Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    Zavart érzek az erőben, ezért hadd tisztázzak néhány fogalmat. :)

    A vetítő angol nyelvű leírásának 43. oldalán lévő "True 3D video compatibility" c. táblázata részletesen leírja, milyen felbontás/frekvencia mellett milyen 3D módokra képes a gép. Ha csak az 1080p felbontásra koncentrálunk, akkor a következő üzemmódok játszanak:
    - 1920 x 1080P @ 24Hz Top-and-Bottom
    - 1920 x 1080P @ 24Hz Frame packing
    Azon tehát ne csodálkozz, ha pl. 60 Hz-en próbálsz videojelet ráakasztani, ő meg nem képes 3D módba kapcsolni. Ahhoz ugyanis, hogy képes legyen felismerni és feldolgozni a 3D tartalmat, időre van szüksége, ez pedig csak 24 Hz-nél adatik meg neki. Ennél nagyobb frekvencián csak kisebb felbontás mellett hajlandó 3D-zni.

    A szemüveg az érem másik oldala: a DLP Link technológiával kapcsolatos élményeimről odaát írtam egy szösszenetet, ajánlom figyelmedbe. A lényeg az, hogy a szemüveg gyakorlatilag együtt mozizik Veled és a vásznon látottak alapján takargatja ki hol az egyik, hol a másik szemed elől a képet. Ha nem ideálisak a fényviszonyok (túl erős a vetítő fénye, sok a zavaró környezeti fény stb.) vagy nincsenek meg a megfelelő időzítések (pl. nincs jól megválasztva a képváltási frekvencia), ő képes zavarba jönni, kiesik a szinkronból és máris szétesik a 3D élmény. Fontos tehát, hogy a kép megfelelő képváltással, kadencia helyesen kerüljön ki a lejátszóból, ehhez viszont megfelelő meghajtó programra és megfelelő lejátszó programra (pl. Kodi, MPC-HC), esetleg megfelelő utóhangolásra (pl. madVR) is szükség van... vagy ha a HTPC építést és behangolást nyűgösnek találod, választhatsz egy dobozos asztali média lejátszót is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák