Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Badb0y

    addikt

    válasz Fire/SOUL/CD #11620 üzenetére

    Kéredezek még itt. Igazából már írtatok nekem egy makrót annó, nagyon is jól működik, de sajnos nem értek hozzá, így ha bármit szeretnék kérdeznem kell. Linux shellhez értek, ott nagyon könnyen tudnék dolgozni, de ott állandóan kimásolni, bemásolni vissza.... körülményes. Így ha lehet inkább függvényekkel oldanám meg amit szeretnék, ha nem megy akkor makró és kérdezés.

    Amit lentebb írtam úgy néz ki megfelel most.

    Amit most szeretnék. Még mindig a lenti webshopról van szó.
    Vannak főkategóriák, és kinyíló menübe alkategóriák. Ehhez nekem ki kellene szednem a termékleírásból a következőt.

    Pl. Rövid termékleírás egy oszlopban:

    DELL NB XPS L702x 17.3" HD+, Intel Core i5-2410M 2.30GHz 4GB 750GB DVD-RW, GeForce GT 550M, Win 7 HPrem 64bit, 6cell, Ezüst

    Ebből nekem ki kellene nyerni ezt:

    Dell XPS L702x Laptop

    Na ez shellben egy darab awk paranccsak meg tudnám, ami a space-k alapján dolgozik, tehát ki tudnám vágni az 1 3 4 oszlopot és a végére odateszem, hogy Laptop.

    Viszont amik megtalálhatók, nem csak dell és nem csak dellel kezdődik. A következő 4 ami esedékes, más jelenleg még nem:

    DELL NB Inspiron N5110 15.6" 1366x768, Intel Core i3-2310M 2.1GHz, 4GB, 750GB, DVD-RW, nV GF GT525M, DOS, 6cell, Piros

    BONTOTT DELL NB Latitude E4310 13.3" HD Intel Core i5-520M 2.4GHz 4GB 500GB, DVD-RW, Win 7 Prof / XP Prof 32bit, 6cell, Ezüst Létrehozás oka: enyhén karcos.

    Apple NB MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.7GHz, 4GB, 128GB SSD, Intel HD Graphics 3000, EN KB

    DELL NB Alienware M18x 18.4" FHD Core i7 2820QM 2.3GHz, 16GB, 750GB, Blu-Ray Combo, Dual ATI 6970, Win 7 HPrem 64bit ENG, 12cell, Fekete

    Ezekből sorban ami kellene:

    Dell Inspiron N5110 Laptop
    Dell Latitude E4310 Laptop
    Apple Macbook Air 13 Laptop
    Alienware M18x Laptop

    Ezeket ő szépen kiszedi és bekerül egy cellába.

    Utána:
    Ebből az eredményből, egy másik cellába beteszi így:

    Dell Inspiron Laptop
    Dell Latitude Laptop
    Apple Macbook Laptop
    Alienware Laptop

    És innen már tudnám elvileg használni azt a makrót, amit régebben írtatok, hogy egy másik táblából kiszedi a terméknevek alapján a hozzátartozó képeket.

    Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Új hozzászólás Aktív témák