Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    válasz meggymagos21 #71121 üzenetére

    A régebbi alalapok BIOS-menüjében van egy ilyesmi:
    Virus Warning / Anti-Virus Protection - Vírus figyelmeztetés / Vírusvédelem
    Ha a Vírus Warning engedélyezve van, a BIOS megjelenít egy figyelmeztető üzenetet, valahányszor "valami" be akar lépni a boot-szektorba vagy a partíciós táblába.
    Ezt az opciót keresd meg a biosod menüjében és, ha kikapcsolod , akkor nem fog figyelmeztetni.

    Ha benn vagy a linuxodban akkor egy konzolos lsblk kimenetet tegyél be ide és segítünk a grubot betelepíteni a linuxos HDD-d MBR-jébe. Azután meg megtudhatod akár gyógyítani a windowsos HDD-d MBR-jét, hogy arról csak simán a windows bootolódjon a későbbiekben.

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

  • csixy

    addikt

    válasz meggymagos21 #71336 üzenetére

    Szia , az lsblk azért kellett volna, hogy lássuk a diskjeid és a partícióid elrendezését, arra az esetre, ha a grubot a linuxos lemezed MBR-jébe akarnád beletelepíteni, utána meg vissza lehetne gyógítania windovsos lemezed MBRjét.
    A másik kérdésedre [link] , [link] , [link] , [link] .
    Önmagában egy live cd , live usb telepítő nem alkalmas a változások elmentésére, mert átmenetileg csak a RAM-ban éli az életét.

    [ Szerkesztve ]

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

  • K0zm0

    aktív tag

    válasz meggymagos21 #73898 üzenetére

    Hali!
    Esetleg próbáld meg a Brave böngészőt! Mindegyik gépemen és a telefonokon is azt használom és integrálták bele a Tor-t. (Android alatt nincs benne)
    Nem mellesleg natívan blokkol minden reklámot és trackert!

    "A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

  • cattus

    őstag

    válasz meggymagos21 #73903 üzenetére

    Futtasd ezt a két parancsot (a sudo-t ne felejtsd le az elejéről):

    sudo apt update

    sudo apt upgrade

    Ha ez lefutott sikeresen, utána próbáld újra a telepítést.

    Do the thing!

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73905 üzenetére

    #Tor browser install Debian/Ubuntu /Mint

    Super, van még egy böngésződ. A Brave weboldala is említi, hogy ha valóban komolyan akar valaki Tot-t használni, akkor használja a Tor-t, ebben nincs egy teljes értékű másik böngésző természetesen, kb hasonló, mint Firefoxban az inggombnyitó mód.

    Ha mindent eltávolítasz, amiket a Torral kapcsolatbban felügyeskedtél, akkor roppant egyszerű felrakni a Tor-t, célszerű terminalból csinálni, majd meglátod miért.

    első parancs

    sudo apt install torbrowser-launcher

    második parancs

    torbrowser-launcher

    A második parancs, ahogy elindul, felhoz egy kisablakot, ami fut egy ideig, hagyni kell és amikor kész, feljön ez az ablak:

    Kipróbáltam most, egyszerűen a Connect gombra nyomva elindul a Tor böngésző.

    Ha még proxyként is használnád a Tor-t, ez alapján csinálhatod azt is. De maga a Tor browser felrakása 2 parancs és 2 perc.

    Install Tor proxy on Ubuntu 20.04 Linux

    A Configure gomb akkor kéne, ha alapból nem jó portokat állítana be a telepítő. Szerintem próbáld felrakni így.

    A Tor felrakása Mint 20 Cinnamon alatt történt. Régebbi Mint kiadásokkal is pont ugyanígy raktam fel a Tor-t anno. Más tárolókból, de ugyanezt csinálja, viszont a sorrend a két parancsnál igen fontos.

    további módszerek Tor weboldaláról

    Az itteni 2. módszert csinálod gyakorlatilag a két fenti paranccsal, mert a kisablakban kb ez fut le:

    # curl https://deb.torproject.org/torproject.org/A3C4F0F979CAA22CDBA8F512EE8CBC9E886DDD89.asc | gpg --import
    # gpg --export A3C4F0F979CAA22CDBA8F512EE8CBC9E886DDD89 | apt-key add -

    [ Szerkesztve ]

  • K0zm0

    aktív tag

    válasz meggymagos21 #73905 üzenetére

    Ahogy ubyegon2 írja, ebben nem teljes értékű a Tor, a Braveben inkább egyfajta plusz rejtettséget ad a trackerek, meg a többi lim-lom reklám elől. Inkább úgy képzeld el, mint egy inkognitó-inkognitó módot.
    Azt azért nem ajánlom, hogy ezzel merülj alá a web bugyraiba. Arra tényleg ott van "A TOR"!

    A kriptovaluta nagyjából úgy működik, hogy engedélyezel például 1 reklámot óránként. Ezért tokeneket kapsz amiket "donate"-elhetsz különböző kontent gyártóknak például YouTube-on vagy Twitch-en. Teljesen önkéntes az egész, de én is kikapcsoltam, nem használom.

    Ha további kérdésed van a Brave-el kapcsolatban, akkor keresd fel a Brave-es topikot!

    [ Szerkesztve ]

    "A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73930 üzenetére

    Nem tűzfal, nem telepítési hiba, annyit csinálj elsőnek, hogy ezt a parancsot bemásolod a terminalba:

    curl -s https://openpgpkey.torproject.org/.well-known/openpgpkey/torproject.org/hu/kounek7zrdx745qydx6p59t9mqjpuhdf |gpg --import -

    forrás

    és ha lefutott a parancs, a kimenetet másold be ide, egyébként így kell kinéznie:

    ubyegon@MintCbeta-8570p:~$ curl -s https://openpgpkey.torproject.org/.well-known/openpgpkey/torproject.org/hu/kounek7zrdx745qydx6p59t9mqjpuhdf |gpg --import -
    gpg: keybox '/home/ubyegon/.gnupg/pubring.kbx' created
    gpg: /home/ubyegon/.gnupg/trustdb.gpg: Bizalmi adatbázis létrejött.
    gpg: 4E2C6E8793298290 kulcs: „Tor Browser Developers (signing key) <torbrowser@torproject.org>” nyilvános kulcs importálva
    gpg: Összesen feldolgoztam: 1
    gpg: importálva: 1

    Valami repo hiányzik?

    Nem, akkor nem tudnád telepíteni a csomagot, a repo az a repository rövid változata, gyakorlatilag csomagtároló, ahonnal a rendszer telepíti/frissíti a programokat.

    Kell-e upgradelni és az pontosan mit tesz? A rendszert frissíti? Nem szeretném frissíteni a rendszert, ha nem muszáj (majd ha kijön egy újabb LTS, inkább akkor, mert régi gépen nem annyira szerencsés), bár valaki korábban ezt is javasolta.

    Frissíteni mindenképpen kell, a következő LTS az a fejlesztők dolga, neked annyi dolgod van, hogy frissíted a repokat és telepíted a frissítéseket. Ezek alapvetők, akár a programcsomagok működését, akár biztonsági szempontokat nézzük!
    (ne keverd az újabb alverzióra való frissítéssel!)

    Roppant bonyolult lesz ez is, megnyitod a terminalt és bemásolod a:

    sudo apt update && sudo apt upgrade -y parancsot

    az update a tárolókat frissíti, az upgrade pedig a csomagokat.

    Főleg az APT és az APT-GET közötti eltérést nem értem.

    apt-get a régebbi, de ma is használt csomagkezelő, az apt újabb, pár funkciójában más/jobb, de teljesen mindegy melyiket használod! Ugyanazt csinálja mindkettő-

    Advanced Packaging Tool ezt a magyar leírást olvasd el, részletesebben le van írva minden a csomagkezeléssel kapcsolatos alap tudnivaló.

    sudo apt install tor

    Ez egy terminalos csomagtelepítő parancs. A sudo neked, mint user-nek ad alkalmi hozzáférési jogosultságot, hogy módosíthasd a rendszert, az apt a csomagkezelő, az install a telepítés parancsa és a végén pedig a csomag/program neve áll. Gyakorlatilag minden programot/csomagot a sudo apt install parancs telepíti, Te csak beírod mögé a telepíteni kívánt program nevét. Enter és jelszó és ha kéri, akkor a igen i vagy y betűje. Ha ez van a parancs végén, akkor már szükségtelen az igen válasz: -y

    Na nézzük mi lesz a Tor-ral az első parancs után.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz meggymagos21 #73943 üzenetére

    Csomag: egy adott program minden fájlját és a telepítéséhez kellő információkat tartalmazó tömörített állomány.

    Repó: ahol a csomagok vannak. Repó frissítése (apt update) megnézi, hogy a repóban mi van és milyen verzióval. Az apt upgrade pedig elvégzi a frissítést, ha a repóban van frisebb csomag, mint nálad a gépen (minden csomagra megcsinálja).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73943 üzenetére

    Köszönöm a részletes írásodat!

    Most még igazán nincs mit, de elrakom akkorra, mikor sikerül is valamit összehoznod! :K

    Na figyelj, ezzel a curl - kezdetű parancssorral nem akarja nálad letölteni a kulcsot, pedig a terminalos módszer volt a legegyszerűbb. Akkor jön az, amihez valamennyit értek is, a
    GUI-s módszer!

    Ez volt a forrás eddig is, most ez ez lesz. Ez a módszer arra is jó, hogy hamar kiderül, ha nem tölti le valamiért a rendszered!

    Lemész a forrásoldal legaljára, ahol az előbbi módszer is megtalálható, de most a pirossal kijelölt sorra kattintva töltöd le a kulcsot:

    Workaround (using a public key)

    If you encounter errors you cannot fix, feel free to download and use this public key instead. Alternatively, you may use the following command:

    curl -s https://openpgpkey.torproject.org/.well-known/openpgpkey/torproject.org/hu/kounek7zrdx745qydx6p59t9mqjpuhdf |gpg --import -

    Elméletileg ha itt a piros sorra kattintasz, már onnan le kéne töltenie, ha ez így van, akkor felugrik ez az ablak, mented a fájlt. Tudd, hová ment ilyenkor(alapból a Letöltések mappába ment).

    Ha nem tölti le se itt se a weboldalon, akkor gond van*. Ha igen, akkor a kezdők barátját, a Frissítéskezelőt fogod használni a kulcs aktiválásához. (*nálam például most valami van a tárolótükrökkel, de lehet, hogy csak a mobilnettel csinálja ezt)

    A megnyitott Frissítéskezelőben a Szerkesztés fülön a Szoftverforrások fülre mész, kéri a jelszavad, majd a következő ablak jön be:

    itt rutinosan rákattintasz az Importálás gombra és eltallózol a Letöltés mappában lévő letöltött key fájlhoz, Megnyit és ez berakja a hitelesítő kulcsot.

    Ezután újra próba. Van egy még kezdőbarátabb módszer erre, de azt most a letöltő tükrök vacakolása miatt nem tudom kipróbálni.

    sudo apt update && sudo apt upgrade -y

    Ennek pont így megy a folyamata, ahogyan leírtad. Kb annyi jelenlegi fájlt tárol a rendszer, amennyit most frissített, ezekre nem nagyon van szükség és eljön lassan az idő, hogy az Összefoglalót tényleg szépen nézegetni kezdd. :) Onnan most ezt javallom az előbbi témában:

    Csomagok takarítása - törött csomag, telepítési hibák, hibaüzenetek, stb. esetén (hasznos parancsok)

    sudo apt clean parancsot futtathatod most is és az kiszedi a cache-ben őrzött előző verziós csomagokat.

    Feltételezem, hogy jól értesz hozzá, biztos korrigálna valaki, ha mégsem volna így megfelelő, korábban valaki megerősítette, hogy jól látod a dolgot, bízom ebben és köszönöm.

    Nem értek jól hozzá viszont a 6 év alatt feltűnt volna, ha nem ez lenne az egyik alapvető dolog. :K Az update/upgrade kell. Nincs mese. Egyébként amikor elkezded a frissítési folyamatot és nem -y van a sor végén, hanem manuálisan hagyod jóvá, akkor kiírja a rendszer, hogy mennyi adatot tölt le és mennyi helyet fog felhasználni tartósan.

    Itt egy példa erre:

    Csomaglisták olvasása... Kész
    Függőségi fa építése
    Állapotinformációk olvasása... Kész
    Frissítés kiszámítása... Kész
    Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
    linux-headers-5.3.0-62 linux-headers-5.3.0-62-generic
    linux-image-5.3.0-62-generic linux-modules-5.3.0-62-generic
    linux-modules-extra-5.3.0-62-generic
    Az alábbi csomagok frissítve lesznek:
    glib-networking glib-networking-common glib-networking-services
    libcurl3-gnutls libcurl4 libgnutls30 libseccomp2 libsmbclient libwbclient0
    libxau6 linux-generic-hwe-18.04 linux-headers-generic-hwe-18.04
    linux-image-generic-hwe-18.04 linux-libc-dev python-samba samba-common
    samba-common-bin samba-libs smbclient
    19 frissített, 5 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
    Letöltendő adatmennyiség: 83,1 MB.
    A művelet után 345 MB lemezterület kerül felhasználásra.
    Folytatni akarja? [I/n]

    Itt is meg fog maradni aktívnak az előző kernel, de egy előző kernelt célszerű mindig megtartani, ha valami nem működik az újjal, akkor bootnál vissza lehet állni a régire. De ezzel még korai foglalkoznod.

    Ha valami nem tiszta, szólj! Ezeket mindenki tudja nálam bőven jobban, csak még nálam is lustábbak. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • meggymagos21

    lelkes újonc

    válasz meggymagos21 #73968 üzenetére

    Pontosabban szólva manapság már nem is annyira guglizok, hanem hápogok. xD

    Nem erőszak a hagymás disztrótor. Linux-Mint 19.2 Cinnamon _ , 2006-2007 körül gyártott asztali PC-vel: Intel Core 2 _ , 2 x 2.40 GHz _ , 3.8 GiB RAM.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73968 üzenetére

    Na figyelj, próbáltam a 19.x-es Mint-emre felrakni ezt a szörnyetegséget, de a második parancsra egyszerűen nem csinálja végig, amit kéne. Nem tudom, mi a baja, de arra gondoltam, mivel a Mint 20-ra simán felment és a kulcsokat is kezelte szépen, hogy neked is fel kéne telepítened a Mint 20-at és azon megnézni, mi a helyzet. Ha már ennyire rá vagy kattanva erre a Tor-ra.

    A másik: mivel már 1-2 alkalommal telepítettem linuxmintet (talán háromszor csak), mindig ugyanazon probléma történt a telepítésük elején:
    valami "chom"-szerű parancsot javasoltak, amivel olvashatóvá vált a merevlemezemnek az új partíciója

    Ez nekem elég egzotikusan hangzik, de van jó hírem, épp ma olvastam offtopikban, hogy a Mint telepítése annyira egyszerű, hogy nem is kell hozzá telepítése leírás, 4 katt az egész. :D Egyébként igaz, kivéve, amikor nem automatára bízzuk a telepítést és kb a telepítések 90%-a ilyen. Mindegy, annyira nem értek hozzá.....

    Szóval a Mint 20, rakd fel, nagyon jó szerintem.

    Viszont a piros soros linkedre kattintva (vagy akár a linkelt oldalon alul ugyanarra kattintva) semmiféle letöltőablakom nincs, hanem előjön egy krix-krax weboldal

    Ez elég érdekes, mivel annak a pár kb-os fájlnak simán le kéne jönnie. Lehet, hogy a Brave valami védelme nem engedi, mert ez a Tor gpgkey neki valami zavaró lenne.......különben Linux alatt elég biztonságos, de biztosan okkal erőlteted ezt a Tor-t, nem baj, téged is feljegyez a helyi NSA, nem ugrik be, mi a pontos neve.

    Normális böngészővel és beállításokkal szedd le azt a gpgkey fájlt, után, ha megvan, már tudod kezelni.

    Gondolom nincs mit pucolnia a clean parancsnak. autoremove-val is megpróbálhatod amúgy, de ha olvasgatsz a témában, látod, mik a különbségek ezek között.

    ubyegon@MintCbeta-8570p:~$ sudo apt clean
    [sudo] ubyegon jelszava:
    ubyegon@MintCbeta-8570p:~$ sudo apt autoclean
    Csomaglisták olvasása... Kész
    Függőségi fa építése
    Állapotinformációk olvasása... Kész
    ubyegon@MintCbeta-8570p:~$ sudo apt autoremove
    Csomaglisták olvasása... Kész
    Függőségi fa építése
    Állapotinformációk olvasása... Kész
    Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
    linux-headers-5.4.0-37 linux-headers-5.4.0-37-generic
    linux-image-5.4.0-37-generic linux-modules-5.4.0-37-generic
    linux-modules-extra-5.4.0-37-generic
    0 frissített, 0 újonnan telepített, 5 eltávolítandó és 0 nem frissített.
    A művelet után 359 MB lemezterület szabadul fel.
    Folytatni akarja? [I/n]

    aptitude ki is írja, hogy nincs semmi
    ubyegon@MintCbeta-8570p:~$ sudo aptitude autoclean
    0 B lemezterület szabadult föl

    Urduul van az aláírásod? Csak nem ismered Boborjánt? xD
    "csak még nálam is lustábbak"
    Az nem lehet, mert Boborján a világ leg...lustább embere, te meg nem Boborján vagy. ;)

    urdu bizony! Nem ismerem Boborjánt, de csípem nagyon, két hete pont jött szembe talán az Árkádban!

    Most olvasom, miért is kell neked a Tor, így már érthető! :K Darkwebhez elég a Brave tor kieg-je is, úgyis hamar megunod ezt nézegetni szerintem. De a Tor felrakását már csak a kihívás és tanulás miatt se dobd!

    Amúgy meg van az a disztró, amit Snowden is használt, neked azt kéne felraknod! Tails a neve, nem nézted még? Ebben Tor a default böngésző. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73969 üzenetére

    Cuki az a Duck, csak negyedannyi találata sincs, mint a guglinak. Yahoonak se több, a live Mint valamiért azt használja default-nak, akkor próbáltam. Szóval a para/biztonság kényelmetlen kicsit.

    minden egyes linux boot befejeztével rá kell kattintanom a file kezelőn a partíciókra, melyeken file-ok vannak ahhoz, hogy használni tudjam a file-jait, mégis olvashatóak onnantól, de csak onnantól. Minden egyes boot lefutása után.

    Ezt kifelejtettem, ez nem befolyásolhatja a Tor-t szerintem, itt a rendszer részét nem képező particiók/meghajtók csatolását végzed el boot után, hogy hozzáférjen a rendszer. Ha nem MInt-et használnál, autocsatolás után még hozzáférési jogosultságot is kéne konfigolni, gondolom erre utal ez a chom, amit írsz, ez chroot lenne inkább.

    szintén Összefoglalóból:
    Jogosultságok Linux rendszerek alatt

    Halkan említem, hogy semennyi alapozással egyből ugranál a mélybe, de nem a legjobb haladási módszer ez így!

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73981 üzenetére

    Juj, ez az egerészős dolog kemény volt! Sose jöttem volna rá, hogy ott a bibi. ;]

    A) 1 kb-nyi frissítés kijelölve: "linux kernel"
    B) felette / szeretne-e váltani egy helyi tükörkiszolgálóra?
    C) legfelül / Állítsa be a rsz pillanatképeket. (Ha vmi elromlik, így visszaállítható stb)

    A B) az fontos a gyors letöltés miatt! A pillanatkép az egyéni preferencia kérdése, Az A) ha valóban kernel, akkor az nem 1 kb. Ja látom a kép alján tényleg 1kb-ot ír, nincs kijelölve semmi, azért nem ad rendes infót, de persze telepíteni fogja így is. Mivel nemrég frissítettél, nem lesz soha túl nagy méret a frissítés, ha nem vársz hónapokig vele persze.

    Biztos, ami biztos, még egyszer most lefuttatom, hogy
    sudo apt update && sudo apt upgrade -y
    Most már csak alig 1 percbe telt, míg végigfutott. (Gondolom 1-2 nap alatt nem sok új frissítenivaló akadt.)

    Ezt láttad az előbbi Frissítéskezelő ablakban.

    ez a jó sorrend: (nálam a 19.x-en csak sudo-val ment a második is)
    sudo apt install torbrowser-launcher
    sudo torbrowser-launcher

    Ha megnézed, az első parancs telepíti fel a launcher-t, szóval csak az lehet az első. Elég sok módszer van a Tor felrakására, de ez a két parancsos a legjobb, mivel ezek fenn vannak saját tárolóban.

    Mint 20? Látod, milyen régi gépem van, nem lesz ebből gond? Még sose frissítettem magasabb verzióra. Fogalmam sincs, hogyan kezdenék hozzá, már ha megkockáztatnám. Szépen működik a 19.2, nem lesz ebből baj? Régi gép, kb 6 GB szabad hely a gyökérpartíción.

    Ha a 19.2 fut a gépen, akkor az újabb verziók is fognak. ;] Amúgy a 19.3-ra frissítést simán megejthetnéd, de ha minden működik most, az se fontos, ugyanaddig kapja mindkettő a frissítéseket.

    Frissítéskezelő, azt tettem, amit írtál, kulcs betesz, majd OK, és cache frissítést végzett, hibátlan. "X" ablakzáróval kikapcsoltam az ablakot.

    Akkor simán ment ez is, szerintem most már nem fog leállni a Tor.

    Ez a dw elég érdekes lehet, bár nekem már hétköznapi hírek, írások, blogok is elég megdöbbenést tudnak okozni, amúgy nem a kábszer miatt foglalkoznak vele az NSA tipusú cégek, hanem a destruktív témák miatt.

    Nincs folytatás. Ezek szerint nincs mit pucolni?

    :N Viszont neked frissítések után célszerű pucoválni és az autoremove-ot is futtatni, ha kernelt is rak fel a frissítéskezelő, mert kevés helyed van a root partición.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73983 üzenetére

    "start menümben" szerepelnek ezek:
    tor böngésző
    tor böngésző beállításai
    Akkor nulladik lépés gyanánt (Boborján szerint banánt) valami uninstall kell? Hogyan? Synaptic? Terminal?

    Start menuben? :Y Szedd le őket akkor parancssorból inkább.....no de várjunk, ha fenn vannak és a gpgpkey is felment, akkor nem működik már?

    Egyébként az eltávolítás parancsai a remove és a purge. Akár együtt is mőködik

    sudo apt remove --purge csomagneve

    de mivel a Tort elég spéci módon rakja fel ez a launcher, nem tudom mennyire lehet így eltávolítani.

    Úgy látom, kb így:

    ubyegon@MintCbeta-8570p:~$ sudo apt remove --purge tor tor-geoipdb torbrowser-launcher
    Csomaglisták olvasása... Kész
    Függőségi fa építése
    Állapotinformációk olvasása... Kész
    A következő csomagok automatikusan lettek telepítve, és már nincs rájuk szükség:
    libqt5designer5 libqt5help5 libqt5sql5 libqt5sql5-sqlite libqt5test5
    linux-headers-5.4.0-37 linux-headers-5.4.0-37-generic
    linux-image-5.4.0-37-generic linux-modules-5.4.0-37-generic
    linux-modules-extra-5.4.0-37-generic python3-pyqt5 python3-sip torsocks
    Ezeket az „sudo apt autoremove” paranccsal törölheti.
    Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
    tor* tor-geoipdb* torbrowser-launcher* torsocks*
    0 frissített, 0 újonnan telepített, 3 eltávolítandó és 0 nem frissített.
    A művelet után 13,4 MB lemezterület szabadul fel.
    Folytatni akarja? [I/n]

    Egyébként ha valami már fenn van és újra fel akarnád rakni, semmi nem történik, kiírja a rendszer, hogy már telepítve van. Csak ez a Tor kicsit rendhagyó valami.....

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73987 üzenetére

    Ha ott az indító ikon, akkor próbáld először indítani, aztán ha nem OK, utána pucold le és rakd fel újra. A múltkori felugró ablak a gpgkey miatt volt, de most azt is sikerült felraknod.

    közben eggyel bővölt a sor, de egyre kevésbé látom értelmét leszedni, ha minden fenn van:

    sudo apt remove --purge tor tor-geoipdb torbrowser-launcher torsocks

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73989 üzenetére

    Kattints rá a másodikra, csak egy kisablak jön fel, nem fog elindítani így semmit. Szóval a Tor-böngészővel indítsd! Simán indult nálam a Mint 20-on.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73991 üzenetére

    Dehogy, csak azért javaslom, hogy kattints a másodikra, hogy lásd mit hoz fel, milyen opciókkal! Utána ezt bezárod és indíthatod az elsőt.

    Amúgy nyilvánvaló, hogy nem beállítani akarsz, hanem indítani valamit! ;)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73993 üzenetére

    No akkor célszerű is a hosszabb nevűre kattintani, hogy lásd, megfelelőek a beállítások. Ha az nem indul, akkor úgysem lesz jó az indítás sem.

  • meggymagos21

    lelkes újonc

    válasz meggymagos21 #73996 üzenetére

    Ubyegon részére: megint kb 15+18 percig dolgozott a gép, de mintha más hibaüzit dobna fel.
    Utána synapticctal teljes eltávolítást csináltattam, majd terminálból úgy tettem, ahogy mondtad, ismét kb 15+18 perc, megint ugyanazon hibaüzi.

    sudo apt install torbrowser-launcher
    Csomaglisták olvasása... Kész
    Függőségi fa építése
    Állapotinformációk olvasása... Kész
    Javasolt csomagok:
    python-pygame
    Ajánlott csomagok:
    tor
    Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
    torbrowser-launcher
    0 frissített, 1 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
    Letöltendő adatmennyiség: 215 kB.
    A művelet után 357 kB lemezterület kerül felhasználásra.
    Letöltés:1 http://archive.ubuntu.com/ubuntu bionic/universe amd64 torbrowser-launcher amd64 0.2.9-2 [215 kB]
    Letöltve 215 kB 0mp alatt (696 kB/s)
    Selecting previously unselected package torbrowser-launcher.
    (Adatbázis olvasása ... 257217 files and directories currently installed.)
    Preparing to unpack .../torbrowser-launcher_0.2.9-2_amd64.deb ...
    Unpacking torbrowser-launcher (0.2.9-2) ...
    Beállítás: torbrowser-launcher (0.2.9-2) ...
    Processing triggers for gnome-menus (3.13.3-11ubuntu1.1) ...
    Processing triggers for mime-support (3.60ubuntu1) ...
    Processing triggers for desktop-file-utils (0.23+linuxmint6) ...
    Processing triggers for man-db (2.8.3-2ubuntu0.1) ...

    sudo torbrowser-launcher
    Tor böngésző indító
    Micah Lee által MIT licenc alatt
    verzió 0.2.9
    https://github.com/micahflee/torbrowser-launcher
    Refreshing local keyring...
    {ITT VACAKOL NEGYED ÓRÁT.}
    Keyring refreshed successfully...
    Letöltés Tor-on keresztül
    Tor böngésző letöltése és telepítése első alkalommal.
    Letöltés https://aus1.torproject.org/torbrowser/update_3/release/Linux_x86_64-gcc3/x/en-US
    {ITT MEG KB 18 PERCIG VACAKOL.}
    Hiba a letöltésben: Connection was refused by other side: 111: Connection refused. <class 'twisted.internet.error.ConnectionRefusedError'>

    Adjam fel?
    Vagy frissítsem mint 20-ra? Hogyan lehet? Meggondolom.

    [ Szerkesztve ]

    Nem erőszak a hagymás disztrótor. Linux-Mint 19.2 Cinnamon _ , 2006-2007 körül gyártott asztali PC-vel: Intel Core 2 _ , 2 x 2.40 GHz _ , 3.8 GiB RAM.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73999 üzenetére

    Az a kisablak nálam is ugyanilyen, nem kellett semmit bepipálni benne. Illetve telepítened azért kéne, ahogy nézem, nálam ugye azt írja ki, hogy telepítve van:

    Ez a tűzfalas dolog viszont új, persze, hogy nem működik, ha nem engeded neki! Valamelyik leírás írja is, melyik portot kell neki engedni. Linuxon azért nem célszerű kezdőknek tűzfalat használni, mert vagy felesleges vagy nem olyan könnyű konfigolni és csak ezek a dolgok jönnek, hogy semmi nem fog működni.

    "szeretne-e váltani egy helyi tükörkiszolgálóra?"

    Ez csak akkor befolyásolja a dolgokat, ha valamelyik tükör lehal, de azt ki fogja írni a rendszer. Amiatt érdemes közeli gyors tükröt választani, mert alapból USA tükrök vannak beállítva.

    Ha ezt a gufw-ot használod, akkor egyszerű dolgod van:

    Vagy frissítsem mint 20-ra? Hogyan lehet? Meggondolom.

    Egyelőre ezt hanyagold, mivel még nem engedi a frissítést GUI-ból, de szerintem amúgy is a 19.3-ra kéne először frissíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • vadkörte

    addikt

    válasz meggymagos21 #73999 üzenetére

    Ha nincs nyitva a port, mégis miként kommunikáljon szerencsétlen??? :Y

    Egy kis olvasmány a hagymácskáról. Ne vedd személyes sértésnek, szép és jó dolog az információ- és adatbiztonságra való törekvés, de nem liheged egy kicsit túl?
    Szerintem a TORBrowser önmagában egy jó tűzfal - HW és nem SW - és egy erős robusztus VPN nélkül nem sokat ér.

    (#73981) meggymagos21:
    Én nem mondanám, hogy a Brave klón, még csak nem is "kibővített" Chrome. A Chromium-ra épül így nem csodálkozok rajt, hogy nagyban hasonlít a faterra. Egyes részeiben alapvetően más. Ennyi erővel az új MS csodás 2020 IE Explorer-ét az új EDGE-et is egy feltuningolt Chrome-nak lehetne nevezni. :)
    Egy verziófrissítés lehet, hogy nem ártana annak az OS.nek.

    Egyik kedves kollégám megkért, hogy megnézném-e az egyik otthoni gépüket, mert bennem megbíznak, az informatikusunknak nem merik odaadni, mert mindenért pofákat vág. (mondjuk ez spec igaz)
    A gép eg AMD Athlon64 két mag+HT, 2GB DDR2 800 RAM (1GB+2x512MB), AMD4560 VGA, 40GB-os IDE ATA HDD, WinXP, évekkel ezelőtt lejárt és frissítetlen AVG.
    Így neteztek vele napi rendszerességgel. :U
    Megnéztük, hogy néz ki a Xubuntu, tetszett nekik. Most már az van rajt, annyi volt a kérés, hogy az általuk legtöbbet használt programok parancsikonjait kitenném-e az asztalra. Nem egy kapkodó idegbeteg, jóval lassabban boot-ol, mint az XP, de működés közben fürgébb. Ja és ez még a 18.4-es, mert annál frissebb-ben már nincs 32bit-es.

    (#73977) growler:
    Hmmm... Mindegyik általam használt böngésző (Chrome, Brave, FF) hagy némi kívánnivalót. :F

    #74000) ubyegon2:
    Hehe... Zártam már ki magam vele. Nem értettem, hogy mi a fenéért nem megy a net, hisz "az előbb még ment". Sikerült letiltanom minden adatforgalmat. :DDD

    Üdv. V. Körte

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #74010 üzenetére

    Sajnálom, hogy így jártál, de mint utaltam rá...mindegy, szóval az első kérdésedből az jött át, hogy van egy alap tűzfalad bekapcsolva, így ezzel nem is foglalkoztam tovább, mert az nem okozhat problémát. Nem akarlak megbántani, de esetedben ha minden portot letiltasz és erre konkrétan nem kérdezel rá.....élő ember nem gondolta volna, hogy Te ilyen előkészületek folyamata alatt letiltod a portokat! Kicsit az is gond lehet, hogy nem olvastál el egyetlen linkelt írást sem, mert volt olyan, ahol határozottan írtak az adott portról. De igazad van, én vagyok a hibás. :K

    Te picit abban vagy hibás, hogy olyan leírásokat kaptál, ahol nagymama szintű lépésenkénti levezetés volt, de különösebben nem fordítottál rá sok időt.

    De legalább már azt tudom, miért volt deja vu-m egy ideje......Te már voltál itt más néven és kb ugyanez lett a vége.

    Kb olyan a helyzet, mint ha valami autós problémára kérdeznél rá, hogy a gumik nem okozhatják-e, én azt mondom, hogy kizárt, persze a végén majd megemlíted, hogy dehogynem, hiszen Te leszerelted az összes kereket, és a rohadt gépjármű nem akar elindulni, csak bőg a motor.

    [ Szerkesztve ]

  • vadkörte

    addikt

    válasz meggymagos21 #74010 üzenetére

    Követtem nagyjából, de az én fejem sem káptalan...

    Arra figyelj, hogy ha használsz a gépen szoftveres tűzfalat, vagy deaktiváld, vagy nyisd a megfelelő porto(ka)t, de ez mellet a router-en is tedd meg.
    Ha "félpofásan" teszed meg, ugyanúgy elmarad a siker.
    Uby a sajátságos stílusát leszámítva nagy segítség, viszont, ha fontos részlet információkat nem közölnek velünk nem fogunk tudni érdemben segíteni.

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák