Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    Mint már valószínűleg tudjátok a 4iG megveszi a magyar Digi csoportot ősszel. Ami szerintem érinteni fogja az Elektronetet is, hogy ebbe az üzletbe beletartozik az I-TV zrt. is, amin keresztül a tv szolgáltatást kapják az előfizetők, ha jól tudom. Mivel az új tulajdonosak profit orientáltság jellemzi és már támadták is a közelmúltban a kódolatlan dvb-c műsorszórást szerintem meg fogják majd szüntetni és az a minimum, hogy plusz CI kártya/box fog majd kelleni minden tv-hez extra felárért, mint a Voda/Telekomnál. Ez csak találgatás a részemről, de lehetséges kimenetnek gondolom, mert ugye a tv is közvetített szolgáltatás, külön részletezve van a havi számlán is, tehát a feltételeket az I TV szabja.

    "Budapest, 2021. március 30. – A Digi Communications NV tájékoztatta befektetőit és a piacot 2021. március 29-én, hogy román leányvállalata és a 4iG Nyrt., a magyar IT és ICT piac meghatározó szereplője előzetes, nem kötelező érvényű megállapodást kötött a DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. (DIGI Kft.), és a leányvállalatok, az Invitel Zrt. és az I TV Zrt. megvásárlásáról. A felek megállapodásának értelmében a 4iG 100%-os tulajdonrészt szerezne Magyarország vezető telekommunikációs és médiaszolgáltató vállalatcsoportjában. A felek a felvásárlást 2021. szeptemberéig kívánják végrehajtani a DIGI Kft. és a leányvállalatok átvilágítását, a végleges adásvételi szerződés aláírását és a szükséges hatósági eljárásokat követően."

    Itt a hivatalos Digi közlemény.

    Az Elektronetnek ugye nincs saját tv szolgáltatása, mi lesz ha az I-TV megköveteli majd a CI kártyákat/boxokat? Bevezeti majd azokat az eszközöket kötelezően az Elektronet vagy máshoz szerződnek/tudják pótolni az I TV-t? (gyanítom, hogy ez nem lehetséges)

    Én személy szerint a kódolatlan dvb-c t preferálom, nem kell plusz dobozokkal szórakozni, nem kell CI kártya esetén várni a csatornák közötti váltásra, idősebbeknek is sokkal egyszerűbb kezelni, mert a tv kezel mindent, nem csak monitor szerepe van. Csak a kódolatlan dvb-c miatt nem váltottam szolgáltatót, de ha itt is bevezetik ezeket az eszközöket kötelezően, akkor elgondolkozok a váltáson.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

Új hozzászólás Aktív témák