Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz Rodemkin #62368 üzenetére

    Rodemkin

    Köszi, de addigra már megtaláltam, illetve ki is néztem, hogy pontosan milyen témákat használ, így implementáltam a másik disztrire is. Az AUR-t persze használom, csak ugye nehéz telepíteni, ha nem tudni pontosan, hogy az a téma melyik csomag része, de kiderítettem még aznap estére :)

    ubyegon2

    Még aznap kideríttem, hogy mely témákat használom illetve melyik csomagban van. Fel is raktam az ArchLabs-ot, beállítottam minden ahogy kell örültem neki veszettül, erre kiderül, hogy ennél megint jelentkezett a userrel létre nem hozható ékezetes mappa gond. Sudo-val persze megy. És a múltkor kitalálta és működött megoldás ennél nem hatásos, úgyhogy mehettem vissza az ArcoLinuxB-re. Nem tom, hogy mivel tud többet a grafikus felületű telepítők, amiknél az angol megjelenítésű nyelv és minden más magyar, mint a szöveges telepítőknél. Tán a user-t más kapcsolókkal hozhatják létre? Mert ugye root joggal létrehozhatóak az ékezetes mappák...De most már kezdek agyf--zt kapni. Annyi haszna volt, hogy így kipróbáltam a Gnome Disk programot, ami amellett, hogy jobb a Gparted-nál képes adott partícióról image-et készíteni, így visszaálláskor az Arco usb installert elindítottam, majd restore-oltam a komplett / partíciót, és kompletten mindent visszakaptam bit pontosan. Mondjuk volt egy kis gubanc, mert miután megcsináltam az image-t, utána az Archlabs újrapartícionált, én meg hiába tettem vissza ugyanazt a struktúrát ugyanazt az UUID-et már nem kaptam vissza, így image restore után meg is halt bootkor, úgyhogy az fstab-ban az új UUID-kre kellett átírni, de amúghy a restore szépen pár kattintással végigment, és nem kellett telepíteni, másolgatni konfigokat. Már majdnem olyan profi megoldás ez, mint ANdroid-on a TWRP-s mentések.

Új hozzászólás Aktív témák