-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
J.C.G. #10018 üzenetére
Anno volt problémád valami külső hangeszközzel és az smplayer-rel is, most nem lehet, hogy megint bekavar valamelyik? Akkoriban javasoltam a
paman
felrakását, de most valahogy kimaradt a 18.04 alapúakból, 18.10-ben már újra ott van. Én most 19 Cinnamonra felraktam a Debianos verziót, felmegy gond nélkül. Ha minden alsa és pulse csomagot újra felraktál, akkor utánuk tedd fel ezt is.Ha még mindig Cinnamont használsz, úgy látom kicsit beépült a DE-be az alsa vagy a pulse, ezért csak azt lehet csinálni, hogy Synaptic-ban kijelölsz újratelepítésre minden alsa és pulse csomagot és a cinnamon és mint-meta-cinnamon csomagot is, eztán szapora imák és reboot, ha még mindig nem működik a hang, akkor az előbb paman felrakása.
Amúgy én azt a C-media USB-s hangeszközt most kivenném és soha nem is raknám vissza.
Nálam ezek az alsa és pulse csomagok vannak fenn:
Csekkold le nálad fenn vannak-e ezek és ha igen, akkor jön az újratelepítésre jelölésük, vigyázz nehogy leszedd és úgy telepítsd, hanem kifejezetten csomag újratelepítését jelöld!
**************************************
most nézem, a reinstall parancsra is újrarakja a két hangcsomagot, akkor először ezt próbáld meg:sudo apt reinstall alsa-base pulseaudio -s
A következő csomagok lesznek ÚJRATELEPÍTVE:
alsa-base pulseaudio
0 csomag fog frissülni, 0 csomag lesz újonnan telepítve, 2 lesz újratelepítve, 0 lesz eltávolítva és 1 nem fog frissülni.
Az archívumból 1.315 kB letöltendő. Kicsomagolás után 0 B lesz elfoglalva.
Csomagokat fogok letölteni/telepíteni/eltávolítani.(az -s a parancs végén nálad ne legyen ott)
Ha ez nem jó, akkor csináld a többit!
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- EA Sports WRC '23
- Wise (ex-TransferWise)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- lezso6: Miért is jó, ha dohányzol?! Megéri rászokni!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Filmvilág
- Heroes of Might & Magic: Olden Era
- Robot fűnyírók
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Ryzen5 4650U
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 256GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen MS2213 ,96% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3356
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3443
- Ventilátorok 120/140mm és tápkábel modding kitűnő árakon!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest