Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egyik ismim tegnap vett kéz alól egy HP Pavilion dm4-1050ca lapost (i5 430M 4GB DDR3, 500GB winyó, 14"). Külföldről hazajött tulaj adta el, így keríteni kellett hozzá megfelelő tápcsatit, de ez szerencsére gyorsan ment.

    Csináltam rajta egy rendszer visszaállítást, így most friss és üde, de van egy kis zavaró tényező.

    Mikor töltődik be az operációs rendszer (Win7 Hp 64bit) közben érdekes hangok jönnek a billentyűzet bal felső sarka irányából. Akinek volt C64-e magnóval annak rögtön ismerős lenne ez a ciripelés, ami igazából eléggé zavaró.

    Most a win frissítéseket követő újraindítás közben áll a HP QuickWeb ablaknál és ha mozgatom a rádugott egeret vagy a touchpadon ügyködök, akkor is hallható ez a cicergés.

    Valakinek ötlet, hogy mi okozza ezt?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz gerii #21665 üzenetére

    Itt mondjuk mikor ácsorgott a QuickWeb képernyőnél, akkor kussban volt. De amint elkezdtem egerezni, már ciripelt is. Ha abbahagytam az egerezést, akkor megint csönd lett.

    Winyóműködésnél még durvább a hangja. Másfél méterről is zavart miközben TV-t néztem :Y

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz gerii #21672 üzenetére

    Ma este megnézem ezt a speedstep kikapcsolási lehetőségét BIOS-ban, de van egy sejtésem, hogy nem lesz rá lehetőség.

    Winyó kerregéshez képest nagyon furcsa hangja van. Mint írtam C64 kazettás egység programbetöltési hangokat produkál a készülék.

    Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, hogy winyókezelés közben interferál a beépített hangszóróra és ez hallható ki. Hallottam már döglődő winyót, de ez teljesen más hang.

    Még talán analóg modemeknek volt ilyen hangja adatkommunikáció közben, ha nem voltak elnémítva.

    Mod:
    Szerettem volna tegnap picit partícionálni a winyót, de sajna már eleve 4 partícióval rendelkezik. 1. win7 boot 2. win7 OS 3. Recovery 4. HP Tools

    Sajna hiába méreteztem kisebbre a 2. partíciót, újabbat nem tudtam mellé létrehozni.
    Az működőképes lehet, hogy lementem image-be a 3. és 4. partíciót, majd lemezről telepítek egy win7 HP x64-et a lapos kódjával és közben kialakítom megfelelő partíciórendszert, majd ezt követően visszapakolom a lementett partíciókat?

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Syl #21684 üzenetére

    No most kiderül, mert image-be ledobtam a recovery partíciót a HP-Tools-ról viszont csak lemásolni tudtam a könyvtárat, valahogy nem akarta elkezdeni az image-be mentést.

    Letöröltem az összes partíciót és most indítottam el a Win7 telepítőt lemezről. Ultimate ehhez nem jó, HomePremium kód van az alján, de majd kiderül, ha eljutok a kódkérésig mit mutat

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #21694 üzenetére

    A lemezről telepített Win7 HP x64 szépen elfogadta a lapos kódját, bár még nem maceráltam az aktiválással (hálókarit is telepíteni kellene még amúgy ésatöbbit is) de ma már nem is fogok.

    Majd holnap. Úgyis telefonozni kell hozzá, amihez megint nincs kedvem most

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Egy HP Pavilion dm4-1050ca laposnál (i5 430M 4GB DDR3, 500GB winyó, 14") felmerült egy érdekes probléma.

    Rendszermentés eltárolására vásárolt barátom egy 16 GB-os pendrive-ot. Maga a mentés valami 10,2 GB-ot foglal egyetlen fájlban, így szépen NTFS-re formáztuk a pent, majd megpróbáltuk rámásolni a winyóra elkészült mentést, de 60%-nál megakad a másolás.

    Kisebb méretű fájlokkal (0,7...1,4 GB) megpróbáltuk megtölteni a pent, de hasonlóan másolási hiba jött elő hasonló adatmennyiség magasságában.

    Bepróbálkoztunk egy másik gyártótól származó 16 GB-os pennel, ahol csontra ugyanaz a probléma jött elő.

    Most kicsit gondolkodóba estünk, hogy mi a fene lehet a probléma. 2 USB csati található a gépen, mindkettőben ugyanaz a jelenség. USB HUB sem segít.

    Van kártyaolvasó a készülékben, tehát adná magát, hogy 16 GB memkártyával helyettesítsük a 16 GB pent, de elvileg a memkártya olvasó is USB-re csatlakozik. Ha meg a USB vezérlő okozza a problémát nem lennénk előbbre. Sajna megpróbálni nem tudjuk, mert ismeretségi körben nincs ekkora kártya.

    Valakinek ötlet, hogy 6 GB magasságában miért hal be a penre másolás?

    Win7 HP x64 van a gépen

    Szerk:

    Azt elfelejtettem írni, hogy mindkét penre 2 másik egymástól különböző asztali gépen szépen fel lehet másolni 13..14 GB méretű fájlt probléma nélkül, ill. HDSentinel progival ellenőriztettem is, de nem talált problémát a pendrive-on

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Barátom vett egy HP Pavilion dv7-6c90us laptopot [link] (használtan, kéz alól)

    Tegnap este elhozta hozzám tesztelésre és majdani rendberakásra, mivel a benne lévő winyó kondíciója HDSentinel szerint 3x%, így az cserére szorul.

    Bekapcsolást követően szépen indult, bár kicsit lassúcska volt, gondolom a winyó hibája miatt (win10 x64)

    Indulást követően viszont érdekes anomáliába ütköztünk, ugyanis magától szakaszosan elindított egy HP support oldalt edge-ben és ezzel egy időben a nagyító eszközt is, amit 200%-ra rakott. Visszaállítottam 100% nagyításra, majd kiléptem a megnyitott programokból, de időnként folyamatosan ugyanezt játszotta viszont nem sikerült rájönni mi váltja ki ezt a jelenséget. edge-ben egymás után nyitogatott meg egy hp support oldalt.

    Megpróbáltam start menüben rákeresni az "internet explorer" szövegre, de már az "i" betűt sem sikerült bevennie. A billentyűzet teljes felső sora érzéketlen volt, illetőleg backspace lenyomásakor 8-ast írt be.

    Rádugtam egy Logitech MX500-as egeret és egy Gigabyte GK-KM6150 billentyűzetet. A giga billentyűzettel szépen vette a beépítetten problémás betűket, viszont úgy vettem észre, hogy az MX500 görgőjének használatakor folyamatosan ablakokat kezd megnyitogatni, amit egy idő után nem lehetett már bezárogatni sem, mivel folyamatosan csak nyitogatta őket. Lehúztam az egeret és billentyűt, de az ablaknyitogatás nem szűnt meg, így hirtelen felindulásból nyomtam 4sec-ig a bekapcs gombot, melyre szépen le is állt. A következő indításnál viszont folyamatos sípolást kaptunk, ami számomra rövid beep-ek sorozatának tűnt. Folyamatosan sípolt nagyon kis megszakítással. Azt hittem kampec a gépnek, mivel fekete képernyő mellett produkálta ezt, de úgy 10-15 sec magasságában megjelent a win logója és akkor a sípolást is abbahagyta.

    No persze a nem megfelelő leállítást követően hibaüzemmódban indult, ahol elindítottam egy win10 alaphelyzetbe állítást minden adat törlésével. Na ezt indítottuk olyan este 7 magasságában. Hajnal 2-kor lefeküdtem aludni, akkor 96%-nál tartott a folyamat. Jó fél óra múlva a hülye sípolására keltem és látom,hogy most lépett a win telepítési fázisba. Ezzel elég gyorsan szüttyögött, mivel nem sikerült már visszaaludnom, újra jött a sípolás a restartkor. Na itt már bevártam mire végez és beállítgattam az indulási részeket.

    Sajnos a billentyűzet nem javult meg a win "felújításával" bár erre számítottam, mivel startup képernyőt sem sikerült a beépített billentyűzettel előcsalnom. a USB-s giga billentyűvel viszont gond nélkül elértem. Win alatt DOS ablakban a felső gombsoron nyomogatva a betűket több véletlen karaktert is gépelt egy gomb lenyomására, szóval valami gáz van hardveresen az biztos.

    Viszont a gép vásárláskor (kéz alól lett véve) nem produkálta a jelenséget és akkor a "youtube" szót szépen be lehetett gépelni böngészőben mikor tesztelve lett a laptop.

    Sajnos ilyen jellegű sípolásra google-val nem igazán sikerült érdemi találatot elérni, mert itt lényegében elindul a gép a sípolást követően. Amit találtam annál memória illetőleg VGA hibára következtetnek, de volt olyan is ahol a sípolást a CPU túlmelegedésével hozták összefüggésbe. Most éppen fut a BIOS memória tesztelése (51%-nál jár) és a gép bal felső sarka erősen meleg, a CPU venti is pörög ezerrel. Ami kicsit idegesít, hogy VGA hibánál reballozást emlegettek mint javítás.

    Tapasztaltabbak felvilágosíthatnának, hogy ez egyedi jellegű probléma vagy ritkán ugyan, de előforduló jelenség?

    Mit tudnék kezdeni amivel kiderülhetne mi okozza a problémát?
    Az induláskori sípolás nem volt jelen mindaddig, míg a kényszerített leállítást nem eszközöltük. A sípolás lehet esetleg a winyó hibára utaló jelzés?
    A billentyűzetet meg mi a fene lelhette?

    Nekem elég összetettnek tűnik a probléma, de lehet csak a tapasztalatlanságom okán vélem ezt :B

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Khelben #44064 üzenetére

    Ledobtam róla a billentyűzetet és megszűnt a sípolás, késlekedés nélkül betölt a win10 :R

    A billentyű alján van három matrica, ebből kettőn "Replace with HP spare" szöveggel és ezekkel a vonalkódokkal?

    1.
    666001-001
    8K1220

    2.
    666001-001
    CX11C0

    A harmadik matrica kicsit bőbeszédűbb:
    DARFON
    Model: NSK-HJAUW
    HP P/N.: 664264-001
    CT: BCJFA10M42A5K0
    KB 9ZN2ZUWA011520191AVHSA

    PRODUCT OF CHINA
    VERSION: US

    Barátom, ha már így alakult magyar kiosztásúra szeretné cserélni. Merre kezdjek neki keresgélni? Vagy csak úgy GG a barátom alapon?

    Amúgy egy ilyen billentyűzetben mi tud megbolondulni egyik pillanatról a másikra, hogy cserélni kelljen?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz SeniorTilla #44069 üzenetére

    Hát a teljes qwertz sor rosszalkodik + még 1-2 szóval érdekes ez a valami alámegy és ezt csinálja dolog. Nekem kicsit problémásabbnak tűnik (hulladék gyártási minőség), de ugye ez már csak az én szubjektív véleményem :B

    Végül lehet angol kiosztás lesz belőle, mivel a magyar verziót négyszeres áron találtam csak. (15k+ vs US ebay 4k), de mondjuk ezen sem csodálkozom :F

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Gus #44084 üzenetére

    Köszi, de ez az US kiosztásúé nem?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #44066 üzenetére

    No megoldódott a HP Pavilion DV7-6c90us gép billentyűzet problémája és 639396-211 számúval sikerült megfelelően helyettesíteni. :R

    Közben megérkezett a belevaló SSD is (850 evo 120GB) és rákopiztam a korábbi lapos HP Pavilion dm4 rendszerét. Pikk-pakk ment minden, DV7 szépen indul a kopizott rendszerrel (w10x64), települnek a meghajtók, de beleszaladtunk két olyan problémába, amit nem tudtunk abszolválni.

    1. HP TrueVision HD webcamera 4-5 fps-el produkál csak képet, mindegy milyen felbontásba rakjuk a cyberlink youcam szoftvert. Megmozdítom a fejem a kamera előtt pl. balról jobbra és úgy látszik, mintha kétoldalról összenyomnák a fejem

    2. win10 indulásakor pörög másfelet a "pöttyös" vonal, majd eltűnik és fekete lesz a képernyő mintegy 80 másodpercnyi időre, ami alatt sem a háttértárhoz nem nyúl, sem a procit nem használja, mert még a prociventi is elkussol közben. A kb. 80 sec elteltével pedig szinte egyből beugrik winbe :F

    A harmadik probléma igazából az, hogy ugyanezt teszi teljesen tiszta win10 telepítésnél is :W (fast boot engedélyezve, de újraindulás és kikapcsolt állapotból való bekapcsolás esetében is ugyanezt játssza.

    Valakinek lenne értelmes ötlete mit lehetne kezdeni ezekkel? Én már lefáradtam és fogalmam nincs mit tudnék kezdeni az anomáliákkal :B

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #44324 üzenetére

    Ha valaki hasonló problémába ütközne ilyesmi konfiggal (Radeon 7400M + Intel HD3000), akkor a dual graphics rendszer okozza a lassú indulást. 7400M-nél Általános MS vidkarit beállítva pikk-pakk indul a win10.

    Most már csak azt kell elérjem, hogy soha ne telepítsen hozzá drivert.

    A HP TrueVision HD kamerához nem találtam win10-re meghajtót, szóval az alap win10 által felrakottal egyelőre hulladék teljesítményt nyújt a kamera :(

    Ettől olcsóbban [link] tudtok helyet második bay-hez sata kábel beszerzésére?

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Barátom vett egy Elitebook 8570p i5-3210M procis laptopot, amiben nincs dedikált VGA.

    W10x64 alatt, amint települ az Intel VGA driver (winupdate-ról felrakja) azonnal összcsíkozódik a képernyő és újraindul a gép. Innentől már nem tölt be a win

    W7x64 alatt hasonló a tünet, de itt kézzel raktam fel a HP oldaláról leszedhetőt és az Intel oldalán elérhető legutolsó verziót, de mindkettővel újraindítást követően - ez kell hozzá, hogy beizzítsa W7 esetében a VGA-t - win asztalon 1 másodpercen belül csíkozódás és restart. Csökkentett módban leszedve a VGA drivert, elindul a win szabványos VGA vezérlővel.

    Lehet ezt javítani valamivel, vagy lehet visszaküldeni az eladónak a gépet?

    Gyári mem és hdd diagnosztika nem talált hibát és memtest86+ is hiba nélkül lefutott. A proci lenne hibás? Mondjuk a hirdetésben i5-3230M van feltüntetve, de Win alatt a Rendszer oldalon i5-3210M-et ír

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák