Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    @Speed:

    Ha számítógépről csak videókat akarsz lejátszani, akkor nem feltétel a FullHD felbontás, ráadásul nem csak kicsit kell odarakni magadat, mert egy 37'' FullHD TV olyan 320e Ft-től kezdődik, és a FullHD-ből fakadó előnyöket csak akkor veszed észre igazából, ha 2 méternél közelebb ülsz hozzá.

    Az LG 37LC3R-t helyett én inkább akkor már a 37LC51-et ajánlom, ez újabb modell, képminőségben és csatlakoztatási lehetőségek terén veri az elődjét: [link].

    Hogy melyik a jobb választás, egy 32'' Samu, vagy a 37'' LG? Ezt neked kell eldönteni. A nagyobb képátló mindig jobb, szerintem. A Samunak jobb a feketéje, az LG-nek jobbak a betekintési szögei és a színei, legalábbis szerintem.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @Zsotie

    Szerintem végy egy DVI-HDMI kábelt, és azzal kösd össze a TV-t és a számítógépet. Szerintem a kábel vagy a csatlakozások körül lehet valami hiba...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz chros #4 üzenetére

    AZ LC2R és LC3R kifutó típus, tehát az ára leginkább a kereskedőtől függ, mekkora engedményre hajlandó, hogy megszabaduljon tőle. Akkor amit még tudok javasolni, az a Samu LE-40R81-ese, kb. az is 300e Ft, vagy kicsivel alatta.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz N4r4ncs #5 üzenetére

    Ha számítógépre használod, vagy olyan helyen, ahol nincs távol a TV, akkor nem így van. Ha csak filmet nézel róla, akkor igen.

    Én is 2 méterről nézem legtöbbszőr a 42LF65-öst, mivel monitornak használni ilyen távolságból lehet.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz chros #9 üzenetére

    Akkor a Samu és a Sony TV-ket hanyagold, mivel ők ebben a kategóriában ilyen mérettel dolgoznak. :)

    Ha LG-t akarsz, akkor marad az LC2R/LC3R/LC25R, illetve a megbarátkozás a PiP-telen LC41/51-el.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Naota #16 üzenetére

    Csak egy ötlet: A TV menüjében állísd be, hogy PC van rádugva a HDMI csatira.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz djsunny #18 üzenetére

    Minden LCD TV falra akasztható? Úgyértem minden LCD saját talpa leszerelhető és szabvány szerint van hátul kialakított furat a falra akasztáshoz?

    Az elsöprő többség igen. De egyes típusoknál szükség lehet egy külön megvásárolható falitartóra. A legbiztosabb az, ha a kinézett típusnak letöltöd a netről a kézikönyvét, abban álltalában le van írva miként és hogyan akasztható fel az adott típus.

    Nem gáz a melegedés szempontjából ha falra van akasztva (0 hely a szellőzésnek)?

    A TV nem hátrafelé szellőzik, hanem alulról-felfelé, ha megnézed a kiállított LCD TV-ket a bevásárlóközpontokban, akkor láthatod hogy a szellőzőnyílások általában a TV alján és tetején foglalnak helyet. Tehát arra kell ügyelni, hogy a TV alatt és felett legyen elég hely a levegő mozgásához.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kazmerr #21 üzenetére

    Nekem igazából az lenne a legjobb, ha még hangfalak sem lennének a tv-n, se tuner, se semmi extra hülyeség. De a képminőség az legyen ott

    Sajnos nem nyert. Ugyan a Samsung-nak például vannak ilyen monitorjai ( [link] ), de egyfelől iszonyú drága az LCD TV-khez képest, pláne, hogy csak TN+Film paneles (170° betekintési szög...).

    Eddig az LG 37LC51 a favorit, van jobb tippetek?

    Azt kell mondjam, hogy az árlimitet figyelembe véve nincs. Esetleg az ACER AT4220-ast lenne érdemes megnézni, de nem tudom, hogy az tudja-e az 1:1 pixel mappingot.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz chros #23 üzenetére

    - Tudjuk mi a kulonbseg az LC2 es LC3 kozott (a kulalakot/hangszorok elhelyezeset leszamitva) ???

    Az LC3R-ben újabb S-IPS panel van, legalábbis a technikai adatok alapján.

    - Az LC25R is tud nativ-at az 1db HDMI bemeneten keresztul ?

    Igen, tud. Ha több dolog érdekel, menj el ide: [link], majd írd be a ''Model No.'' mezőbe, hogy 42LC25R, az eredmények között legörgetve megtalálod a magyar kézikönyvet is .PDF-ben. Azt ne kérdezd, hogy miért csak a skandináv LGE oldalon működik a kereső (a magyar, az egyesült királyságbéli vagy a német LGE aloldalon a keresés nem dob ki eredményt, a svéd oldalon meg mindig megtaláltam a nekem szükséges LG TV kézikönyvét, magyarul is...).

    - es az 5000:1 -hez dinamikus kontraszt az ugye nem a hatter-fenyero allitasat jelenti (mint a Samuk-nal) ? (Cifu, a tied-re is ezt irjak ...)

    Miután a dinamikus kontraszt ezt jelenti... A háttérfény fényerejének változtatásável elérhető eredmény mindig a dinamikus. Ha a fekete minősége fontos neked, akkor inkább Samsung TV végy. Az LG TV-k S-IPS panele ilyen téren nem a legjobb, cserébe viszont a színei és a betekintési szögei (szerintem) jobbak.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kazmerr #24 üzenetére

    Izlések és pofonok, és a mostani TV-m előtt egy Belinea 20''-os LCD TV-n játszottam, ami 8ms-os volt. Ott se volt soha gondom a gyors mozgással, és most sincs. Késhegyre menő vitákat folytattunk anno az SG fórumában, hogy van-e értelme a 4ms-os, meg 2ms-os LCD monitoroknak, és hogy kell-e 60Hz-nél nagyobb képfrissités.

    A végeredmény az lett, hogy a über-szuper harc-core gamereket sose lehet meggyőzni arról, hogy nincs sok értelme 8ms alatt és 60Hz felett küzdeni. A legjobb az volt, amikor azzal jöttek, hogy ők látják még a 100 és a 120fps között a különbséget, vsync on beállítással, 100Hz-en futó CRT monitoron. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kazmerr #29 üzenetére

    Már csak annyi kérdésem lenne hogy mi lehet a különbség a 37LC51R és a sima 37LC51 között?

    Én csak egyfajta LC51-ről tudok.

    Uhh a samu monitor durva, de az is csak 8ms-es.

    Plusz ugyanúgy 1366x768-as a felbontása, tehát teljesen értelmetlen azt venni, amikor hasonló árért már R81-es LCD TV-t lehet venni, ami ráadásul nem TN, hanem (S-)PVA paneles. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kazmerr #33 üzenetére

    Egyébként én sem értem a hardcore gamereket, de azt alá kell írni, hogy ha rááll a szemed a 100Hz-re, akkor utána jobban fáraszt a 60Hz crtnél, és ha bemész egy üzletbe tv-t venni, akkor a 100Hz-es crt tvknek valahogy megnyugtatóbb képük van ha mellettük figyel egy 50Hz-es.

    Ezt nem is vitatom, hiszen erről szól a CRT technológia. Ezért kell LCD TV-t venni, ahol a Hz csak a képfrissitést határozza meg, nem azt, hogy nagyon vibrál-e a kép, avagy csak kicsit vibrál. Viszont nekem ne mondja, hogy látja a 100 és a 120fps-t között a különbséget 100Hz-es CRT-n, vsync on mellett. Fizikai képtelenség. :)

    A gyorsasághoz meg az 50/60Hz is tökéletes, ha nem hiszed nézd meg a Forza 2-őt vagy a Gran Turismo-t PS-en vagy Boxon. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kazmerr #35 üzenetére

    Az adott árban sajnos nehezen, főleg hogy a számítógép miatt az 1:1 pixel mapping létkérdés. Köszönhetően annak, hogy a gyártók ezt a dolgot sokadlagosnak tartják, így a technikai paraméterek között csak elvétve jelzik (én eddig egyedül az LG brossurájában láttam feltüntetve), sőt, sokszor még a kézikönyvben sem szerepel, hogy DVI-HDMI-n keresztül tudja-e az 1:1-et. Szóval a biztos az lenne, ha vinnél a hónod alatt egy DVI kimenetes laptopot, és kipróbálnád a boltban... Ami ugye több okból is vérzik (kell egy ilyen laptop, és hajlandóság a bolttól, hogy engedélyezze ezt). Így marad a találgatás, ami kínos, ha pofára esel (Johán barátom így járt a JVC TV-jével, ami konkrétan elromlik, ha DVI-HDMI kábelel számítógépet kötsz rá, és csak szervízes emberke segíthet, mellesleg pedig a gyártó által ismert típushiba a jelenlegi szériánál..), vagy az erősen szűk kör, amiről lehet tudni, hogy működik jól.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz szab.tam #37 üzenetére

    még az előző arcivban írtad, hogy valamelyik samu tn-paneles. nemá'!!!
    gyártanak még lcdtv-t nem pva vagy spva panellel??? én mindenkinek azt mondtam, hogy az a múlté...


    Naná hogy gyártanak. Csak nézd meg a betekintési szögeket. Persze főleg az árérzékeny alsó méretkategóriában (20'', 26''/27'', 32'', esetleg 37'') jellemzőek, de elvétve a nagyobb TV-k között is találkozni velük.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #40 üzenetére

    etszik hogy van benne egy 80G vinyó!

    Ugye tudod, hogy az csak a TV-ről való felvételre és visszajátszásra használható?

    Csak az az egy gondom van vele hogy csak egy HDMI bemenet van rajta.Az nagy gond?

    Igen vagy nem. Gond, ha több HDMI-s cuccot akarsz rákötni (számítógép, konzol, esetleg asztali lejátszó). NEm gond, ha pl. olyan erősítőd van, amin van 2-3 HDMI bemenet és 1 HDMI kimenet.

    Azon az egy HDMI-n is tudja 1:1-et ha gépet kötök rá?

    Lent belinkeltem a svéd LG oldal keresőjét, ott meg tudod nézni a TV kézikönyvét magyarul .PDF file-ban. Abban benne vannak az ilyen dolgok, egyébként igen, elvileg tudnia kell (az LC2R tudja).

    Full hd és nem full hd között mekkora a különbség ha gépet kötök rá és mondjuk játszom rajta,mert ha elenyésző akkor azért nem veszek full hd-t,mert másnál még ugy sem tudnám kihasználni!

    Ha nem zavar, hogy nincs nagy felbontás, akkor nem probléma. Ha viszont pl. egy 1680x1050-es TFT-ről állsz tovább, akkor zavaró lehet a kisebb felbontás. Ez egyéni ingerencia. A FullHD alaphelyzetben természetesen jobb választás, hiszen nagyobb felbontás = szebb kép, de egyfelől ugye drágább, másfelől a nagyobb felbontás erősebb gépet is követel.

    D-sub és HDMI kreresztüli géprákötésnél nagy a különbség a kettö között (a gép a tv közelében lenne)?

    Képminőségre megfelelő kábel esetén nem valószínű. De DVI-HDMI-vel sokkal egyszerűbb az élet.

    Egy lcd tv-re ha rákötöm a számitógépet kapok olyan minőséget mint egy lcd monitornál?

    Attól függ milyen TV-t hasonlítasz milyen monitorral össze. Egy gyenge, olcsó TV nyilván nem fog olyan minőséget produkálni, mint egy csúcskategóriás monitor. Ugyanez fordítva is igaz, egy 42'' Samsung vagy LG FullHD TV-hez képest egy TN paneles monitor sehol sincs...

    Amúgy pedig ugyanazokat a technológiákat használják, tehát ilyen téren különbségekre ne számíts.

    3,5 m-re ülök a tv-től akkor mekkora tv ajánlott?a 42 már tul nagy nem?

    Ismét egyedi ingerencia. 42'' FullHD esetén én személy szerint két méternél messzebbről már nehezen olvasom el a szabvány betüket. HD esetén ez 3-4 méterről sem okoz gondot. Ha 3.5 méterről használod viszont, akkor szerintem elég lesz a HD.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz N4r4ncs #42 üzenetére

    Cifu: Ez egy 1080p-t használó konzol vagy BD film esetében is így van?

    A FullHD felbontásából eredő előny teljes kiélvezéséhez bizonyos látótávolságon belül kell lenni, ez egyénfüggő, kinek milyen a szeme, de általánosságban egy 40'' v. 42'' TV esetén 2-3 méter körül van. Olyan 3 méternél messzebbről már én sem igazán tudok különbséget tenni a saját TV-m esetén a HD ill. a FullHD felbontás között.

    Amúgy nem tudom láttad-e már a Sony azon tipusát amin fel van tüntetve az 1080 de nem fullHD és felbontásnál is 1366x768 -at írnak,ez hogy lehet?

    Ott van a nickem alatt a logout blogomra mutató link. Olvasd el. 1080 esetén nem mindegy, hogy 1080i vagy 1080p. Attól, hogy egy TV csak 1366x768-as felbontást tud, attól még fogadhatja az 1080i, sőt az 1080p jelet is. Legfeljebb lekonvertálja a saját felbontására...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz N4r4ncs #44 üzenetére

    Annyi, hogy tudja értelmezni az 1080p felbontású jelet, ha megnézed, a Sony oldalán is a videojel alatt találod meg. Értelemszerűen megjeleníteni 1:1-ben nem tudja, tehát le fogja skálázni a saját felbontására, de legalább nem kapsz fekete képernyőt sem, ha valamiért 1080p jelet küldesz neki...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ceko #51 üzenetére

    Egy apró, de fontos dolgot kihagytál: mennyit szánsz rá?

    Ha LG-t akarsz, akkor szerintem egy 42LC51-el nem jársz rosszul.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ceko #55 üzenetére

    Ez olyan dolog, hogy ha egy Skoda topicba kérdezed meg, hogy mit végy, Skodát vagy Seat-ot, akkor ott a Skodát fogják favorizálni. A Seat topicban meg a Seatot. :)

    A plazma szvsz inkább a TV nézésre jó, nagyon jó általában a kontrasztaránya, többségének jók a színei. Viszont a plazmák egyes típusainál néha észrevehető némi vibrálás, ami zavarhat egyeseket. A plazmák számomra negatív tulajdonsága pedig a felbontásuk. Akárhogy is nézzük, 1024x768 az 1024x768, és nem 1366x768. Harmadával nagyobb a felbontása az LCD TV-knek (a FullHD-t most nem keverem ide), és a pixelek oldalaránya 1:1. Pont.

    Egy plazma-hívűt úgyse lehet meggyőzni, hogy a nagyobb felbontás jobb. Jön azzal, hogy plasztikusabb, élvezetesebb a képe. Ami igaz bizonyos szemszögből, de nem orvosolja a felbontásból adódó problémát. Ez kb. olyan, mint amikor egy nagy felbontású képet lekicsinyítesz. Igen, eltünnek az apró recék, hibák, de a kép információtartalma sérül.

    A legjobb megoldás az lenne, ha megnéznél egy Plazmát és egy LCD TV-t is boxra kötve. Aztán az alapján majd dönthetsz. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #59 üzenetére

    Ja és hangos az a vinyó vagy csak akkor megy ha veszek fel vele?

    Én sajnos még nem hallottam üzem közben, de szerintem egy számítógép vinyóját vedd alapul. Nyilván van üzemi hangja a felpörgetéskor, ill. amikor ír/olvas.

    És kb mennyi időt lehet vele velvenni mennyire elég az a vinyó?

    Mintegy 20 óra ''jó'' minőségű, vagy 33 óra ''normál'' minőségben, legalábbis a hivatalos információk szerint.

    Amugy nem linkelted ki a svéd keresőt de nem is kell mert a magyar oldalon is kidobja nekem a használati utasításokat!

    A #30.-as hsz.-ben volt, teljes 11. hsz.-el lejjebb, mint említettem. Ha ennyit nem tudsz visszaolvasni, az a te bajod...

    Megnéztem ezt de azt hogy 1:1 azt hól és hogy szokták kiírni?

    Magyar nyelvű felhasználnói kézikönyv 26-os oldal.

    A D-sub-on keresztül is 1:1-ben megy amugy?

    Igen, de 1360x768-as felbontásban, a két szélen 3-3 pixelsor fekete lesz.

    A kérdésem hogy van-e olyan minősége mint egy lcd monitrnak én Lg42LC2RR-re gondoltam mondjuk egy nem csúcskategóriás monitorral összzehasonítva?

    A válasz az előző válaszból már sejthető: technikai szempontból igen, ugyanazt tudja nyújtani. Ami miatt mégis nehéz összehasonlítani, az felbontásbeli különbség. A monitor 20-22'' esetén is már 1680x1050 pixeles felbontást nyújt, az LCD HD TV viszont 1366x768 pixelt a képátlótól függetlenül. Értelemszerűen minél nagyobb a képátló, a HD TV esetén annál nagyobbak lesznek a pixelek, ez pedig közelről való nézés esetén negatív tényező lehet.

    A 3,5 m azért kérdeztem hogy nem kevés-e a 42-höz mert itt korábban már olvastam hogyha túl közel vagyunk akkor rosszabbnak látjuk a képet tv-adásokra gondolok meg film nézésre!

    Egyéni szokás kérdése, én legtöbbször 2-2.5 méterről nézem a saját 42'' TV-m, de az FullHD. A bevásárlóközpontokban a képátlót és a nézési távolságot azért ki tudod próbálni, ha a megfelelő távolságra hátrálsz a kiállított TV-től.

    Mert ha bemegyek egy áruházba és egykét métterről nézem akkor rossz a kép ha meszzebb megyek már élvezhetöbb!

    Felteszem a problémád, hogy közelről pixelesnek látod a képet. Erre ekkora képátlónál csak a FullHD TV-k jelentenek megoldást. Ha nagy képátlójú sma HD felbontású TV-t veszel, akkor hozzá kell szokni, hogy nem szabad 1-2 méterről nézni. :)

    42-es nem nagy 3,5 m-ről ebből a szempontből (tv és dvd nézésnél)?

    Ismét: egyéni dolog. Szerintem HD TV-hez 3.5 méterre jó a 42''. Túl nagynak semmiképpen nem nevezném.

    Milyen erősitőre gondoltál amin lehet 2-3 HDMI is?

    A mostani középkategóriás erősítők többsége már mind rendelkezik ilyennel, az enyém pl. így néz ki hátulról: [link], látható bal oldalt felül a két HDMI bemenet és egy HDMI kimenet.

    És ez az LG 42LC2RR jó választás vagy ennyiért már kapnék sokkal jobbat is?

    Az LC2RR kifutó széria, ezért ilyen olcsó. Ha sokat nézel TV-t, és a beépített Timeshift funkciót meg a 2 tunert kihasználnád, akkor jó vétel lehet, de egyébiránt nem egy best buy típus. A 260e Ft körüli árában az adott feltételeknek megfelelő TV nincs a piacon. Az LG 42LC51 290e Ft körül van, újabb panelel, újabb elektronikával, ha nem érintene a beépített merevlemezes felvevő, akkor inkább erre beszélnélek rá.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz [xlt] #60 üzenetére

    Nem írtad le, hogy mire akarod használni. Ha csak TV-nézésre, DVD-lejátszásra, esetleg konzolra, akkor pl. nem érdekes az 1:1 pixel mapping, ha viszont monitorként is akarod használni, akkor ez is fontos.

