Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Larry303

    addikt

    válasz Kkocos #9895 üzenetére

    te tisztában vagy azzal, hogy a felbontás mint amolyan számítástecnikai fogalom mit takar??? mert akkor tudnád, hogy kb 2x de inkább többször részletesebb egy hasonló méretű lcd panel...sztem ameddig ennyire vagy tisztában a technologiával addig menj át read only üzemmódba!!!!

    https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

  • kugyu21

    senior tag

    válasz Kkocos #9895 üzenetére

    "kisseb kijelzoju" ???
    Hm - Létezik már 52"-os CRT???

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Kkocos #9895 üzenetére

    Ha nem érdemleges a témához a szöveg, akkor on-olj, ha csak fikázni van kedved, akkor inkább ne offolj.

    Először is a fő kérdés az, hogy mire szánod a TV-t. Az LCD és Plazma TV is első sorban HD anyagoknál brillirozik. Ha te leragadtál a sima analóg SD felbontású TV nézésnél, akkor tényleg jobb, hogy a CRT-nél maradtál. Csak az a probléma, hogy amikor HD csatornát akarsz majd nézni, akkor már semmiféle előnye nem lesz a CRT-nek. Az LCD és a Plazma is nagyon jó képminőséget tud nyújtani, ráadásul nagyobb képátlóval, sajnos a mai CRT-k többsége már elég gyenge minőségű, nincsenek ott, ahol a 5-6 éve a csúcs CRT voltak, a komolyabb TV gyártók már nem foglalkoznak a CRT-k fejlesztésével, ezért a csúcskategóriás CRT-k eltűntek a boltok polcairól.

    Ami az LCD vs. Plazma témát illeti, ott pro és kontra vannak érvek, nem egyértelműen jobb a plazma TV (ghosting, beégés, fogyasztás, melegedés, vibrálás, esetenként a zúgás például mind-mind a hátránya). Nálam most van tartós teszthez kölcsön egy Samsung LE-40A456-os LCD TV, anélkül, hogy lelőném a poént, szerintem átlagos felhasználásra ideális készülék, ár/értékben a helyén van, és én legalábbis nem vennék helyette plazmát ebben az árban (~230e Ft-ért kapható már). Ha a számítógép / konzol használat nem lenne opció, akkor kicsivel többért már inkább egy Pana TX-42PX80E / PV80E-t vennék, de mivel érint, ezért inkább ezt választanám magamnak.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák