Hirdetés
- Mindent a látványért: DeepCool CG380 3F gépház tesztje
- Milyen RAM-ot vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Apple asztali gépek
- Milyen monitort vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Új Xeonokkal szorongatná meg az Intel az AMD-t
- Milyen notebookot vegyek?
-
PROHARDVER!
Debian GNU/Linux
Új hozzászólás Aktív témák
-
Friczy
senior tag
válasz
elektron@
#10893
üzenetére
Ezzel továbbra sem mondtál semmit. A clean, autoclean nem csinál semmit, csak az apt cache-ből kitörli a már feltelepített csomagok file-jait, tehát ezek nem okozhatják ezt. Az autoremove igen, ha van olyan csomag, ami csak a korábbi disztribúcióban volt meg. Ha ilyen eltávolított csomag akadályozza meg a rendes indulást, az elég ritka, de előfordulhat. Viszont az autoremove a művelet előtt kiírja, hogy miket távolít el, ezeket olvasd át figyelmesen, és ez alapján próbáld meg kitalálni, hogy mi hiányzik.
-
cigam
titán
válasz
elektron@
#10893
üzenetére
egész addig mig a takaritokat végig nem futtatom.
Miért vagy önsorsrontó? Ez nem tamagocsi, hogy állandóan mindenféle csoda programmal "karbantarsd". Mert te vagy ők azt jobban tudják, mint a rendszer készítői.
Felejtsd el az ilyen butaságokat. Fent van a laptopon az alap rendszer, működik minden, néha újraindítom, akkor frissíti magát, és semmi gondja, baja. -
Friczy
senior tag
válasz
elektron@
#10891
üzenetére
Ennyiből legfeljebb sámánok tudnának ötletet adni (áldozz kecskét teleholdkor vagy valami ilyesmi). Ha SDDM-nél akadsz el, akkor nyilván valami grafikus gondja van. Szóval valahogy varázsolj magadnak egy parancssort (ctrl+alt+F2 szokott segíteni, ha épp nem döglött meg a rendszer) vagy bootoláskor debug mód és hasonló, aztán részben logok alapján próbáld meg kitalálni az okot. Pl. nvidia kártyák és driverek tudnak izgalmas dolgokat produkálni, de nekem évek óta nincs a közelemben ilyesmi, szóval passz.
-
jimmy399
senior tag
válasz
elektron@
#10886
üzenetére
Én is a [link] alapján frissítettem 12-ről 13-ra. Így települt a rendszer, talán volt pár kiseb bukkanó, de azokat is megldottam. Nekem a rendszer bootképes volt és el is indult.
Mik a hibaüzenetek, amiket láttál? Tudnál küldeni képeket, valamint egy linket, hogy milyen oldalról nézted, hogy hogyan kell 12.12-ról 13.2-re frissíteni?
-
cigam
titán
válasz
elektron@
#10883
üzenetére
vagy maradsz 12-n, vagy elárulod pontosan hogy frissítetted. Mert amit írtál abból kb annyit tudunk megállapítani, hogy valamit rosszul csinálsz, valami nem működik.
- Mi van most (12-n) a forrás fájlokban?
- Pontosan hogyan próbálod 13-ra frissíteni, milyen hibákat kapsz közben? -
-
cigam
titán
válasz
elektron@
#10867
üzenetére
Ezért kell előtte menteni az egész rendszert egy image fájlba,, főleg ha még nem csináltál ilyet.
Apy3cleanparancs hiányzik a rendszerből. Ez apython3-minimalcsomag része, és ha sérült vagy hiányzik, akkor adpkgnem tudja befejezni a Python3 konfigurálását. A megoldás általában apython3-minimalújratelepítése
sudo apt update
sudo apt install --reinstall python3-minimal
sudo dpkg --configure -a
parancsok talán egyenesbe hozzák.
Új hozzászólás Aktív témák
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Egyéni arckép 2. lépés: ARCKÉPSZERKESZTŐ
- Milyen autót vegyek?
- LEGO klub
- Telekom mobilszolgáltatások
- Mindent a látványért: DeepCool CG380 3F gépház tesztje
- Okos Otthon / Smart Home
- alza vélemények - tapasztalatok
- Apple iPhone 17 - alap
- Horgász topik
- További aktív témák...
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Apple iPhone 14 Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciàval
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3959
- BESZÁMÍTÁS! Palint Gaming Pro RTX 3070 Ti 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R5 4500 8GB DDR4 250GB SSD GTX 1650 4GB Rampage SHIVA DeepCool 400W
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


