- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Elkészült a nagymama hardverbefőttje
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Kiszáll az optikai meghajtók piacáról a Pioneer
- Házimozi belépő szinten
-
PROHARDVER!
Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.
Új hozzászólás Aktív témák
-
dabadab
titán
Az Amazon - a nevet megtartva - lecseréli az Oasist: az új Oasis vízálló (nem csak cseppálló, hanem két méterig, szóval nyugodtan lehet fürdőkádba is ejteni
), 7"-es kijelző, csak belső akksi, támogat BT füleseket és valamivel olcsóbb, mint az első - 250 dollárról indul a reklámos, wifis, 8 GB-s modell.
-
zsola32
őstag
sziasztok
az lehet hogy "néha" nem működik a send to kindle app?
"service returned error" hibával kidob -
Degeczi
nagyúr
válasz
Oldman2 #20190 üzenetére
Komolyabb típushibája nem volt, csak a kijelző sarkában a káva megrepedése, de az is inkább csak esztétikai, a gombjai sokáig bírják, akkut pedig egyszerű cserélni benne (még nem ragasztott, szemben a később modellekkel)
A firmware picit szegényes, kevés beállítási lehetőséggel (betűtípus is csak normál, sűrített és sans választható), de alapvetően ugyanaolyan jól használható, mint pár éve
-
Oldman2
nagyúr
Mindeközben azt ne feledjétek, hogy új, jó állapotú KK ma már nem beszerezhető.
Vagy rosszul tudnám?
-
cocka
veterán
válasz
hampidampi #20181 üzenetére
a PW3-nál csak egy kis ablak, ami görgethető.
Ja láttam. Egyetlen egyszer használtam jegyzetet, de igazából nem is lett volna fontos az adott helyre beszúrni, hanem csak olyan általános segítő megjegyzést lett volna a könyvhöz és szomorúan konstatáltam, hogy nem lehet jegyzetet írni, ha nem rendeled hozzá a könyv egy adott pontjához.
Igen a listázás is elég furcsa.
De könyörgöm én ezt emlékezetből írtam hullafáradtan.
A KK-nál jegyzet és kijelölés törlése egy egyszerű (fizikai) delete gomb megnyomása.
Igen, ezért szeretem jobban, mert a KK-nál mindenre van gombos megoldás, ami pl. érintőképernyőnél vagy sikerül vagy nem. Hogy csak egy példát említsek: ha szeretnél PW3-on screenshotot csinálni, hát akkor az kb. olyan 50-50%-ban vagy sikerül vagy nem.
A PW3 tud borító nézetet a könyveknek a könyvlistában, a KK nem.
Igen, meg van home screen view is. De én sem a borítós, sem a screen view nézetet nem csipázom.
Plusz ha már itt tartunk akkor megemlíthetjük azt is, hogy felhőben létrehozott collectionök nem szinkronizálhatók KK-ra csak PW3-ra.Most láttam, hogy már írtad: Viszont a PW3-nál működik az Amazonnal való Collection szinkronizálás, ami KK-nál nem.
a PW3 nem, csak abc szerint.
Nekem csak 2 collectionöm van összesen, szóval ezt nem vettem észre. Viszont a KK-n meg vagy 6.
-
pulpi
csendes tag
De nekem az szürkével van és nem tudok rámenni.
-
pulpi
csendes tag
Sziasztok
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy lehet e beállítani mappaszerkezetet a kindle-ben? Nekem egy régebbi típus van a 4 es. 4.1.1 van rajta. Elméletileg évekkel ezelőtt jailbreakeltem is. Csak mostmár annyi könyv van rajta plusz feleségem is használja néha, és azért nehéz megtalálni a könyveket. Nincs valami mód hogy lehessen rendszerezni a könyveket mappákba. Pl.: Sci-Fi, horror, romantikus, gyerek köny stb...
Köszi.
-
hampidampi
őstag
Apróságok, amik még nekem még eszembe jutottak:
KK-nál csak végjegyzet van, amire rá kell vezetni a kurzort és linkként a könyv végén lévő bejegyzésre ugrik.
A PW3-nál csak ráböksz a jegyzet hivatkozásra, aminek tárgya alul egy kis ablakban megnyílik.A KK kijelölés és jegyzet (highlite és note) követése viszont sokkal könnyebb. A KK-nál ugyanis teljes oldalas, amíg a PW3-nál csak egy kis ablak, ami görgethető. PW3 nem írja ki, mennyit jegyzeteltél/jelöltél ki a könyvben, a KK igen. A KK-nál jegyzet és kijelölés törlése egy egyszerű (fizikai) delete gomb megnyomása. PW3-nál kijelölésnél egy aprócska delete feliratot kell eltalálni, amit könnyű elrontani és akkor visszaugrunk a könyvbe és kezdhetjük elölről. Jegyzet törlése még nehezebb a PW3-nál, mert először az edit-be (szerkesztés) kell menni és csak onnan lehet törölni (szintén egy apró delete gombbal).
A PW3 tud borító nézetet a könyveknek a könyvlistában, a KK nem.
A KK a collectionöket is időrendbe tudja rendezi, a PW3 nem, csak abc szerint.
A KK-nál tudsz speciális karaktereket tenni a Collectionök neve elé, a PW3-nál nem. Ezt arra szokták használni, hogy bizonyos collectionök abc-szerinti rendezés esetén tuti mindig elöl legyenek. pl. a .Rejtő Jenő-t nem az R betűhöz fogja rakni, hanem az elejére. A PW3 az ilyet ignorálja és az R-hez teszi.
A KK-hoz van Calibre Collection Manager plugin, amivel lehet a Calibre-ből szervezni a gyűjteményeidet. Így például már tudsz Rejtő Jenő gyűjteményt csinálni a Rejto Jeno helyett. A PW3-nál ehhez jailbreakelni kell. Viszont a PW3-nál működik az Amazonnal való Collection szinkronizálás, ami KK-nál nem.
Szóval mindkét olvasónál megoldható a gyűjtemények könnyű kezelése, csak másképp. -
cocka
veterán
válasz
Riccsiz_h #20172 üzenetére
Háát.. nézzünk egy pár eltérést a Kindle Keyboard és a Paperwhite 3 közt.
Kijelző:
KK: nincs megvilágítás
PW3: van megvilágítás (24 fokozatos, elég jó, de teljesen nem lehet kikapcsolni)
KK: kisebb felbontás, kontrasztosabb kép, de a fehér területek inkább szürkésfehérek
PW3: nagyobb felbontás, élesebb kép, de nem feltétlenül kontrasztosabb, a fehér viszont sokkal fehérebb, amit a világítás csak fokozHálózat:
KK: a wifi csak g-s és nem enged enterprise hálózatokhoz csatlakozni
PW3: n-es wifi, enterprise-t is enged (név + jelszó)Kezelés:
KK: ahogy a neve is mutatja, nincs érintőképernyő, kizárólag billentyűzettel irányítható, a magyar ékezetes betűket képtelenség a beviteli karakterkészletébe integrálni. (legalábbis nekem nem jött össze) Gyorsabban lehet vele gépelni, ami pl. egynyelvű szótárakban történő kereséskor nagyon hasznos. Vannak lapozógombok, amik szintén nagyon hasznosak.
PW3: csak érintőképernyő van, lapozógombok nincsenek, a virtuális billentyűzet tartalmaz magyar ékezetesek karaktereket, de bevitelük körülményes, eredmény: lassú gépelés. Ok: ez egy érdesebb érintőképernyő, mint az okostelefonoké és jóval érzéketlenebb is.Szoftver:
Természetesen mindkettő megjelenít magyar nyelvű ebookokat is meg gyakorlatilag akármilyen nyelvű ebookot is.
KK: a fejezetek közti gyors ugrás megoldható a kurzor gombokkal, ami talán sokszor kényelmesebb, mint a Go to használata.
PW3: fejezetek közti ugrás körülményesebb, csak egy tartalomjegyzéklista van vagy ha gyorsabban akarsz adott pontra ugrani a könyvben, akkor ott a page flip funkció, ahol egy csúszka mozgatásával ugorhatsz adott pontokra.
KK: mind a négy irányba elforgatható a kép mindenhol, a böngészőben, a pdfeknél és a menüben is, kivéve a programokat. Active content támogatás van (azaz egyszerűbb játékokat, hasznos progikat lehet futtatni).
PW3: A kép csak könyvön belül forgatható el és csak két irányba. Active content támogatás nincs, pedig néha nem ártana.
KK: Text-to-speech és hangoskönyvtámogatás van, audible mappába mp3akat másolva, akár mp3 lejátszónak is használható
PW3: Text-to-speech csak fw patch feltelepítése után érhető el és kell még hozzá egy usbs hangkártya is meg egy micro usbre alakító kábel. Hangoskönyvek nincsenek.
KK: lassú proci, ha böngészni akarsz halál, de sokszor kényelmesebb az Article módot használni, mert a lapozó gombokkal pontosabban lehet a szövegben haladni. A böngészőben egzakt nagyítási opciók vannak, amik mondjuk nem válnának hátrányára a paperwhite-nak sem: 100%, 150%, 200%, 300%.
PW3: gyorsabb proci, több weboldalt képes betölteni, a betöltés is rövidebb idő, de lapozógombok hiányában az Article mód kényelmetlen, web módban pedig nem lehet ujjal normálisan se nagyítani, se kicsinyíteni. A nagy felbontás miatt az egyes hivatkozások baromi aprók.Ebook opciók:
KK: Csak három betűtípus van: Caecilia, Caecilia Condensed és Helvetica (nem ezeken a neveken futnak)
PW3: 10-féle betűtípus van, amiben a fenti 3 is benne van. Ezenkívül van még a friss Amazon Ember és Amazon Ember Bold (talpatlanok), Baskerville (talpas), Bookerly (talpas), Futura (talpatlan), Palatino (talpas), OpenDyslexic
KK: szótárazás könyvből körülményes mivel csak a kurzorral tudsz az adott szóig lépkedni, arról egy rövid kivonatot látsz, amit viszont ha részletesebben látni akarsz, akkor már megnyitja az adott szótári bejegyzésénél magát a szótárat.
PW3: ujjal finoman kiválaszthatod a szót és kapsz egy felugró ablakot, ahol gyorsan végiggörgetve a teljes szótári bejegyzést láthatod anélkül, hogy a könyvet be kéne zárnod, de nyilván ebből a felugróból megnyithatod a szótárat is az adott bejegyzésnél.Formátumok:
KK: kfxet nem támogat
PW3: kfxet támogat, de mivel még mindig eléggé újdonság a formátum, ezért a letöltésnél és az általam nemrégiben említett DRM okok miatt a felhőből ezeket is csak azw3-ban tudod letölteni.Na jó, egyelőre ennyi ami eszembe jutott.
-
cocka
veterán
válasz
Riccsiz_h #20172 üzenetére
a PaperWhite bár menő lenne
Ezzel a kijelentéssel én óvatosabb lennék. PW3-am is van és eddig akiknek megmutattam senki nem gondolta annyira menőnek mint én. Az egyik haver szerint szarabb olvasni, mint az okostelefont. Hát az okostelefonnal házasodott emberek ebben már semmi fantáziát nem látnak. Sőt kifejezetten gagyinak találják az ebook olvasót.
És nem is feltétlen korfüggő ez. Akit egy okostelefon vagy egy tablet bedarált, azt már nehéz meggyőzni arról, hogy miért is szemkímélőbb és kényelmesebb egy ebook olvasón olvasni. -
cocka
veterán
válasz
Degeczi #20169 üzenetére
A PW1-en még 5.6.1.1 van, az gyakorlatilag ugyanaz a felület, mint az 5.6.5-ösön ugye?
Egyébként milyen tájolásban olvasol? Álló vagy fekvő? Mert szerintem fekvőben tökéletes a margó mértéke a "legkisebben", azzal viszont egyetértek, hogy állónál viszont túl sokszor ugrik a szemed soronként, mert jóval rövidebbek a sorok.
-
zseko
veterán
Milyen formátumban 'jó' feltenni az olvasóra a könyveket? azw3, prc vagy mobi?
-
Riccsiz_h
aktív tag
sziasztok !
Főleg dokumentációk, jegyzetek olvasásához/tanuláshoz keresek e-readert és mivel már Kindlet fogtam kezemben (ismerősnek volt) és tetszett így gondoltam errefele keresgélek. Ha 10 000 Ft körül tudok rendelni külföldről (ebay) használt de hibátlan Kindle 3 Keyboardot az még megállja a helyét így 2017-ben ? Vagy érdemesebb újabbak után nézelődni.
Sajnos a legfőbb cél az hogy minél olcsóbban kijöjjek, így a PaperWhite bár menő lenne, de nem hinném hogy beleférne vagy tényleg annyival jobb ? (a háttérvilágításon kívül). Főbb dokumentum típusok pdf, docx amit használnék, de ha konvertálni kell az sem probléma. Előre is köszönök bármiféle tanácsot -
hampidampi
őstag
válasz
Degeczi #20169 üzenetére
"Tulképp nem lenne fontos az egész, ha egyszerűen lehetne margót csökkenteni: érthetetlen, miért nem adnak erre lehetőséget"
Ha jól emlékszem az volt az indok, hogy ha kicsi a margó, az megnehezíti a sorok szélén lévő szavak kijelölését. Amiben egyébként van valami (mert tényleg nehezebb), de ez megint olyan dolog, hogy hadd dönthessem már én el, ne az Amazon.
-
Degeczi
nagyúr
Akkor vezették be azt a hülye flat-design-t, ami színes LCD kijelzőn OK, e-ink korántsem, asszem a szótárkezelés sem az előnyére változott, de pl. a könyvlistáról is eltűntették a könyvek hosszára utaló (és egyben az olvasás előrehaladt állapotát is szépen jelző) pöttyöket - amik miatt aztán akkor volt a fölháborodás, h később vmilyen formában visszahozták (bár asszem nem ugyanúgy, mint korábban)
Tulképp nem lenne fontos az egész, ha egyszerűen lehetne margót csökkenteni: érthetetlen, miért nem adnak erre lehetőséget
De mindegy, elméleti, mert már 5.7.x-el vagy újabbal kijött eszközön downgrade úgysincs (a régebbieken sem egyszerű, de megoldható - vagy legalábbis az volt egy éve)
-
-
BBéci
legenda
-
Degeczi
nagyúr
Valszeg az a kulcs, h " első perctől repülőgép üzemmódban használom": emiatt gondolom frimware frissítéseket sem kapott, és vmi régi verzó maradhatott rajta, ezzel a hibával (mostanira frissítést mondjuk én sem javasolnék, nem tetszenek az újabb verziók, leragadtam az 5.6.5-nél)
Nekem azért nem válna be a szerző szerinti sorrend, mert gyakran megesik, h még olvasok vmit, aminek pár napon belül vége lesz, és már előre feltöltök vmit, amit ajánlottak - de amikor majd tényleg kellene, már a fene se emlészik a szerzőjére, csak hogy "vmi skandináv" mondjuk. Az olvasási sorrendű listában azonban ott lesz legelöl, nem kell keresgélnem.
-
BBéci
legenda
Öt perc után kikapcsol, szinte minden éjjel úgy alszunk el, a PW és én. Ennek ellenére amit előbb leírtam, az fennáll. Gondol egyet és a fedőlap rácsukása nem változtat az állapotán, bekapcsolva marad a világítás és a szöveg helyét nem foglalja el a képernyővédő képek valamelyike. Aztán öt perc után alvóba vált.
-
BBéci
legenda
válasz
Degeczi #20158 üzenetére
Jelenleg 150 könyv van a memóriájában, szerző szerinti ABC sorrendben. Dátum sosem volt beállítva, óra sem.
Jó minőségű, saját világítással rendelkező könyvolvasóra vágytam, haverom éppen kint volt Floridában, emailben megkértem, hozzon egy Paperwhite-ot. Van itthon 1400 könyvem, de a polcokon sorakozókat is inkább elektronikus változatban olvasom.
Havonta hard resetelni kell, mert a tok mágnese nem tudja lekapcsolni a világítását. Szerintem az is felborítaná az idő szerinti sorrendet. De igazából tök mindegy, nekem így megfelel, kivéve az említett hibát, ami miatt ma, több év után újra írtam ide. -
Degeczi
nagyúr
A könyvek sorrendje a listában. Talán a legpraktikusabb az "olvasási sorrend", amiben az utoljára olvasottak (ill. utoljára feltöltöttek) kerülnek a lista elejére. Ez csesződik el (érthető módon) ha a készülék dátuma visszaugrik a múltban lévő gyári alapértékre - hiszen az összes könyv olvasási dátuma a "jövőbe" kerül, bármilyen rég is volt az valójában.
Ha egyszerre úgyis csak egy tucatnyi könyv van az olvasón, akkor persze tökmindegy, de ha több száz, akkor már sokat számít. -
Degeczi
nagyúr
Ez oké, de beregisztrálás nélkül használni a többségnek (akik nem törlik a már olvasott könyveket) könnyen lehet öntökönlövés, ha egyszer resetelni kell a készüléket, és a dátuma (amit regisztrálás nélkül nem lehet beállítani) visszaugrik a gyári kezdőértékre, elrontva az olvasási sorrendet.
-
pjen
félisten
-
cocka
veterán
A kfxről egy kis érdekesség. Valami rohadt komplex módon oldották meg a DRM részét, mert több fájl meglétén is múlik, hogy beolvasható-e az adott készüléken vagy sem. A múltkor ugyanis megpróbáltam egy kis tisztogatást végezni az sdr mappákban, mert zavart, hogy 20 millió már rég letörölt dokumentumnak figyel ott a mappája teljesen feleslegesen.
Persze sikerült az összes kfxes könyv mappáját is törölni, ami azt eredményezte, hogy ezek megnyithatatlanná váltak. Még jó, hogy volt annyi eszem, hogy készítettem az sdrekről biztonsági másolatot és azt visszamásolva újra megnyithatóak a kfxben tárolt könyvek. Szóval érdekes.
-
cocka
veterán
Hát talán nem ez lenne az első eset, hogy egy epubot nem lehet zökkenőmentesen azw3-ba konvertálni. Meg ha jól tudom nem is támogat minden (X)HTML taget, amiket az epub igen. Szóval már csak ezért sem egyszerű.
Költői kérdés következik:
Minek vesz az Kindle-t, aki nagy valószínűséggel nem fogja használni sosem az Amazon ebook olvasóval kapcsolatos szolgáltatásait?
Új hozzászólás Aktív témák
Mielőtt kérdezel, kérünk, hogy olvasd el a téma összefoglalót!
Tiltott témák
● könyvek illegális beszerzése
● 3G modem internet megosztása vagy a korlátozás kijátszása
- Gumi és felni topik
- E-roller topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- Windows 11
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Android játékok topikja
- Villanyszerelés
- Oázis Computer - Prohardver nyereményjáték egy Acer gamer monitorért
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Bontatlan Új M2 M4 IPAD PRO 2022 12,9 128GB - 256GB Wi-Fi Azonnal DEÁK TÉRNÉL Átvehető.
- Panasonic Toughpad FZ-G1 -I5-4310U - Ütésálló tablet- Ceruzával- AKÁR 11 órás akku
- iPad Air 5 64GB Cellular Karcmentes/1-3 hónap gar./Akku 99%/p4256
- ÚJ Bontatlan iPad Air 6 - 7 gen 11 és 13 Minden szín 1 év Apple Garancia Azonnal Átvehető DEÁK Térné
- Apple Pencil 2 dobozos hibátlan.
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE Aorus Elite B550M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX3060 12GB Asus TUF GT301 600W
- Nvidia Quadro P400/ P600/ P620/ P1000/ T400/ T600/ T1000 - Low profile (LP) + RTX A2000 6/12Gb
- LG 38GL950G-B - Ívelt Nano IPS / 3840x1600 / 175hz 1ms / G-Sync Modul / FreeSync / HDR 400
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA MSI 650W
- LG 27GS95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1000 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest