Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Rimuru #78597 üzenetére

    24 órája várom a csomó KDE felhasználót itt a topikba.Türelmes vagyok :)

    De az nekem nem lesz jó amit Te ajánlottál szerintem KDE kivitelben sem.
    Amit eddig kpróbáltam,
    Key-Mapper. Nem tudja a click+mouse wheel funkciót, és nem tud a a numerikus billentyűzet /*-+ gombjaira mappelni.
    xbindkeys, nem lehet azt sem feltanítani button+wheel funkcióra, 2 gombot nekem legalábbis nem sikerült, lehet béna vagyok.
    Akkor valszeg. a KDE saját mapping sem fog menni.

    Amit szeretnék,
    -egér középső gomb megnyom, marad az eredeti funkciója.
    -egér középső gomb 1 másodpercnél hosszabban nyom, akkor várakozik a görgőre, a görgő tekerésére változik a hangerő le-fel
    -középső gomb elengedésére visszaáll minden az eredeti állapotra.
    Mindezt úgy hogyha a művelet pl. egy böngésző ablakába vagy a fájlkezelő ablakába történik, az alatta levő terület ne scrollozzon mert az ronda.

    Addig eljutottam hogy a XEV az szépen kiadja az egérgombok megnyomási és elengedési kódját is, ezekkel küzdöttem 1 napig de azt amit szeretem volna az nem megy.

    A xev | grep button  parancsra gyönyörűen kiadja az egér minden kattintási és görgetési paraméterét,de ez csak a megjelenő kis ablakba igaz. Ezt a parancsot próbáljátok ki, akkor látni igazán, mit is hablatyolok.
    Ezt hogyan lehet az egész területre kiterjeszteni, mert akkor körvonalazódik a megoldás, pl. ez a kimenete az általam óhajtott
    középső gomb megnyom,
    görgő görget
    középső gomb elenged
    procedúrának:
    tibi@TibiXubuntu:~$ xev | grep button
      state 0x10, button 2, same_screen YES
        state 0x210, button 4, same_screen YES
        state 0xa10, button 4, same_screen YES
        state 0x210, button 2, same_screen YES
    És ezt greppel szűrve, slepp-pel késleltetve, majd kiküldeni a mapperre, és meg is van.

    Csak ez nekem szerintem túl nagy falat, de még nem adtam fel.
    Mindenképp valahogy az egér műveleteket kellene elcsípni de ez nekem nem megy, már próbáltam más módon is kinyerni ezeket az egér paramétereket de nem sikerült.

Új hozzászólás Aktív témák