Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RootRulez

    félisten

    Sziasztok!

    Talán páran láttátok, hogy android programokat honosítok. A frissülésekkel könnyebb lenne mennem, ha nem kéne átnyálaznom a nyelvi fájlokat, hol vannak eltérések az újabb verzióban, hanem ami benne volt a régiben, azt már át is emeli a többit meg lefordítom.

    Tehát
    Egy olyan programra lenne szükségem, ami két XML fájlt hasonlít össze és az azonos kulcsokat átmásolja egyikből a másikba. Illetve ha talál olyan kulcsot a másodikban, ami benne van ez elsőben is, annak az értékét átírja.

    Például az új (még angol) nyelvi fájlban benne van, hogy:

    <string name="create">Create</string>

    De a program korábbi verziójában ez már magyarítva lett, hogy:

    <string name="create">Létrehoz</string>

    Szóval meg kéne keresni ezt a "create" kulcsot a korábbii fájlban és a "Create" helyett át kéne emelni a "Létrehoz"-t

    És szépen végig kéne mennie ez új XML-en kulcsonként, megkeresve a párját a régiben.

    Szóval ezt hogy lehetne megvalósítani?

    ...

    Delphi-vel szoktam "bohóckodni". Nincs nagy programozói tudásom. :N Amit tudok fórumokból szedtem össze, könyveket olvasgattam. Szóval nem tanultam, egy kis Turbo Pascal ismeretem volt gimiből. Épp ezért hajlamos vagyok egyszerű dolgokat túlkomplikálni, mert ugye nem vagyok tisztában az egyszerűbb parancsokkal, megoldási lehetőségekkel.

    Az első gondolatom például az volt hogy TXT-ként megnyitom és seltext, sellenght, selstart-okkal mahinálva kikeresem a kulcsokat, majd megkeresem a másik fájlban, benne van-e ugyanaz, majd a csibecsőrök közötti részt átemelem...

    Utána nézelődtem és kiderült, egyszerűbb lenne, ha kulcsos XML fájlként kezelném őket, nézegettem is XML komponeneseket hozzá, de nem tudom telepíteni, lehet a 64-bites windows7 szívat.

    Bár úgy láttam a Delphi 7-ben van gyári XML komponens, csak nem tudom használni :U

    Aki jobban benne van, hogy oldaná meg?

    Üdv!

    ═════════════════════════════════════════

Új hozzászólás Aktív témák