás.
-
nonsen5e
addikt
MSRP-re meg nem kell hivatkozni, az semmit se számít...
lol
Használt cuccot sem akar mindenki venni.
Ennyi erővel azt is mondhatom, hogy a kamionról lepottyant videokártya meg ingyen van, nézzed már, az még olcsóbb.Attól még, hogy eddig irreálisan drága volt, továbbra sem jelenti azt, hogy most olcsók lennének.. relatíve maximum, de ebben az esetben meg ha tavaly 214 millió forint lett volna a GT210, idén meg csak 2 millió, arra kontextus nélkül rámondaná bárki, hogy rohadt olcsó? Segítek: nem.
A 100k-s használt (másfél éves, előző generációs modell) az sehogy sem jó deal, mikor a GTX 560/660/760/960, ésatöbbi újonnan volt fele ennyi.
D4: hunPH, nonsense#2596
-
ergoGnomik
tag
válasz Csokissütis #35 üzenetére
A MS/Khronos szarozást kifelejtetted.
-
L.Edit
tag
válasz Hopkins95 #30 üzenetére
Mivel beavatkozási lehetőségnek ez mardt, és a hoszzú évek során, erre a probléma kezelési módszerre (és a nem megoldásra) szoktatta rá felhasználóit, így ez lett a csoporton belül megszokott és elvárt magatartás.
Nem látszik az, hogy a következő 3-5 évben bármilyen tartós erőforrás limitbe ütközne a pc, így kényszer->akarat hiányában nem lesz ebben változás.Szűk keresztmetszet kérdése: PC-be célhardvert illeszteni fixen, az mindig kissebb hatásfok javulást hoz, mint célhárdverbe tennéd meg ugyan ezt. Mert itt egyszerűen a környezet lesz képtelen kiszolgálni azt maradéktalanul, hiszen annak alapkoncepciója is "csak" univerzális felhasználásra alkalmas. Mivel a végeredmény nem lesz perfekt, így kb. pazarlás célhardverben gondolkodni.
[ Szerkesztve ]
Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.
-
addikt
PC-be célhardvert illeszteni fixen, az mindig kissebb hatásfok javulást hoz, mint célhardverbe tennéd meg ugyan ezt.
Azért ezzel vitatkoznék, nézd csak meg az Nvidia a Turingtól kezdve a dedikáltan beépített RT és tensor magokkal mire képes - az RT magokkal hardveresen gyorsított ray tracinget, a tensor magokkal hardveresen gyorsított DLSS-t kínál, ezzel jobb RT teljesítményt biztosítva a konzoloknál is. Ezt pedig megfejeli még az új Ada Lovelace architektúrájuk egy beépített optical flow acceleratorral, ami további jelentős előnyt biztosít az Ampere architektúrához képest.
Ha az Nvidia képes volt dedikált hardveres blokkokkal más esetben ilyen mértékben fokozni a teljesítményt, miért ne működhetne PC-n hatékonyan ugyanúgy egy hardveresen gyorsított shader fordító blokk?
[ Szerkesztve ]
Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix - Acer ED347CKR Ultrawide \\ Asus Zenbook 14 UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955
-
sh4d0w
félisten
válasz Hopkins95 #41 üzenetére
Azt azert ne felejtsuk el, hogy ez az RT is csak effektezesre jo, mert ha mindent ezzel akarnal kirajzolni, lenne 0.5 fps-ed - jo esetben - tehat azert nem akkora nagy durranas. Mezogazdasagi segedtechnikus latasanak rontasara jo.
[ Szerkesztve ]
https://www.coreinfinity.tech
-
szasanyi
félisten
PC mindenese (PC, MiniPC, laptop esetleg táblagép igény szerint) a legtöbb embernek aki játszik és/vagy játszani akar már van. Ha mégsem, akkor olyan - játékra alkalmassága kivételével ugye - relatíve olcsón megveheti, hiszen akár belépő szint is jó lehet.
Egy új konzolt nem lehet használt PC alkatrészekkel összehasonlítani, mint ahogy a legális játékszoftver sem a torrentes kalóz verzióval. Ezen túl a lemezes konzolos játékok - a PC játékoktól eltérően - eladható, elcserélhető szóval adott esetben párezer forintos költségekről van szó új játékoknál (ritkán annyiról sem). Ez jobb is, mert ha nem tetszett vagy meguntad em az van mint PC esetében. Ezek miatt ez a véleményed is meglehetősen fals lett. -
L.Edit
tag
válasz Hopkins95 #41 üzenetére
Ezzel én nem akarnék vitába szálni. itt a gyorsító a terheléshez mérten megfelelően ki van szólgálva memóriasávszélességgel, de ha ugyan ezt a funkciót a cpu-n belül a rendszermemóriára kötve, vagy egy másik PCI-express porton ülő hardveren szeretnéd megvalósítani, akkor töredék teljesítményre lenne képes, mert nem lenne képes az adat olyan gyorsan mozogni a felhasználási helyek között.
Gpu-ban működhet, kérdés hogy mekkora mennyiségű memória lecsippentése szükséges, amivel már elég gyors a folyamat. Ill. a memóriavezérlőn és a pci-express vezérlőn produkálna-e a GPU normál működésével konkuráló terheléseket? Ami végeredményben ugyan olyan tüneteket okozna a megjelenítésben, mintha a CPU lenne megterhelve ezzel a feladattal, és az nem tudná időben kiszólgálni a GPU-t adattal.
[ Szerkesztve ]
Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.
-
addikt
Ami végeredményben ugyan olyan tüneteket okozna a megjelenítésben, mintha a CPU lenne megterhelve ezzel a feladattal, és az nem tudná időben kiszólgálni a GPU-t adattal.
Éppen hogy nem, mivel ezzel levennénk a terhet a CPU-ról, ami az FPS-t adja és egy specifikusan ilyen célra fejlesztett blokkra bíznánk a munkát, ami ha jól lett megtervezve, akkor elméletben villámgyorsan végezne a feladattal és mire betölt a játék, a shaderek elképzelésem szerint már le lennének fordítva. Biztos hogy nyűg egy ilyet beépíteni, azt aláírom, de ha a cégek közösen szoftveresen nem hajlandók foglalkozni a dologgal, akkor egy ilyen különutas megoldást a GPU gyártók helyében mérlegelnék.
[ Szerkesztve ]
Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix - Acer ED347CKR Ultrawide \\ Asus Zenbook 14 UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955
-
Cyberboy42
senior tag
Ezen a téren pont hogy az nvidiának meg az intelnek kéne összefognia.. Amd-nek ott van a konzol ugye..
...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...
-
copass
veterán
"Attól még, hogy eddig irreálisan drága volt, továbbra sem jelenti azt, hogy most olcsók lennének.."
a piac beárazta szépen. óriási volt a kereslet a homemadeETHbányászat miatt, ezzel jött egy chiphiány és violá.
GTX 1660 még mindig 130k (80k volt eredetileg), RTX 3060 áron...na ez irreális...
lehet itt hisztizni, hogy nem ér ennyit meg annyit.
"előző generációs modell"...egek!"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"
-
nonsen5e
addikt
Az, hogy a piac beárazta, az teljesen irreleváns, nem értem ez, hogy jön ide.
(szinte) Mindent beáraz a piac, ez alapján nem lenne értelme olcsóról meg drágáról beszélni, de ettől függetlenül ugyanúgy bárki ráhúzhatja bármire, hogy olcsó vagy drága (számára).Tökre mindegy, hogy a beragadt 1660 mennyibe kerül. Ha jól tudom már nem is gyártják, random bármilyen termékből lehet őskövület darabokat találni horrorisztikus árakon árukeresőn. Illetve attól még, hogy ez még rosszabb ár-érték aránnyal rendelkezik, az nem fogja azt jelenteni, hogy ettől hirtelen már jó áron van az előbbi.
D4: hunPH, nonsense#2596
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Cyberpunk 2077
- Napelem
- Netfone
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Raspberry Pi
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Elemlámpa, zseblámpa
- Path of Exile (ARPG)
- Eredetileg x86-os dizájnnak készült az NVIDIA Denver projekt
- További aktív témák...
- GAINWARD GHOST RTX 4070 12GB eladó! Garanciával, számlával!
- BESZÁMÍTÁS! Asus ProArt RTX 4070 OC 12GB GDDR6X videokártya 3 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE RX 6800XT Gaming 16G GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF Gaming RTX 4080 OC 16GB GDDR6X videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! EVGA RTX 3080 FTW3 ULTRA 10GB GDDR6X videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest