Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • májkimiki

    őstag

    válasz BoB #87268 üzenetére

    Az alap Ubuntu "szneptelenítése" az szerintem öntökönlövés. Mivel a GUI az Ubuntu Gnome is snap csomagokkal van szállítva. Kérdéses számomra, hogy egy ilyen művelet után hogyan működik a rendszer. A többiekben nem tudom mennyire van bedrótozva. Az elterjedt programokon kívűl.
    Engem csak abban zavar az Ubuntu ezen tevékenysége, hogy viszonylag sokan azért választják, mert a fősodor azt mondja. Ez a legjobb, ha Windows-ról vált valaki. Aztán szembesülnek a lassan induló FF-al és egyebek. Utána hosszú magyarázó posztok jönnek arról, hogy mi is az a Snap és miért savazzák annyian. Meg miért lenne jobb anélkül. Vagy mi ennek az új csomagolásnak a pro-ja és kontrája.
    Szóval nálam ezek, amolyan költői kérdések. Nem használok Ubuntut rendszeresen, csak néha ránézek. Én el vagyok bármivel, tényleg.
    Tegnap amolyan hirtelen öröm öntött el, hogy lehet jött egy csapat egy új projektel. Ahol Ubuntu alapokra, hagyományos csomagkezeléssel adnak egy pure Gnome felületet. Aztán látva, hogy pl.: FF is snap ökoszisztémában települ, a Chromium is és bármi más. Amit már a Canonical snap-ben terít. Jobban belegondolva egy teljesen új csomag készlet kellene, saját repokkal, karban tartókkal, stb. ... .
    Ilyet meg kapunk a Linux Mint-től, Debian-tól, Gnome-al a PoPOS-től.
    Lehet fel sem tűnt volna ez az új kis disztró senkinek, ha nem rabolok rá, mint tyúk a takonyra. :DD

Új hozzászólás Aktív témák