- Androidos tablet topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Házimozi belépő szinten
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen monitort vegyek?
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rimuru
veterán
-
-
-
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
saiyajin
#67368
üzenetére
Én pár napja másoltam tele egy 16GB-os pent amit előtte Fat32-re kellett formáznom, mert az idióta Lenovo tabletem csak azt a fájlrendszert ismeri... Dolphin alól csináltam USB3 slotban USB3 penre, de pont úgy átment minden, mint máskor.
cigam: meg az akarom vagy nem akarom támogatni kérdése. Nyilván Windowson nincs ott a közösség aki megcsinálja nekik, így nem akarnak költeni a supportra az elégségesnél többet.
-
válasz
saiyajin
#67033
üzenetére
A géped az igencsak super, nem bántottam egy szóval sem, azért írtam, hogy viszonylag koros, hogy azt a nagy rolling hype-ot fricskázzam arrébb. Egy ugyanilyen 8470p-n fut jó ideje igen virgoncan egy Mint Cinnamon, emiatt sem értem, miért lassú nálad a Manjaro KDE, mostanában, mióta Cinnamon 4.0.x van, kb hasonló rendszerigénnyel bír a két DE.
Most is egy 8570p-n írok, szóval tudom, hogy milyen jók ezek a gépek.Ha mást ajánlanátok, meggyőzhető vagyok.
Jó irány neked a Manjaro, ha a hibaelhárításokból profitálsz. Sajnos erre a Mint Cinnamon nem alkalmas, halál unalom az egész a felrakása után. Maradj Arch vonalon.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Annyit megtennék a helyedben, hogy kipróbálnék Ubuntu alapú KDE-s disztrót, mert azon a gépen minden DE-nek pattognia kéne SSD, 8GB memó mellett. KDE Neon, Kubuntu, ha érdekel a dolog. Inkább Kubuntu, de abból is a 18.04, a Neon azt hiszem értelemszerűen frissebb KDE-t használ mindig.
-
válasz
saiyajin
#67027
üzenetére
Telepítás után live rendszerről elínditotttam a Gparted-ot, tettem egy boot flag-et a meghajtóra és kész. Bootolt a Manjaro.
Ez nekem elég szokatlan, át is bootoltam gyorsan Manjarora, hogy megnézzem, de szerintem a boot flag telepítés során kerül oda, ha mégsem, az..... Mindegy, a Manjaro boot a szokásos kernel panic miatt nem jött össze.
Nem biztos, hogy ez a disztró a legmegfelelőbb neked, mert elég hisztis dolgai vannak. Ahogy a kolléga mondta, UEFI.....a igaz semmit nem írtál a folyamat első 95%-áról.

Azon a gépen amúgy a KDE-nek sem kéne lassúnak lennie, de ugye sokat a gépről sem írtál, HP anyámtyúkja, az OK, de csak a 4GB memó van benne nyamvadtlassú 5400 rpm-es HDD-vel?
De valamiért az Arch jobban izgat
Ezt legalább te már tudod, mi az?

A HP 8xxx sorozat tényleg eléggé nem szereti az UEFI-t. Azt se tudjuk, hogyan raktad fel.....particionálásra gondolok itt.
Amúgy nem lesz ezzel gondod, látom megoldod az apróbb prücköket, itt ennyi részletből úgysem tudja más legfeljebb megtippelni, mi a gond.(#67028) Frawly
A kollégát nem DE, hanem az Arch-vonal fogta meg, biztosan olvasta a szokásos hittérítést a rollingról, ami aztán a múzeumi előkészítős HP 8xxx sorozatnál nagyon fontos.

-
Frawly
veterán
válasz
saiyajin
#67025
üzenetére
HP gépeken problémás lehet az UEFI boot. Próbáld Legacy bootra állítani a BIOS-ban és úgy újratelepíteni a Manjaro KDE-t. Egyébként jó disztró, érdemes vele próbálkozni, főleg ha KDE kell. Mintből nincs már KDE kiadás, és ugyan KDE-t fel lehet húzni utólag egy Mint Cinnamonra is, de jobb, ha kezdőként nem ezzel kezdesz el szívni.
-
válasz
saiyajin
#67025
üzenetére
Szia!
Múlt héten kiprobáltam már a Linux Mintet is, de leírások és videók alapján erre tenném a voksom.
A géped meg a Mint mellett. Ez van.

Leírod a végeredményt meg azt, mit szeretnél............leírások alapján jobban tetszik? Meg videók alapján? Milyen szempontok vannak itt? Szépségre mész vagy valami agyalapi megint leírta, hogy milyen előnyei vannak a rolling rendszernek az LTS-sel szemben!? Marhaság, azon a gépen egy Ubuntu/Mint tökéletesen működik, nem egy új masina, aminek kéne a rolling. A kinézet meg olyan desktop Linuxon, amilyet te csinálsz magadnak.
Hallgass a gépedre!
Ha mégsem, akkor kb 20-25 pontban írd le, hogyan jutott el a telepítés ahhoz a végső kiíráshoz! Jelenleg nulla támpontot adtál. Báááár az is igaz, hogy van egy nagyszerű Látóasszony topikunk is.......
Azt a linket dobhatod amúgy, inkább keresd meg a Manjaro oldalán a telepítési segédletüket, ahol lépésről lépésre leírnak mindent.
Talán innen kiindulhatsz.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Gyermek PC játékok
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- RAPOO 7100P 1000DPI optikai rádiós 5GHz egér
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 Ti 8GB Zalman S2 TG GIGABYTE 750W
- Apple iPhone 13 Mini 128 GB Fekete 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 3600 / RTX 2060 6GB / 16GB DDR4 / 480GB SSD
- Beszámítás! Acer Predator Helios Neo 16 notebook-i9 14900HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 8GB W11
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




CPT.Pirk

