Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryes

    nagyúr

    válasz zoltan6 #383 üzenetére

    "akik megveszik otthonra a laptopot,aztán asztali gépként használják."

    Mióta az eszemet tudom, laptopot használtam asztali gépnek.
    - kicsi, kevés helyet foglal
    - ha bármi miatt mozgatni kell (költözés, takarítás), lényegesen egyszerűbb vele boldogulni
    - csendes!!!
    - tizedét fogyasztja, mint egy asztali gép, még terhelés alatt is
    - minden benne van, ami kell! Nem kell külön monitorra, hangszóróra stb. költeni (jó, nem elsősorban anyagi, inkább kényelmi szempontból nézve)
    - minden csatlakozó kéznél van, az asztalon, bármilyen csatlakozó bedugáshoz nem kell az asztal alá mászni
    - nem kell szünetmentes tápot venni hozzá, bármilyen időjárásban nyugodtan fogok bele egy telefon flashelésébe ;)
    - potom áron adnak hozzá legális oprendszert, a bolti dobozos oem Windowshoz képest is olcsóbb általában
    - nagyon, nagyon ritkán hallottam olyanról, hogy pl a Windows fagyott volna egy laptopon rosszul összeválogatott hardverösszetevők miatt, ami azért asztali gépnél elég könnyen elő tud fordulni
    - ...
    Mondjam még?

    Egy éve lecseréltem egy asztali gépre a laptopomat, kizárólag a teljesítmény miatt. A dolog bevált, de nem szeretem. Most keresek egy kicsi, csendes asztali gépet mellé...

  • sanzi89

    addikt

    válasz zoltan6 #383 üzenetére

    Alaplap: ASROCK D1800B-ITX 17.399Ft
    Memória: CSX CSXA-SO-1333-2G 6.026Ft
    SSD: Adata ASP600S3-64GM-C 13.894Ft
    Ház: CHIEFTEC IX-03B 9.182Ft
    Táp: PicoPSU+Töltő kb 10.000Ft
    Összesen: 56.502Ft

    Ha az ember kicsit jobban utána néz az áraknak, akkor is legalább 50K egy ilyen kis gép. Vám-mal együtt a legolcsóbb kínai csoda kb 35.000Ft
    Persze az összerakott gépnek is van elvitathatatlan előnye - kicsit többért lényegesen jobb alaplapot, akármennyi memóriát, akármilyen SSD-t (32GB elég kevés), több HDD-t is könnyen, egy dobozba rak az ember -. Kérdés kinek mi éri meg.

    Ennyiért (35k) szerintem legalább kellene 4GB ram, 64GB SSD és normális gigabites háló. Akkor megérné a kompromisszum a bővíthetetlensége/gyakorlatilag javíthatatlansága miatt, de szerintem ilyen tudással, ennyiért még drágák ezek a kütyük.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • interstate76

    addikt

    válasz zoltan6 #383 üzenetére

    Nem értelek. Azt elfogadod, hogy a laptop jobban megéri asztali gépnek, mint a Pipo, de azt nem, hogy egy asztali gép is kihozható annyiból vagy kevesebből? De hát olcsóbb, mint a laptop! Emellett - mint írtam - a Pipo jelenlegi ára 40 felett van. Ha tudsz 26 ezerért, akkor én is kérek egyet.

    Amúgy én nagyon régóta laptopot használok asztali gépnek, és akkor is ezt tenném, ha nem lenne szükségem házon kívüli mobilitásra. A lakás legkülönfélébb helyein használom a laptopot, amit egy asztalival sosem tudnék megtenni.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák