Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz kezo0 #4004 üzenetére

    Na, úgy néz ki, csak a régi Dune IP-címét nem akarja sehogy sem megkapni az új lejátszó, hiába vettem ki azt az eszközt a hálózatból, és töröltem a fix IP-hozzárendelést a MAC-címéhez. Gyanakodtam rá, hogy az lehet a baj, hogy a router a háttérben esetleg még mindig nem felejtette el ezt a társítást, és ezért nem akarja a szóban forgó IP-címet az új eszköznek kiosztani.
    Szóval végül megnöveltem a DHCP-tartományt 1 db új címmel, amit még nem birtokolt korábban más eszköz, és ezt az új kiosztható címet persze azonnal megtalálta és megkapta DHCP-vel a Duo BASE 4K. :)
    Innen kezdve most már látja a netet (frissítettem is rögtön a fw-t), és látja a hálózati megosztásokat is.

    Most már csak az a problémám, hogy így keletkezett egy „lyuk” a DHCP-tartományomban, ami a régi Dune-hez korábban hozzárendelt IP-cím. Ezen a címen most nincs eszköz, amit azért nem szeretek, mert eddig úgy volt megoldva a hálózatom, hogy szigorúan csak annyi címre volt korlátozva a DHCP-tartomány, ahány eszközöm van, és minden eszköz MAC-címéhez fixen hozzá volt rendelve egy IP-cím. Így (talán?) egy kicsit nehezebb egy idegen eszköznek felcsatlakoznia a hálózatra. Most pedig van egy rés ezen a bástyán...

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Új hozzászólás Aktív témák