    A Samsung LE-32R32-ről mindenképpen lebeszélnélek, nagyon régi típus, nem véletlenül ilyen olcsó. Az LG LE2R típusa is kifutott, ezt sem ajánlom tiszta szívvel. A Panasonic LE7 szériája után már többen érdeklődtek a topicban. Neked is azt tudom javasolni, mint nekik: nézd meg lehetőleg élőben a típust, ha lehetséges, akkor egy teszt DVD-vel (esetleg HD filmel), ha tetszik, amit látsz, akkor vedd meg nyugodtan. A korábbi 5-ös szériájú Pana TV-k biztosan nem támogatták az 1:1 pixel mappingot, azt nem tudom, hogy a 7-es széria hogy van ezzel, tehát ha számítógépet akarsz rákötni, akkor ezt mondjuk valahogy ki kellene próbálni vagy meg kéne tudakolni vásárlás elött.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz [xlt] #63 üzenetére

    A Philips sem rossz választás, bár egy kicsivel többért már 32PF5331-est is kaphatsz, az pedig egy klasszissal jobb azért a 3302-esnél. Szerintem. :)

    A Philips vs. Panasonic közötti választás szerintem már rád tartozik.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz [xlt] #65 üzenetére

    A saját véleményem ez. Viszont azt javaslom, hogy ha lehet, te is menj el valamelyik bevásárlóközpontba, ahol láthatod ezt a TV-t. A végső döntés a tied legyen, hisz előfordulhat, hogy neked más izlésed van, mint nekem. ;)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #68 üzenetére

    Megnéztem a magyar kézikönyvet a 26 oldalon.Konkrétan nem találta az 1:1-bent írták volna.De ezt írták:

    Az a 25.-ik oldal, nézd meg a lap alját...
    A 26.-ik oldalon két táblázat van az RGB/HDMI felbontásokról, a bal oldali vonatkozik a 42LC2RR-re, itt fel van tüntetve az 1366x768-es felbontás.

    Azt írtad hogy az már kifutott szériae ha veszek egy ujjabbat nemsokára az is kifutoto széria lesz mert mindig kihoznak egy ujjabbat nem?

    A fejlődés már csak ilyen. :)
    De per pillanat kifutó típus, mivel már jóideje nincs gyártásban, az LC4x/LC5x széria kb. 4-5 hónapja váltotta le.

    Az a 42LC51 mennyivel ujjabb?Azt írtad hogy más panel meg más elektronika!De mondjuk az mit jelent képminőség szempontjábol?Nagy a különbség a kettő között vagy csak a hozzáértöbbek veszik észre az ilyen laikusok mint én nem?

    Egy 42LC2R van egy ismerősnél, ahhoz képest szerintem szebbek a színei, és valamivel hatékonyabb a dinamikus kontrasztja. Ettől függetlenül nem azt mondom, hogy az LC2R annyival rosszabb, hogy nézhetettlen, de kétségkívűl gyengébb valamivel.

    Az a lényeg legyen szép képe ha tévét nézek ha dvd-t nézek meg rá lehessen kötni a gépet és legalább legyen olyan képe mint a mostani monitoromnak ami egy szintén ctr monitor (max felbontása 1280x1024).

    TV nézésnél mindenképpen lesznek kompromisszumok, ''köszönhetően'' annak, hogy egy szép nagy képernyőt fogsz nézni, amin a TV szolgáltatód által biztosított jobb-rosszabb minőségben prezentálják az adást. Az is kompromisszum lesz, hogy vagy kétoldalt lesz szürke csík (a szervíz menüben ugyan átállítható feketére, az LC4x/5x esetén úgytodam alaphangon fekete az alapbeállítás), vagy a kép lesz torz, vagy a kép teteje és alja lesz levágva.

    DVD esetén biztos nem lesz ok panaszra, számítógép pedig... nos itt apró probléma lehet, mégpedig a távolság miatt. A szemedtől függ, hogy milyen távolságból tudod majd elolvasni a betüket a képernyőn, lehet hogy közelebb kell ülnöd, hogy el tudd majd olvasni. Ahogy már írtam, képminőségre biztos nyújtja azt, amit egy átlagos LCD monitor, ami téren nincs biztosíték, hogy tetszeni fog, az a nagy képátló és a megfelelő nézési távolság belövése.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz micilacko #73 üzenetére

    Ha TV-zésre kell, akkor én a Samu R81 és az LG LC55 között választanék.

    Az LG-k között mi a különbség??

    LG 37LC55: Az LG jelenlegi belépőszintje, beépített DVB-T tunerrel (az LC51-ben nincs DVB-T tuner)
    LG 37LZ55: LC55 más néven.
    LG 37LB1DB: A LG felső kategóriás HD felbontású TV-je volt, 2 tunerrel rendelkezett (PiP esetén két TV adót is nézhetsz). Kifutott széria.
    LG 37LC3R: Az LG középkategóriás HD felbontású TV-je, kifutott széria.

    Minden LG feketéje rosz???

    Az S-IPS panel miatt igen.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Winzsolt #74 üzenetére

    Kissé bizonytalannak tünsz. :)))

    Ha már ki adsz ennyi pénzt, nem árt azért, ha tisztába vagy vele, hogy mire is megy el, nem? :)

    Én ebben az árkategóriában a 32''-osok közül az LG 32LC51 vagy a 31LC41-et ajánlom, ha számítógépet is rá akarnak kötni.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #76 üzenetére

    A tv nézésre visszatérve digi tv-m is van és ott megnéztem a menüjében át lehet állitani az adást 16:9-esre!

    Ha a TV csatornák 95% 4:3-as képarányú, akkor hiába...

    Ha HDMI-n keresztül kötöm rá a gépet akkor az a hsnot is átviszi nem?

    Attól függ, hogy mire gondolsz. A HDMI-s DVD / Blu-ray / HD DVD lejátszók, és set top boxok esetében igen.

    PC esetén a DVI-HDMI összekötés esetén csak kép megy át, hang nem.

    És az 5.1-et is?

    Azt is átviheti, a forrástól függően. Viszont a TV csak sztereo hangszórókkal bír, tehát szükséged lesz egy házimozi hangfalrendszerre, hogy élvezni is tudd.

    És kb mennyibe kerül egy olyan erősitő mint a tied?

    70-80e Ft. Plussz hozzá a hangfalak (egy 5.1-es hangfalszett ára olyan 50e Ft-től a csillagos égig), plusz a kábelek (~10e Ft-től a csillagos égig).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Winzsolt #80 üzenetére

    Csak sajnos ugyanaz a probléma vele, mint a hangfalaknál: istenigazából otthon fogod csak meglátni (hallami), hogy mit is kapsz a pénzedért. Hiába nézed (hallgatod) meg egy boltban, az nem ugyanaz, mint ami otthon lesz... :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Winzsolt #81 üzenetére

    Ne itt offoljunk.Itt válaszoltam: [link]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #84 üzenetére

    A HDMI-t a gép összekötésével gondoltam,de ha csak képet vissz át akkor nem jó azt hittem hangot is,mert a gépet sehogysem tudom rákotni az erősítőmre ugy hogy 5.1-ben szoljon.

    Talán az új ATi HD sorozatú videókártyáknál van az, hogy átviszi az már a hangot is, ha jól tudom. De a DVI-HDMI kábeles összekötésnél ez nem fog működni, ha jól tudom az ATi-nak saját spéci átalakítója van, ami csak hozzá jó.

    Az erősítőmen nincs külön csatornás bemenet csak koax vagy optikai az 5.1-hez a gépen meg nincsenek ezek csak külön csatornás!

    Milyen hangkártyád van? A legtöbb alaplapi hangkártyán is van optikai kimenet már.

    Különböző oldalakon megnéztem a LC2RR árait (olscóbbat.hu,árukereső.hu).És hogy van az hogy a legjobb ár 260 a legrosszab egy másik üzletben már 446!Hogyan lehet ekkora különbség?

    Egyszerű üzleti modell. Ha például raktáron van neki az adott típus, akkor előfordulhat, hogy az adott piaci ár már a beszerzési ár alá ment, tehát egyszerűen drágábban vette meg a bolt, mint amiért mostanság a többség árulja. Vannak boltok, akik ilyenkor nem csökkentik az árat, reménykednek, hátha valakire sikerül rásózni a régi árért. Az is elképzelhető, hogy egész egyszerűen nem frissitik a kifutó típus árát, nem csökkentik, mivel úgysem fogja senki sem keresni már, a rendszerben meg még benne maradt a régi árral...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Thom! #86 üzenetére

    Ha a videókaridon csak D-Sub kimeneted van, akkor felesleges D-sub -> DVI -> HDMI átalakítással vesződni, mivel a VGA kimenet egyirányú, tehát az előnyeit úgysem fogod élvezni, a töbszörös D/A átalakítás meg csak a minőség romlását eredményezheti. Akkor már maradj inkább a sima D-Sub kábelnél és a TV D-sub bemenét használd.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Raven_x #88 üzenetére

    Grat az új TV-hez! :C

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kohary #87 üzenetére

    Nem igazán értek hozzá, de ha jól rémlik a te TV-d forgatórésze a talphoz vonatkozik, tehát a falicsatlakozóktól nem nagyon várhatsz csodát... A falra való felfüggesztésnél ezt elveszíted.

    Esetleg olyan ''tálcás'' karos TV tartókat nézz meg, amelyekre rá lehet rakni a TV-t talpastól.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Winzsolt #97 üzenetére

    Az LC41 és 51 között a beépített hangszórókban illetve a desingban vagy eltérés. Ennyi.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz [xlt] #101 üzenetére

    Hát... mókás. Tiszta szívvel az LG 32LC41/LC51-et tudom mondani, azzal a legtöbben elégedettek voltak a topicban, és amennyit én is láttam belőle, az is alátámasztja a véleményem.

    A Panasonic 32LE7 után többen érdeklődtek, technikai adatai alapján nem tűnik rossz vételnek, de őszintén szólva én személyesen még nem láttam. Az LG legnagyobb hibájának a nem olyan tökéletes feketét tudom felhozni, e téren a panasonic jobb lehet, és ha jól rémlik te nem akarod számítógépre kötni, tehát az 1:1 pixel mapping hiánya téged nem érdekelne. Így hirtelen a listából én még ezt tudnám kiemelni.

    Johán barátomnak a JVC 32A70-el is csak egy baja volt, hogy ha DVI-HDMI-vel rákötötte a számítógépet, akkor az elektronikája fejre állt. Esetleg ezt is meg lehetne nézni.

    Így hirtelen ezt a három típust említeném meg akkor.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz gabo01 #106 üzenetére

    Karácsony még messze van, ki tudja milyen új modellek jönnek még ki, és milyen árak lesznek. Viszont a karácsony előtti vásárlástól én óvnálak. Menetrendszerű lesz a raktárhiány a prominensebb készülékekből... :\

    Külföldről behozni TV-t csak akkor éri meg, ha tényleg annyival olcsóbban meg tudod úszni (ilyen képátlónál már elképzelhető), a garancia terén a legegyszerűbb, ha felhívod vagy e-mailezel az adott gyártó itthoni ügyfélszolgálatával.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz djxp01 #107 üzenetére

    Érdekes jelenlenség, a DVI-HDMI kábel az 1. HDMI csatiba van bedugva?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz djxp01 #120 üzenetére

    DVI csatlakozó van a TV-n? :F
    Na mostmár teljes a káosz nálam...
    A D-Sub és a DVI esetén elvileg rövid kábelnél nem lehet komoly különbség, de a DVI mindenképpen jobb megoldás.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz gabo01 #121 üzenetére

    Az F86-os még annyira nem mozgat meg (többé-kevésbé egy felső kategóriás M86 modell), ami érdekes az az F96, ez már LED technológia, 10 bites színmélység és a többi. Csak ez sajnos 52''-tól felfele lesz. :(

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz gabo01 #124 üzenetére

    Olyat, mint az F96 még biztos nem, mert ennél már a LEDek fényereje egyenként is változtatható (ezért irogat a Samu 100.000:1-es kontraszt arányt rá). Várni nagyon nem érdemes. Év végén, jövő év elején egy ilyen LED-es TV lehet a csúcs, egy évre rá meg már jönnek az OLED LCD TV-k, vagy a SED kijelzők... szóval csak technikai fejlődés miatt nem érdemes szerintem várni... Inkább végy egy közepes 46''-os LCD TV-t most, és két év múlva cseréld le, minthogy veszel most egy méregdrága csúcsmodelt, amit 2 év múlva egy középkategóriás oda-vissza ver képminőségben, tudásban, mindenben... Szerintem.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz limpeti #144 üzenetére

    Nem ugyanolyan. Az LC41 esetén befele dől az alsó szegély, az LC51 esetén kifelé. Ezen kívűl az LC51 elvileg jobb minőségű hangszórókat kapott.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz limpeti #146 üzenetére

    Mire akarod használni?

    Általános célú felhasználásra nem rossz, egyedüli gyengéje az, hogy a feketéje az S-IPS panel miatt nem olyan mély, mint egy xVA paneles TV-nek. DVI-HDMI-n és VGA-n keresztül is lehet 1:1 pixel mappinggal hajtani, tehát számítógépre is jó rákötni. Ebben az árkategóriában szerintem nagyon jó vétel.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz tam@s #152 üzenetére

    Hát ezt nem nagyon fogod tudni megoldani...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #05304832 #165 üzenetére

    Szerintem inkább a szemedet nézesd meg először, mielőtt mások szánalmára építesz. :)

    Először is Tothbe már válaszolt neked. Másfelől ott van a Thom! által belinkelt alapozó. Olvasd át, és ha ezek után még mindig van kérdésed, akkor gyere vissza...

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz J97 #169 üzenetére

    kollégámnak LG CRT TV -je volt, 2 éves kora előtt egy picivel tönkrement. Maguk az LG szakszervízesek mondták, hogy ezek így vannak tervezve, kibírja kb. a garanciális időszakukat

    Hasonló szöveget hallottam már Sony, Samsung és Philips szakszervizestől is. :DDD

    Azt sem tudtam kideríteni, hogy az LG ezen modelje tartalmaz-e DVB tunert.

    Nem tartalmaz. Az a 32LC55 típus.
    Az új LG jelölésnél az utolsó számjegynél az ''5''-ös jelzi, hogy van benne DVB-T tuner (LC45/LC55/LF65/LY95).

    Mellesleg a Sony CRT TV -m 12 éves, soha semmi baja nem volt, ha ez számít egyáltalán valamit.

    Van a szüleimnél egy LG két kazettás magnó, még 1984-ben vették Ausztriában, gyerekkoromban azt hallgattuk folyton. Még mindig jó. Szerinted van ennek köze ahhoz, hogy a mostani TV-d mennyit fog bírni?? :D

    Pls adjatok kis útmutatást, hogy szerintetek melyik lenne az ideálisabb választás.

    Ha csak HTPC-ről használod majd videónézésre, akkor is jó dolog az a 1:1 pixel mapping, de talán egy kicsivel kevésbé zavaró a hiánya. Itt a problémák egyik fele az, hogy a képjavító technológiák sok típusnál nem működnek, ha VGA csatiról hajtják meg a TV-t...
    A Sony ugyan PVA paneles, de kifutó típus. Ettől függetlenül annyiért, amiennyiért mostanában árulják, nem olyan rossz vétel.

    Én személy szerint mégis az LG-t választanám, ha monitornak használnám.

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #05304832 #175 üzenetére

    Ugyanis azt írod Cifu hogy 6.

    Hol írtam én ilyet?!?! :F

    A dinamikus és a statikus kontrasztnak nincs ''váltószáma'', nincs szórzó, vagy ilyesmi. Az adott kijelzőnél alkalmazott technológiáktól függ, de általában a statikus kontraszt 600:1 és 1200:1 között változik (CCFL háttérvilágítású LCD kijelzőknél). Az LCD gyártók honlapján általában megtalálható, hogy milyen statikus kontraszt értéket képvisel az adott LCD panel, aztán az alkalmazott dinamikus kontraszt technológiától függően ez akár lehet 15000:1 dinamikus is.

    Viszont a dinamikus kontraszt és a statikus kontraszt sem árulja el, hogy milyen a feketéje. Az LG által használt S-IPS panelek egyik hátránya, hogy több fény szivárog át rajta, mint az xVA paneleken, ezért a feketéje világosabb szürke, mint egy azonos kategóriájú xVA panelé.

    Meg hát a csatlakozók miatt is kérdeztem hogy LG vagy SAMSUNG mert nem mind a kettő tudja ugynazt és én ebbe már nem nagyon folytam bele de azért olvasgattam.

    LG esetén az új sorozat (LC5x / LF6x / LY95) mind VGA-n, mind HDMI-n tudja az 1:1 pixel mappingot. A Samu esetén a 8-as sorozat szintén tudja mindkét bemeneten az 1:1-et, a 7-es széria csak VGA-n.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nándika #177 üzenetére

    Ahogy alant írták, a TV-d natív felbontása 1366x768. Az ettől eltérő felbontásokat, mint minden LCD kijelző, ő is over- vagy underscan-el éri el. Ergo a legjobb képminőség mindig 1366x768-on érhető el rajta...

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Marcus_ #181 üzenetére

    Mind a Samsung LE-32R8x, mind az LG 32LC4x/5x tudja HDMI-n keresztül az 1:1 pixel mappingot, a költségkeretbe mindkettő belefér, tehát innentől kezdve egyéni izlés kérdése, hogy melyiket választod. A Samsung előnye az, hogy mélyebb a feketéje, az LG-nek jobbak a betekintési szögei (és ugyan ez egyéni izlés kérdése, de szerintem természetesebbek a színei). Mindkettőnek van optikai hangkimenete, de ez lényegtelen, ha számítógépre akarod rákötni (a házimozirendszerhez úgyis akkor a számítógépet fogod rákötni, a TV adásokat meg jelenleg még nem Dolby Digitalban nyomják...).

    Mindkettő jó válaszátás az adott célra.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz rizottó #185 üzenetére

    A 2 tuneres PiP, és társai jó dolog, emiatt tényleg dicséret illeti a TV-t. Őszintén szólva szánom-bánom, de az utóbbi időben nem figyeltem a videoton TV-kre, ha a képminősége rendben van, akkor akár jó választás is lehet, bár egy kicsit aggasztó, hogy csak 1000:1-es kontrasztarányt adnak meg....

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ssolitude #184 üzenetére

    Akkor még 1x: az LCD kijelzők sajátja, hogy egy natív felbontással bírnak. Az ettől eltérő felbontásokat saját maguk, a beépített elektronikájuk által méretezi át jól vagy rosszul (függően milyen minőségben dolgoznak). De tökéletes képminőséget csak 1:1 pixel mappingnál bírnak nyújtani...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák