- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Házimozi belépő szinten
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Ez már a középkategória: teszten a GeForce RTX 5070
- Házi hangfal építés
- Milyen monitort vegyek?
- Házimozi haladó szinten
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Blu-ray lemez tapasztalatok
- Milyen asztali médialejátszót?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Capella
senior tag
"#2: A szolgáltatók által biztosított HDD felvevős STB-kből nem lehet kinyerni a felvett stream-et."
A streamet lehet hogy nem, de pl. az IPTV-n a rögzített műsort továbbjátszhatod a merevlemezes felvevődre.
Az lehet, hogy csak SD-nél működik, és HD-nál ez a dolog nem megy, mert pont erre van a másolásvédelmi eljárás. -
zhagyma
őstag
... "I have a dream"... Mivel év eleje van talán megbocsátható, ha leírom a sajátomat.
Az otthoni szórakozató központ kialakításának koncepciója "dióhéjban". Egyes elemek, még nem kiforrottak (utalnék a DVB-T sugárzás problémáira, de meg fog oldódni).
Műsorforrások fogadása: Kell egy PC a DVB-T / DVB-C / DVB-S/S2 / DAB+ fogadására képes vevőkkel (ezek a szabványos digitális sugárzási formátumok, amelyek ma használatosak, az analog technikával már nem foglalkoznék). Természetesen egy PC tartalmazni fog BD író / olvasot.
Előfizetői kártyák kezelése Kellenek a PC-be helyezhető CI / CAM / Előfizetői kártya kombinációk (A CI tulajdonképpen egy PCMCIA interface-nek felel meg). Az ezeket kezelő szoftverek működhetnek client-szerver módban hálózaton keresztül. Ez azt jelenti, hogy egy előfizetői kártya több DVB vevővel is használható, valamint a vevő és a kártya külön gépben is elhelyezhető és hálózaton keresztül kommunikálhatnak egymással. Jelzem, hogy erre az infrastruktúrára épülhet az úgynevezett "okosítható megoldás", de ez nem ide tartozik.
Ha "összeszedtük" a műsorokat, akkor azt "sugározni" is kellene a TV-k / Házimozik felé. A megoldás az ethernet hálózaton keresztüli stream továbbítás jelentheti. A sok megoldás közül a TV gyártók a [DLNA] szabványt választották és fejlesztették. Ezért kerül az újabb TV-be ethernet port és DLNA kliens szoftver. A szerver funkciót az előbbiekben ismertetett PC töltheti be, amely például a Microsoft Media Center használatával DNLA szerverré is válik, de más megoldások is léteznek.
Egyébként a nagyszámú / inkompatibils / funkció átfedést mutató eszközök alapvetően a gyártók érdeke és próbálkozásai. Mi egyet tehetünk: Kiválasztjuk az igényeinknek megfelelőt. Én például a fenti koncepció szerint használhatóság alapján ítélek meg egy eszközt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Házimozi belépő szinten
- PlayStation 5
- Mikrotik routerek
- Formula-1
- Nintendo Switch 2
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Argos: Szeretem az ecetfát
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G2 - i5-5GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- Lenovo ThinkPad 40AF docking station (DisplayLink)
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 6, Samsung Galaxy Watch 7, Samsung Galaxy Watch Ultra
- Külföldi csomagszállítás Packeta csomagpontokon keresztül!
- HPE Apollo 4200 Gen9 2U rack szerver, 1x E5-2620v4, 64GB RAM, 24x3.5" 2U-ban! ÁFA-s számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest