Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • meggymagos21

    lelkes újonc

    válasz ubyegon2 #73971 üzenetére

    Köszi mindkét válaszod! Visszaértem. Rájöttem mi a gebasz.
    https://support.torproject.org/tbb/how-to-verify-signature/
    A brave és a chrome egyformán reagál a bal egérgombra (krixkrax), mivel láthatólag a brave egy bővített chrome klón, vagy ilyesmi. Most volt időm rendesen, leesett, hogy simán jobb egérgomb / save as, és lent is van. :)
    (Megnéztem FF mozillával is, bal egérgombbal is lejön. "kounek...satöbbi" a file neve.)

    Csinálom tovább, tehát, frissítéskezelő, ami nekem most javaslatokkal áll elő, PNG screenshot -ot mutatok.
    Három javaslata van a frissítéskezelőnek, ha lehet, nem bolygatnám, de te mit javasolsz?
    A) 1 kb-nyi frissítés kijelölve: "linux kernel"
    B) felette / szeretne-e váltani egy helyi tükörkiszolgálóra?
    C) legfelül / Állítsa be a rsz pillanatképeket. (Ha vmi elromlik, így visszaállítható stb)

    Szóval hagyom egyelőre a csudába az ABC pontokat, majd mondj rá vmit, kérlek, de ez most ráér, ignoráltam mindet.
    Inkább most folytatom a múltkori leírásod. Frissítéskezelő, azt tettem, amit írtál, kulcs betesz, majd OK, és cache frissítést végzett, hibátlan. "X" ablakzáróval kikapcsoltam az ablakot.

    Biztos, ami biztos, még egyszer most lefuttatom, hogy
    sudo apt update && sudo apt upgrade -y
    Most már csak alig 1 percbe telt, míg végigfutott. (Gondolom 1-2 nap alatt nem sok új frissítenivaló akadt.)

    Na, visszanéztem a korábbi kommentjeidet, ITT BIZONYTALAN VAGYOK, mivel folytassam.

    Volt, amikor ezt javasoltad:
    https://prohardver.hu/tema/linux_abszolut_kezdoknek/hsz_73931-73931.html

    sudo apt install tor

    Volt, amikor meg ezt a kettőt, ebben a sorrendben:
    https://prohardver.hu/tema/linux_abszolut_kezdoknek/hsz_73906-73906.html

    sudo apt install torbrowser-launcher
    torbrowser-launcher

    MELYIKET CSINÁLJAM?

    Nézem Sznóden farkincáját. :) Sajnos nincs 8 Gb hely a megfelelő partíciómon, talán majd beszerzek még egy pent.
    https://tails.boum.org/install/linux/index.en.html
    Így van, részemről nem rákattanás a tor, hanem egyrészt: szélesítem a látóköröm. Kicsit benézni a nyúl üregébe. Felháborító, ami a világban folyik, Snowden-től is tudjuk, meg Kennedyék, stb. És ma sincs szólásszabadság, csak látszat, meg hatalmi parasztvakítás ("minden nagykorú kisgyerek polgárnak megköszönjük, hogy jól viselkedett, és betartotta a szokásos 2+2=5 szabályt, most éppen a jelenlegi formájában, és bízunk a polgári együttműködésben, miszerint legközelebb már önkéntes karan... izé saját kacsóra karperecet csattintanak "háziőrizet" felirattal, csip-csip (nemsoká elindítjuk az online önkéntesen kötelező rendőrképzést, hogy jövőre már mindenki saját magát elítélhesse, ha tüsszent egyet), vigyázat, mi politikusok sose csalunk, és végképp nem osztjuk meg a népet, az barbár római szokás csupán").
    Találtam közben egy dw fórumot, angolul (egyelőre nem látom rendkívülinek), az angol viszont nem túl jól megy nekem, bár szótárral elvagyok, és meg szoktak érteni engem angolul, amikor élőben spontán vartyogok, meg a keleti parti jenki akcentus nem nehéz, főleg ha nem túl bonyolult kifejezéseket használnak. (Én beszélni alap naggyáábóóó engliss, beszélni tessenek eccerű szók, köszönet.)
    Másrészt ha már érdemes, akkor miért adjam fel? Ez nem rákattanás, csak miért ne. :) Elkezdtem veled a technikai hátterét, amúgy se szeretném, hogy a rám szánt időd pocsékba menjen, már csak emiatt is jó volna, ha sikerülne. Nem muszáj rohanni, hanem ahogy ráérsz, meg ahogy kedved van neked ehhez. :) Meg akinek még szintén. Megköszönöm. :)
    "nem baj, téged is feljegyez a helyi NSA, nem ugrik be, mi a pontos neve."
    Mindenkit. Persze paranoid módon akinek "erőszak a disztró-tor", amiatt jobban aggódnak. Mekkora poén lenne, egy év kutatás után rájönnek, hogy csak aranygaluska receptért mentem fel. x) (Ami egyelőre legális, de pl Argentínában mindig is illegális volt a mákostészta. Ez komoly. Hacsak nem iratják fel receptre. Nem használok drogokat. Kivéve, ha a mákostészta / mákoskalács annak minősül. Áhá, ezért süt a vasorrú bába, mááá érteeeem!)
    De igazából körülnézni az, amiért érdemes, mi minden értelmesre -és többletre- jó, mert eddigi infóim szerint nem csak baromságok vannak. Persze bele lehet futni ilyen-olyan nyitóoldalakba, látja az ember, mi van ott. (Atya-gatya... Hideget-meleget kapni. De inkább meleget. :D )
    "Tor felrakását már csak a kihívás és tanulás miatt se dobd!"
    Így-így. :)
    Mint 20? Látod, milyen régi gépem van, nem lesz ebből gond? Még sose frissítettem magasabb verzióra. Fogalmam sincs, hogyan kezdenék hozzá, már ha megkockáztatnám. Szépen működik a 19.2, nem lesz ebből baj? Régi gép, kb 6 GB szabad hely a gyökérpartíción.

    Apt clean-re semmi reakció, de utána az autoclean-ra ezt írja:
    Csomaglisták olvasása... Kész
    Függőségi fa építése
    Állapotinformációk olvasása... Kész

    Nincs folytatás. Ezek szerint nincs mit pucolni?

    aptitude autoclean -re,
    egymásra felülír sorokat, a vége ez:
    Freed 0 B of disk space

    "Nem ismerem Boborjánt, de csípem nagyon, két hete pont jött szembe talán az Árkádban!"
    Erre csak annyit mondanék, hogy színpadon jobb "fej".

    Nem erőszak a hagymás disztrótor. Linux-Mint 19.2 Cinnamon _ , 2006-2007 körül gyártott asztali PC-vel: Intel Core 2 _ , 2 x 2.40 GHz _ , 3.8 GiB RAM.

Új hozzászólás Aktív témák