Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #33057 üzenetére

    Rengeteg tényezőtől függ (testtömeg, edzettség, intenzitás, időjárás), de nagy átlagban jó lesz az óránként feleannyinak is... Itt egy kiszámoló hozzá, nyilván nem orvosi alaposságú, de jó kiindulópont: [link]. Érdekes, hogy 5 kg pluszt beadva jóval nagyobb kalóriafogyasztást hoz, mint ha 2 kmph-val gyorsabban futod ugyanazt a távot. Végülis, jogos, nem véletlen, hogy az első 10 kg-t könnyebb leadni, mint az utolsó 2-3-at...

    Ráadásul ahogy a szervezeted egyre jobban megtanulja az adott mozgást, úgy egyre hatékonyabban is végzi.

    A Garmin amúgy a mai futásomra 717 kalóriát mond, 11,5 km lett 1:14 alatt, 140-es átlagpulzussal (volt az 136 is, de az első km-en szórakozott velem az öv, és 175-180 közti értéket mért). 72 kg-hoz ez nagyon hasonló szám, mint amit az rw kalkukátora kiszámolt, plusz ugye az alacsony intenzitással korrigálva.

    A tegnapi elég intenzív, 1:52-es félmaratonomra sem számolt 1400-at sem. Még egy kiadós evéssel is vigyázni kell, mert az gyorsan vissza tud jönni. :U

    “Amúgy olyan 10kg plusz, ami már látszik a hasadon, én most kb. ott tartok.”

    Bárcsak annyi kéne. Én 175 cm-hez vagyok 72 kg most, de olyan gusztustalan úszógumim van körben, hogy pfuj. Persze ez is egyénfüggő, hogy ki hova hízik.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák