- Bluetooth hangszórók
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Dell asztali gépek
- Videós, mozgóképes topik
- NVIDIA® driverek topikja
- Milyen TV-t vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
saril
senior tag
válasz
Gargouille #73150 üzenetére
"Meg az a trükk, hogy te is rendre játszol a mértékegységekkel és véletlenül vagy szándékosan félreértve a másikat, mikor ő például lumenekről beszél, akkor te rendre hirtelen cd-re váltasz, vagy hatásfokokra hivatkozol esetleg üzemidőre ugrasz. Nincs ezzel baj, csak zavarossá teszi a megértést."
Na erről van szó, a halandó ember LUMEN-ből ért, mivel az van mindenhol feltüntetve, erre mindig távolság, szórt fény, candella, lux,
számomra hihetetlen!!!
Ezekszerint nem csak nekem cseszi a csőrömet ez, ennek örülök.
Maradjunk abban hogy az adott fokozat ahol a gyártó megadja hogy mennyi lumen, az HAMIS, így jön ki hogy két eltérő lámpa mást mutat, hisz le is lett írva a viszonyszám hogy az egyik valamilyen állásban 6 a másik meg 10, tehát nem egyezik, az álláshoz megadott lumen a hazugság.Mind a kettőt fénymérővel azonos fényerősségre kell beállítani, és úgy kell összehasonlítani a fényét szemmel és fotózással, mi ebben olyan veszett néhez?
Miért kell mellébeszélni?Tehát azonos fényerősséget beállítani két lámpán a műszerrel, és úgy letesztelni melyik mennyi órát bír világatani, képeken meg látszani fog melyik hogy terít, ez a megfelelő mérés, és ha úgy is kijön hogy az AA akkus lámpák jobbak, megeszem a nemlétező kalapomat.
Lehetőleg ne ilyen 30lm-es fokozaton hanem 300-500lm minimum. -
FBLLMAG
senior tag
válasz
Gargouille #73150 üzenetére
Nem játszom a mértékegységekkel. Az igazat írom le. Nem roppan szűk fénycsóváról van szó. És a cd -át nem a hotspot -ban mérem, mivel a szórt fényről van szó. Egyforma távolságról, egyforma magasságról mértem, ugyanabban a szögben, így jött ki, hogy míg pl a Nitecore MH10S 6 lux fényességet biztosít, az 50 lm fokozatán, addig a Fenix LD22 (2015) 10 lux -ot. Ugyanabban a pontban. A Fenix persze szűkebben világít, ezt nem is cáfoltam 1 szóval sem.
Régebben, a régi Samsung telefonommal is mértem így. Más értékeket adott mint a lux mérőm, de az arány számít (és kb 1 m körül volt az oszloptól a mobil, az oszlopon meg 1 m magasságban voltak felfüggesztve a lámpák.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetni (keresem típusú is) és reflinket beilleszteni az ÁSZF III/10/16-17 pontja alapján tilos, az ilyen tartalmú hozzászólások moderálásra kerülnek!
- Bemutató Convoy M1 és M2 elemlámpa bemutató
- Bemutató Convoy L2 2016 elemlámpa
- Bemutató Convoy C8 bemutató - Előre mutat
- Bemutató Convoy L2 - már majdnem prémium
- Bemutató Convoy S2+ bemutató - A szükséges plussz
- Segway Ninebot G30 DII - elektromos roller
- Eladó Zenga Giulia gamer szék / Daccormax ergonomikus irodai szék
- Fornetto Explorer DeLuxe gömbgrill/faszenes grill, pizzakemence feltét, pizzakő, elemes forgatónyárs
- Eladó egy szinte új Kukirin G2 elektromos roller! Elérhető!
- OPEL CORSA D OPC 1.6 Áron alúl, magánszemélytől kihasználatlanság miatt!
- AKCIÓ! HP ZBook Studio G8 OLED WorkStation - i9 11900H 32GB DDR4 2TB SSD RTX 3070 8GB Win11
- Bowers-Wilkins Pi7 S2 (2195084) (ELKELT)
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! I5 13400F / 32GB DDR5 / RTX 4070 Super / 1TB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy Watch 5 /12 Hó Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest