Hirdetés
- OLED TV topic
- Plazma TV topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Melyik tápegységet vegyem?
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
Eroica
#43866
üzenetére
Szerintem a HDS screenshot egyértelmű. Nem valószínű, hogy SATA-ra kötve 100%-osnak fogja mutatni és a hibás szektorok eltűnnek... Így csak ezért felesleges nekiállni nyúzni.
-
Smktrooper
senior tag
válasz
Eroica
#43866
üzenetére
Hát ha az USB adapter adta meg magát, ami nem lehetetelen, akkor a gép lehet felismeri.
Illetve amugyis jobb ugy neki látni, hoigy nem a lassu USB interfészen javitgatsz.Ez SATA kábeles modell. Nem ide. Tehát sata kábelre lesz szükséged!
Szóval nézd meg, hogy a PC felismeri e rendesen.
-
King Unique
titán
válasz
Eroica
#43858
üzenetére
Üdv!
Nem írtad milyen WD Elements, 2,5" Portable / 3,5" Desktop? Valamint először le kéne csekkolni a meghajtó állapotát HDS programmal, illetve megnézni a Windows lemezkezelőben milyen partícióként látszik? Lehet RAW partíció lett és azért nem mutatja rendesen a fájlkezelőben. Ilyen esetekben én ezen eljárások kombinálását javasolnám: [link], [link]. Az utóbbi jó ötlet, hogy először csinálsz a programmal egy lemezképet a külső meghajtóról egy másik drive-ra, aztán utána azt lehet tovább boncolgatni. Ha a külső HDD netán elszáll, akkor is megvannak az adatok a másik meghajtón.
A HDD Regenerator eleve más, az a szektorhibák kijavításához való, de esetedben azt sem tudjuk milyen a meghajtó állapota? Továbbá a CHKDSK futtatásába [link] is nem árt körültekintően belevágni, mert néha több kárt okozhat, mint hasznot [link]!
Ha azonban a meghajtó állapota már kritikus és valóban fontosak az adatok, akkor legjobb szakemberre bízni, még ha belekerül x összegbe is! -
Smktrooper
senior tag
válasz
Eroica
#43856
üzenetére
step 1. dugd be! ellenőrizd a kábelt, nincs e megtörve a betápja, vagy az USB.---
step 2. mit hallasz? a szokásos hangokat adja ki? vagy csörög csattog???
step 3. meg kell szaglászni közelebbről, nincs e égett szaga(olyan "elektromosság szag")
step 4. ha ezeken tuljutottál, jön a scandisk windows alatt.
Új hozzászólás Aktív témák
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 256GB Purple -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3932
- Akciós! Lenovo ThinkPad P15 Gen 1 Intel i7-10875H 32GB 512GB Nvidia Quadro RTX 3000 1 év garancia
- Apple iPhone 13 mini Red Kompakt méret, nagy teljesítmény 256 GB Használt,szép állapot, 100%
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO ThinkPad P15 Gen1 - i7 10850H 64GB DDR4 1TB SSD Quadro T2000 WIN11
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

felesleges pénzt költeni addig amig ki nem derül mi a baj, pl ha tényleg a hdd a hibás akkor pl a mostani USB még jó lehet a következő hdd nek.



