Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nrc

    tag

    válasz DarkByte #714 üzenetére

    Néhány tapasztalat az újraindított teszt DVB-T HD adásról:

    Valóban 1440x1088 a mostani DVB-T HD adás felbontása (ez egyébként 5:4-es képarány), amit megjelenítéskor 16:9-es képarányra azaz 1920x1088-as felbontásra alakítanak át a programok. Az átalakítás természetesen nem jár torzulással, az adás végül a képernyőn pont úgy jelenik meg mint a teljes HD felbontású 1920x1088-as adások.

    Részben a kisebb felbontás lehet az oka annak, hogy az olimpiai élő közvetítések képminőségét sajnos nem éri el mostani adás minősége. Sőt, nem csak a felbontás csökkent 1920x1088-ról 1440x1088-ra, hanem az adatfolyam mennyisége is a másodpercenkénti 10-12Mbit-ről 7-7.5Mbit-re.

    Ezért kisebb lett a kép részletessége, és a mozgások is kevésbé folyamatosak.
    Ez főleg a futó szövegeknél jelentkezik talán a legszembetűnőbben, így ugyanis kissé nehéz elolvasni azokat.
    Egyébként ezek a gyorsan futó szövegek a digitális SD adásoknál is nehezen olvashatóak a darabos mozgás miatt.

    Az olimpia alatt emlékeim szerint még jobb volt a mozgások megjelenítése (bár a HD adás valamivel már akkor is gyengébb volt a mozgásoknál mint a digitális SD).

    Lehet, hogy most interlace helyett progresszív módban adnak? Ezt igazából nem tudom, hogy hol lehetne megnézni..

    Természetesen, az MPEG2-es SD adásoknál még mindig sokkal jobb, részletesebb a kép.

    Itt egy kis műsorrészlet amit még akkor vettem fel mikor még a jelenleginél kicsit kisebb volt a bitráta (7Mbit/sec alatt):
    [link]

    Eddig az alábbi müsorokat találtam, amit HD-ban adnak az M1-en:
    Tiszta kvíz - 13.20 (Hé-Pé)
    Jó kis bagázs - 13.50 (Hé-Cs)
    Tiszta kvíz - 18:00 (Hé-Pé)
    Sant' Angelo - 18.30 (Hé-Pé)
    Presszó - 21.10 (Pé)

    Nem találtam viszont on-line elérhető müsorújságot, amiben fel lenne tünteve, hogy mit adnak HD-ban az m1-en.
    Ha valaki tud ilyet, akkor hálás lennék ha megosztaná ezt az infót.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák