Hirdetés

Aktív témák

  • rothfb

    veterán

    válasz tyavika #1951 üzenetére

    Én a tv adásokat széles 4:3-ban nézem. Sz4:3. Van az én tv-men ilyen. Ez kicsit kiszélesíti a képet, pont látszódik még alul-felül a lényeg és a fejük nem lesz annyira tojás. Tehát nem 16:9-ben és nem 4:3-ban. Ez amolyan köztes megoldás. Aztán a 16:9-es dvd filmet nem kell minden esetben kiraknia teljes képernyőre a tv-nek, de semmilyen tv-nek. Ugyanis van 2:35-ös és 1:85-ös szélesvásznú film. Az 1:85-öst kirakja, a 2:85-ösnél marad csík alul felül. Ha jól tudom legalábbis. A lényeg, hogy a filmet mindig rendes arányban fogod látni. Aztán vannak a szélesvásznú divx filmek. Ezeknél pl ki kell tennem széles funkcióra... Ilyen is van. Van 16:9-es, 4:3-as, széles 4:3-as, széles és még valami ha jól emlékszem... A sony lejátszódat meg felejtsd el, ha jól értem ez egy mini hifi, ami felét sem tudja funkciókban, mint egy csak divx-es dvd lejátszó. A hdmi kimenetnek még utána kell nekem is néznem, mit érdemes venni, mert ugyan nekem van egy hdmi kimenetes yamada mi220x lejárszóm, de nem hdmi-n van összekötve a tv-vel. Ráadásul nem is az lcd-nél van. Van egy másik tv-m is, egy crt. Az alatt van, az is szélesvásznú, 16:9-es, de nincs is rajta hdmi. Samsung lcd-m alatt egy yamada 6700-es van, de azon meg még nincs hdmi...



    [Szerkesztve]

Aktív témák