Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    Kit érdekel? Ott a Switch, kb. minden értelmes exclu ingyen játszható rajta, semmiféle kalózkodás nem kell hozzá. Megveszed 2nd hand a játékot, letolod, eladod kb. ugyan annyiért.

    Ahhoz, hogy itt 4k 60 frémekkel dobálózzunk, ahhoz meg nem elég egy potato PC, az többe lesz, mint egy Switch. Ráadásul jövőre jön a szinte biztosan backward compatible Switch 2.0/Pro, ott majd lehet képkockákat hágni... nem mintha a Switch játékok zömének az lenne a lényege, hogy RTX, meg DLSS 3.0 támogatást tud-e. Totál másról szól a NSW... ez továbbra is egy handheld(!), ami nem mellesleg tud dokkolt módot is. Helyén kell kezelni.

    Részemről a BotW-ot NSW-en toltam végig és k. jó élmény volt... meg még vagy 25 N. címet, amik dettó k. jók voltak. Holnap meg jön a Totk...

    [ Szerkesztve ]

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz BusinessGuy #6 üzenetére

    Ezek a warez vergődések, mit keresnek itt? Érvnek semmilyen szinten nem relevánsak, miközben a "szétszopatott hülyék" meg boldogon játszanak és vastagon székelnek a kákra meg a frémekre. Egy handhelden még mindig milliók elvannak a 30 - néha annyi se - frémmel, mer' a játék meg közben k. jó és jól szórakoznak.

    A nép zöme meg amúgy is 1 bites telefonos flash szintű szemetekkel tolja a mobilján.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz nonsen5e #21 üzenetére

    Tehát max. 5 képpontot és max. 5 FPS-t számoltál. Máskor érdemes lenne józanul kommentelni. A saját excluik zöme 30-60 között szaladgál, amiben persze bizonyos helyeken vannak/lehetnek dropok, de véletlenül se jellemző az 5 frame... ami egy elég ocsmány hazugság.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz BusinessGuy #18 üzenetére

    A tört gép = warez. Az, hogy te behaluzod rá, hogy azon majd a pincében fejlesztett 3rd party szövegszerkesztő miatt van törve, az nettó hazugság! Tört gépet csak és kizárólag azért használnak, mert warezolnak rajta, lopott játékokkal.

    A Yuzu sem véletlenül állapodott meg szinte azonnal a Nintendoval, mert mindenki nagyon jól tudta, hogy ipari mértékben károsítják meg a céget.

    A szinted az még mindig a béke feneke alatt tendál kettővel... és ezen sokat nem javít az sem, hogy lopod a játékokat.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz bbattila92 #20 üzenetére

    Mennyi üres és értelmetlen karakter, miközben csak abba kéne belegondolni, hogy mi lenne akkor, ha TE lennél az adott szoftver szellemi atyja és tulajdonosa. Ja, hogy...

    - A Yuzu arra volt képes, hogy egy, a Switchnél DRÁGÁBB hardveren jobban futtasson valamit, ami natívban az OLCSÓBB és idősebb vason futott.

    - Semmiféle ingyen reklám nem volt. Ez egy ócska kamu. Sanyika, ha letölti a Zeldát, akkor, ha tetszik neki végigtolta a PC-jén és magasról tojt az eredeti játékra és annak készítőire!

    - Le is írtad... ott az online, ott nem kevés classic cím elérhető, éves szinten vicc pénzért. Azt meg nem tiltja meg továbbra sem senki, hogy natív hardvert vegyél, ha retrózni akarsz. Dugig van bele a piac, ahogy játékokkal is.

    - Az Aimp/MP által lejátszott tartalom lehet saját pl. dashcames, drónos videó, a szintiden bepötyögött dalaid, meg a mikrofonba beletolt vernyogásod. Ezzel szemben a Yuzu egy olyan gépet emulál, amit arra találtak ki 100%-ban, hogy játékokat futasson! Minden egyes NSW játék mögött áll egy fejlesztő és egy kiadó, akik abból élnek, hogy játékokat fejlesztenek és adnak ki! Totálisan nem egy liga a kettő. Undorító összemosása két teljesen különálló történetnek.

    - A vásárlással a szoftver HASZNÁLATI JOGÁT vásárolod meg! Semmiféle jogalapod nincs arra, hogy azt módosítsd, meg kinyerd, meg warezolj vele. A kalózkodás LOPÁS! Az egyetlen ami még meg van tűrve az a 2nd hand piac. Ha olcsón akarsz Switch játékokkal játszani, senki nem fog érte szólni, ha megveszed, letolod, eladod. Egyelőre ezt megteheted, megengedi a N., de a világ a teljes digitális placc felé megy, így ez a lehetőség is be lesz zárva, ahogy a Sony és az MS is ebbe az irányba száguld ezerrel, a PC meg már rég ebben a világban létezik és teljesen jól működik. (Rengeteg akció, bundle csomag hegyek, ingyen osztogatott játékok tömege.)

    - A Nintendo azt csinál a játékaival amit csak akar, mert az övé! Ha fejlesztesz egy játékot, majd te is azt csinálsz vele amit csak akarsz... remélem majd a "Sanyikák" rommá warezolják a játékod és akkor talán ráébredsz, hogy a szellemi tulajdon fogalma mit jelent.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz nonsen5e #24 üzenetére

    Ha hazudozol ne várj túl sokat... Ne hazudj és máris normálisabb választ kapsz. Egyszerű.

    A Zelda Totk esetében az esetek zömében fix 30-on vagy, ahol meg nem, ott se 5-re esik le a frame és ha leesik 20-ra mert sok a történés, az még mindig nem elviselhetetlen egy "ősöreg" handheldtől! Mert ez továbbra egy egy handheld, aminek van dokkoló módja is.

    A Zeldán kívül extrém kevés az olyan címek száma a gépen, ami súlyos frame gondokkal küzdene. A Totk-ot már én is inkább a Switch 2.0/Pro gépre adtam volna ki nyitó címként... viszont aki tud várni, annak érdemes lehet már kivárni a jövő évi vas megjelenését és úgy letolni a játékot.

    Az egész világon mindenki tudta, akit érdekelt a téma, hogy a Yuzu, NSW warez játékok futtatására alkalmas emulátor. Eljátszani utólag, hogy de hát ez csak egy ártatlan keretprogram, az ritka gennyes egy dolog, különösen annak fényében, hogy a Yuzu saját oldalán ott van kb. az ÖSSZES NSW játék listája, hogy is fut ezen a bizonyos "keretprogramon"!

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz cami][us #30 üzenetére

    Abban a pillanatban, hogy a DRM-et piszkálod, megkerülöd, mert bizt. másolatot akarsz készíteni, már bele is tenyereltél az illegális szoftver felhasználás kérdéskörébe.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz bbattila92 #31 üzenetére

    Talán a 2. jelentősebb vasam gyerekként egy Famicom NES volt. Eredeti játékokkal. Ha játékot akartam hozzá, évente 1x mentünk Bécsbe/Grazba és ha jól húztam az igát, akkor esetleg kaptam 1 db. játékot hozzá. Nyilván a SMB volt az ultimate kedvencem, cirka fél év volt mire végig tudtam vinni (nyilván warp nélkül).
    Az elérhető játékokat MINDENKI szerette. A szüleim, a haverjaim, még a mozgássérült nagynénémmel is nyomtuk, pl. Battle City-t. A Nintendo már akkor is baromi jó, szórakoztató játékokat készített. Eszem ágában nem lett volna lopni tőlük! Fel se merült, hogy a piacokon akkoriban egyre inkább terjedő kalózmásolatokra akár csak rá is nézzek.

    A NES a gyerekkorom szerves része (a C64 mellett). Aztán mindenféle platformon jelen voltam, amikor már belefért, de a Nintendo gépek/játékok mindig valahogy többet adtak. Mindig ott volt bennük a szív, meg lélek, a játékok iránti szeretet és a hatalmas fun factor. Most többek között van Switch (is) és Day1 vevős az utódja.

    A gaming industry rohad! Aki ezt nem látja az vak. Vannak persze szép felvillanások, de rohad az egész, mint minden ezen a világon, amit a pénz irányít. A Nintendo is imádja nyilván a profitot és mégis képek továbbra is igényes, ötletes, szórakoztató, szeretettel és törődéssel, lélekkel elkészített játékokat kiadni.

    Mindeközben a gyerkőcöm is már akkora, hogy játszogat és mondanom sem kell boldog és izgatott attól, ha Nintendo játékkal játszhat, pedig mutattam a korosztályának megfelelő, más istállóból származó címeket is. Arról már nem is beszélve, hogy a mindig komoly (és karakán) nejemből is rendre előjön a gyermek, ha egy Nintendo játékot mutatok neki. Imádják, jól érzik magukat tőle, szeretik a Nintendo játékokat és közben nem hágnak frame-et...

    Ha a Nintendo nem, akkor ki érdemelné meg jobban a pénzem?

    Nem engem sértetek meg (jobb esetben), hanem azt aki ebben a szétrohadó moslék világban még mindig képes kis ékszeresdobozokat alkotni! Nézz már meg pl. egy Mario Wondert, Odyssey-t, Luigi's Mansion 3-at? Értem, hogy van aki ezektől sugárban okád, de ezekben a játékokban abszolút ott van mindaz amiért lehet szeretni a videójátékokat!

    - Senki nem vitatja, hogy a Switch már öreg hardver. Az. A Nintendo teljesen vállalt üzletpolitikája, hogy relatív olcsón és nagy számban legyártható hardveren, minőségi játékok jelenjenek meg és az excluikért a tűzbe mennek! Szarul csinálják? Nem úgy tűnik! Qrva jól működik az üzleti modelljük! Bezzeg az MS meg a Sony... na várjunk csak :-D
    Szóval igen, kell már a Switch utód, de ha megnézed az értékesítési számokat, köszönik szépen, elég kellemesen fogy és fogyott a Switch, az emberek zömének elég az a hw-es teljesítmény amit a vas tud.
    Az emulálásról meg annyit, hogy dedikált GPU nélkül rettenetesen futnak a normálisabb NSW címek emun, pedig ekkor már egy 200 ezres notiról beszélünk...

    - Nem. Egyetlen warezmatyit se ismerek, aki a PC-n, emun letolt játék után rohant volna megvenni az eredetit.

    - Ja, használHATTÁL, de nem arra használtad, hanem arra, hogy NSW játékokat futtass rajta. Talán a Nintendónak is pontosan ebből a hülyének nézésből lett elege... érthető.

    - Ez a jó hozzáállás! Nem tetszik a rendszer, lehet venni Xboxot és tolni a száni Halot, meg Gears of Fost. :R

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz cami][us #33 üzenetére

    És még mindig azt látod, hogy a Yuzu által használt prod keysek használatához semmiféle jogod nincs. Aki azokat kinyerte az ugyan úgy jogot sért, mint az aki használja. Warezolás előtt érdemes esetleg átfutni az EULA-t... már ha meglenne valahol, de gondolom azt is eltüntetik ezekből.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz bbattila92 #36 üzenetére

    Na igen... minél keletebbre megyünk (egy bizonyos vonalig), annál inkább jellemző az élképesztő és pofátlan mértékű warezolás. Mondjuk idehaza az 576 kbyte se éppen úgy kezdte, hogy a legális szoftverek éllovasa lett volna... inkább csak simán, újságokban hirdetve árult kalózmásolatokat.

    Ne csak mondjuk, hogy megkárosítottad a Nintendót, hanem nyugodtan jelentsük ki: megkárosítottad a Nintendót azzal, hogy kizárólag warez Wii játékokkal játszottál. Holott a cég lehetőséget biztosított már akkor is arra, hogy a 2nd hand piacról vásárolj. Amíg ezt engedik, addig ebben sok kivetnivaló nincs.

    Anno mikor gyerek voltam C64-en volt pár eredeti játékom, de a zöme másolt volt. Esélyem se volt eredeti játékokat venni, mert nem nagyon volt hol. De az ott és akkor egy totálisan más közeg volt, nem volt ez a kérdéskör rendbe rakva, nem nagyon voltak védettek a szellemi termékek. Aztán gyerekként PC-n is voltak másolt játékaim, de már akkor próbáltam szó szerint ilyen 5-10-20 forintokból a nagy kedvenceket eredetiben megvenni és meg is tettem. Amióta meg keresőképes vagyok, nyilván fel sem merül a játékok lopkodása... értelme se lenne. Ömlenek az olcsó játékok, bundle pakkok, ingyen AAA címek. (GTA V-öt az Epic pl. 1x ingyen adta...)

    Az, hogy a 2nd hand piacról abszolút nincs bevételük, ez nem egészen igaz. Rengeteg játékhoz van ugyanis DLC és azt nagyon sokan megveszik, így ha a teljes játékból csak 1x lát bevételt a cég, a DLC-kből már van profit. De a lényeg az, hogy ezt EGYELŐRE szabad!

    Ha Sanyika lenyomja a Wondert PC-n, akkor azzal egyértelműen kárt okozott a Nintendónak.

    Képzeld már el, hogy van egy könyvelő programod, amit 5 évig fejlesztettél, hitelt vetélt fel, meg jelzálogot a házadra. Elkészül. Értékesíted, mondjuk 25k/db. áron. Erre fél év múlva felkerül belőle egy tört verzió a netre, amit 5000 könyvelő lewarezol. Ez neked 125 milla veszteség! Érzékenyen érintene-e? Hát hogy a f. ne!!!

    Az, hogy a Nintendo eközben egy dollármilliárdos vagyonnal bíró cég az egy dolog. Csak azért, mert gazdag egy játékgyártó cég (mert valamit nagyon jól csinál!), már oké, ha meglopjuk folyamatosan? Ráadásul pont azt, aki a globális rohadás ellenére, még mindig képes értéket legyártani? Valaki lophatna már nekem egy Ioniq 6-ot, vagy egy Teslát...

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz bbattila92 #40 üzenetére

    Pedig az... leegyszerűsítve egy boltos, aki kiflit árul, meg kenyeret. Nem kötelező se kiflit, se kenyeret enni az a helyzet. Tökre érthető az is, ha valaki utálja, mert gluténérzékeny...

    De ezek a "megkérdőjelezhető feltételek", ezek valójában már rég letárgyalt történetek. Van rá törvény, vannak rá jogszabályok. Nincs ilyen, meg olyan értelmezése, hanem vagy betartod és támogatod azt aki értéket gyárt, vagy nem tartod be és kárt okozol neki.

    Nem lesz eggyel kevesebb, de ha te nem veszed meg azt a Pikmin 1+2-öt, amit az imént átvettem a futártól és fizettem érte 16k-t, akkor 16k mínusz ÁFA, mínusz kisker és hazai disztrib haszna, vagyis kb. 10-11k-val károsítottad meg a Nintendót.

    A N. exclu címek kis mértékű leárazásának az a következménye, hogy a játékaik értéke folyamatosan magasan van tartva. Ha te 3 éve vettél egy Mario Odyssey-t, akkor azt maholnap 12-14k között el is tudod adni és nem ment le kutyába, 1$-os bundle-be... Hát ez nem tűnik így túl rossz dealnek user oldalról se.

    Csak az nem tud előző gen. N. konzolt és hozzá játékokat venni, aki nem akar.

    [ Szerkesztve ]

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz bbattila92 #42 üzenetére

    Miért warezolná le bárki a könyvelő programodat, amikor van más konkurens könyvelő program is a piacon? Bugos, lassú, de azért kell és pont ez kell. :-D

    Egyébként no worries, van erre egy ezer éves megoldás, úgy hívják: demo. De még mindig megteheted, hogy megveszed dobozos verzában, tolod 1 órát, nem tetszik, eladod... de megkockáztatom, hogy adott konzolbolt vissza is veszi még aznap és beszámítja neked egy másik játékba.

    Valójában profitál: Élményt szerez. Mert a játékok élményt adnak. Ha nem ezért warezolta le, akkor miért? A vidámparkból se tudod hazavinni a szellemet jobb esetben, hanem ott helyben ijeszt meg. Ezért fizetsz.

    Nyilván nem a Wii-re írtam, hanem a currgen konzolukra. "10" A jelen felállásban vagy veszel egy használt Wii-t + játékokat, "20" vagy veszel egy Switch-et + a rá átírt Wii átiratokat és tolod. Hogy a Wii átiratok listája erősen hiányos az vitán felül áll. Emiatt Goto 10.

    Egyébként ne csak a N-t szedjük szét a régi játékok elérhetetlensége miatt. PC-n is rengeteg olyan játék van, melyet nem lehet megvásárolni. Tolnám az Ecstaticát, mert anno szerettem, megtehetem legálisan, nem? Tolnám a világ legjobb faltörő játékát a Ricochet-et, megtehetem, nem? Reggelig írhatnám hány ilyen játék van, ami beszerezhetetlen, csak warezban létezik. Ergo csak a N-t vádolni ezzel a gonddal meglehetősen demagóg, mert pont így nem tudom tolni PS5-ön a PS1 és PS2-es játékok sokaságát sem. A legnagyobb böszmeséget persze a PSVR 2 szállította azzal, hogy a teljes PSVR 1-es kollekciót kukázhatod, mert nem kompatibilis vele... #just Sony.

    A szerkesztette: Hogy mi? :-D
    Nem arról beszélek, ha nem érdekel téged valami és meg se akarod venni, meg le se akarod tölteni. Arról beszélek, amikor valami félszemű ideológia mentén szeretnél játszani egy játékkal, de nem veszed meg, hanem inkább csak leTYPE-C-zed...

    [ Szerkesztve ]

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz Chiller #50 üzenetére

    A Switch excluk nagyon jók, a népek zabálják. Pont ott a gond, hogy még az is zabálni akarja, aki nem akar fizetni érte...

    Nem tudják megvenni Kabulban, de azért egy korrekt gamer PC-re futja nekik, amin tudnak emuwarezolni. W8. Wat?

    "és mindenkinek telik mindenre"

    Nem éppen. Ez egy luxuscikk. Semmi köze a megélhetési bűnözéshez, amikor szalámit, meg kiflit lop a 30 ezer nyugdíjból szenvedő 80 éves. Semmiféle köze nincs a NSW játékok warezolásának a szerencsétlenek mélybe taszításához. Ez nettó demagógia.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

  • Crus

    őstag

    válasz b. #53 üzenetére

    Pedig csak egy keretprogram, mint az Aimp. Fetrengek. :))

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other. - Az atomháború szörnyen unalmas.

Új hozzászólás Aktív témák