Hirdetés
- Házi hangfal építés
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen TV-t vegyek?
- Rémisztő árakkal szembesülnek a notebookgyártók az új mobil platformoknál
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Az AI-piac kivégezte a Micronhoz tartozó Crucialt
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen monitort vegyek?
- Stratégiai biztonsággal védekeznek a dráguló memóriák ellen a gyártók
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CortezX
aktív tag
válasz
King Unique
#56099
üzenetére
Értem. Még egy kérdés. A gépemben M2 SSD van, ezt sdb1-nek látja a Linux. Erre van feltelepítve a rendszer és ez van beállítva a biosba elsődleges bootnak. Az 1 TB-os HDD az sda1, ezen jelenleg nincs semmi. Nem értem hogy miért csak minden 2. bootolásnál indul el a rendszer, egyébként pedig "Bootdevice not found hibaüzenetet kapok"
A telepítéskor csak az sda1-et fogadja el rendszerbetöltő helyként, másképp a grub telepítésnél megáll. Hogyan kellene partícionálnom hogy jó legyen? -
CortezX
aktív tag
A live-okat próbálgattam, a Mint KDE tetszik legjobban. A swapot tegyem az SSD helyett inkább a HDD-re? A HDD egyébként ma jött meg, ezt is kapásból ext4-re formáznám, minden adat ide fog menni.
-
CortezX
aktív tag
válasz
King Unique
#56069
üzenetére
Először is köszönöm mindenkinek a tippeket. A legkézenfekvőbb valóban a dual boot lenne amíg rendesen bele nem tanulok a Linuxba, de ezt a csodás Win 10-et leállítani sem lehet sok esetben... (nem frissít, csak szimplán leakad a leállítás képernyőnél). A gyártó sajnos csak a Win 10 x64-hez ad ki drivert, így a Win 7 kilőve. Virtual gépen ettől függetlenül mehet egy alap Win 7? BoB, neked milyen Win fut virtualba?
A Wine féle megoldások már csak azért is kiesnek, mert az egyik program működéséhez MS SQL Server 2008 és .NET 3.5 keretrendszer kell.
-
CortezX
aktív tag
Üdv Uraim! Kezdem unni a Win 10 driver és egyéb problémáit, ezért erősen szemezek a Linux-al. Kérdésem, hogy melyik disztrót ajánlanátok HP ProBook 430 G4 (Y7Z51EA#AKC)-ra? - i5-7200U Kaby lake, 8 GB RAM, 128 GB M2 SSD - A Linuxos előéletem minimális, de a NAS konfigolásakor már elkezdtem tanulni az alapokat. A munkámhoz kell pár Win-es program aminek nincs alternatívája. Továbbá elég összetett Excel táblákkal (sok függvény, makrók) kell dolgoznom. Van erre jó Linuxos alternatíva? 2 rendszer legyen fent, vagy inkább Virtualbox?

Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Házi hangfal építés
- Papírvékony a jövő a Samsungnál: íme, a Galaxy TriFold!
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Filmvilág
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen TV-t vegyek?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Lexus, Toyota topik
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Antivírus szoftverek, VPN
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- PC Game Pass előfizetés
- Eredeti Lenovo 300W töltők - ADL300SDC3A
- Samsung Galaxy Watch 8 40mm, Új, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S21/Samsung Galaxy S21+/Samsung Galaxy S21 Ultra
- ÚJ MSI Cyborg 15 - 15.6"FHD 144Hz - Core 7 240H - 16GB - 512GB - Win11 - RTX 5060 - 3 év garancia
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G6 - i7-8GEN I 16GB I 512GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
A telepítéskor csak az sda1-et fogadja el rendszerbetöltő helyként, másképp a grub telepítésnél megáll. Hogyan kellene partícionálnom hogy jó legyen?
CPT.Pirk

